Jump to content
Cosmin31

Incarcare carduri - UK

Recommended Posts

Nu stiu sigur daca am postat exact la categoria corecta, daca am postat gresit, imi cer scuze in avans pentru asta.

Intrebarea / curiozitatea mea este urmatoarea: 

Am reusit sa cunosc cateva persoane ce fac asa numitele "incarcari" pe carduri de Anglia. Tot ce am reusit sa "obtin": 

"Boss, eu iti bag pe card 8 / 10 mii, 16% sunt ai tai si restu sunt ai mei. Banii iti intra in maxim 24h pe card."

Acum eu nu vreau sa vorbim aici despre procentul lor, sumele lor sau durata transferurilor. 

 

De unde provin acesti bani? 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Daca e vorba de carduri de debit/credit, din scenariu, tu devii "sageata", adica primesti banii de pe un card furat, ii scoti de la un ATM si dai mare parte din ei in mana sau prin bitcoin "baietilor destepti" pe care cel mai probabil nu o sa ii mai vezi niciodata. In momentul in care victima raporteaza suma disparuta la banca, vina va cadea pe tine.

 

Nimeni nu o sa-ti dea bani gratis fara sa fie ceva la mijloc. :))

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

simplu tu devi middle man in this attempt.

banii pot proveni din mai multe surse/ DNM;urile ragaie de bank drops cu full access + rdp.

sfatul meu? nu o faca daca este ceva pe numele tau.

trebuie sa intelegi ca intr.o investigatie daca te prinde si tu ai fost personal de ai ridicat banii inseamna ca ai avut discernamant/deci ai stiu exact ce faci.

pedepsele sunt destul de mari pentru asa ceva si iar, prea multe capete de acuzare.

gaseste un cotetar si dai bice :)

@Dragos XMR no BTC/ they will do this shit properly / cred ca stiu ei destul de bine ce fac acolo :)

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

las o balta, pe uk stiu ca incarcau carduri din conturi de persoane decedate, deja a fost postat un articol pe un ziar online din uk in legatura cu asta. in perioada asta totul se rezuma la grantul pentru cei cu self-empl , furlo, si imprumuturile de la banci cu ajutorul gov.. din cate stiu eu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...