Jump to content
Kev

Recover data Lenovo A2016a40 with broken display

Recommended Posts

 Salut, detin un telefon model Lenovo A2016a40, a trecuty o janta de 17" peste el.

Vreau sa scot tot din el in PC (imagini din vacanta... etc), are pattern si nu il mai stiu (il conectam la un adaptor USB cu mouse);

Am instalat sync, insa... nu ii pot da allow din telefon.

 

Multumesc!

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nytro said:

Era criptat? Daca da, e mai complicat, mai ales daca nu stii pattern. 

Poti sa incerci sa ii schimbi display-ul, adica sa ii iei placa de baza si sa o legi la un display care merge si sa speri sa fie OK. 

 

Nu era criptat este doar pattern, l-am gasit acum dupa ani 2016 cred - iti imaginezi ca nu stiu pattern-ul

 

2. nu am cum sa schimb placa,imi fac back-up baietii din service, evit situatia asta

 

3. Am urmarit un tutorial pe YouTube, unde explica un indian cum se recupereaza cu SDK si ADB (debug), insa imi cere sa pun AV-ul pe off, nu risc

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kev said:

 

Nu era criptat este doar pattern, l-am gasit acum dupa ani 2016 cred - iti imaginezi ca nu stiu pattern-ul

 

2. nu am cum sa schimb placa,imi fac back-up baietii din service, evit situatia asta

 

3. Am urmarit un tutorial pe YouTube, unde explica un indian cum se recupereaza cu SDK si ADB (debug), insa imi cere sa pun AV-ul pe off, nu risc

Nu stiu ce gainarii incerci tu sa faci pe acolo, dar adb-ul nu-ti cere AV-ul off.

Pentru adb trebuie sa fi dat deja allow de pe telefon pana acum.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, theandruala said:

Nu stiu ce gainarii incerci tu sa faci pe acolo, dar adb-ul nu-ti cere AV-ul off.

Pentru adb trebuie sa fi dat deja allow de pe telefon pana acum.

 

Nu stiu ce mananci tu stricat de faci atat off-topic/troll 

 

la asta ma am facut referire 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...