Jump to content
Nytro

[RST] RST CTF #1

Recommended Posts

Salut, ma gandeam mai demult la asta, sa facem ceva intre RSTCon-uri, pe la mijlocul lui aprilie. Ma gandesc ca un CTF ar fi ideal.

Ce parere aveti? Idei, sugestii?

Am putea da si niste premii, nu foarte mari, dar putem da. Challenge-urile nu ar fi dificile, ne-ar fi mai simplu si ar putea participa mai multi.

Cine ar putea ajuta cu challenge-uri? Donatii pentru premii? 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, o mica problema, cei care mi-au trimis donatii sa imi dea PM in care sa imi zica numele cu care au trimis. Ideea e ca nu stiu exact care useri au trimis, vreau sa postez lista de useri care au donat, nu numele lor. 

 

Datele CTF: 17-18 aprilie

Categorie: Incepatori

Tip: Individual

Premii: 3500 RON+

 

Platforma are inregistrarile deschise: https://ctf.rstforums.com/

 

Daca sunt persoane care pot ajuta cu exercitii, nu foarte dificile, astept PM. 

Link to comment
Share on other sites

RST CTF #1 s-a incheiat, multumim tuturor pentru participare! Asteptam writeup-urile pe email contact@rstcon.com pana miercuri seara. Ulterior vom publica si rezolvarile.

Asteptam de asemenea si parerile voastre referitoare la concurs, aici sau pe acelasi email. Orice sugestie sau critica e binevenita.

Zilele urmatoare ii vom contacta pe castigatori pentru oferirea premiilor. 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Castigatorii au fost contactati pentru a primi premiile. 

Premiile au fost oferite din donatii de la membri RST: @malsploit @mrreboot @LinkAggregation @theandruala si @Nytro

 

Exercitiile vor mai fi disponibile o perioada (2-3 saptamani, cel putin pentru cele care necesita VPS) pentru cei care vor sa le vada. 

Asteptam write-up-urile voastre pana miercuri seara iar joi vom oferi si premiile pentru aceasta categorie. 

 

Asteptam de asemenea orice fel de feedback referitor la CTF: exercitii, organizare, premii, timp etc. Acest feedback poate fi public, aici, sau pe email la contact@rstcon.com 

Link to comment
Share on other sites

Premiile au fost trimise catre cei care mi-au raspuns la email. Mentionez ca nu am primit un raspuns de la 2 castigatori, astept un email de la ei pe contact@rstcon.com.

Am rugamintea sa imi spuneti daca cumva pana maine dupa-amiaza nu ajung banii. 

Am primit mai multe write-up-uri, orice format este in regula. Mai asteptam altele pana in aceasta seara iar maine vom oferi cele 3 premii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...