Jump to content
p3tru

Valurile de azi, Crypto & Stuff

Recommended Posts

Si, a devenit cineva milionar peste noapte vanzand TKO azi? Dat fiind ca la presale era 10c iar acum era x3400? curiosity asked out of me.

Iar acum, safemoon/win ? un hold pe ele n-ar strica la pretul actual, zic si eu :)

 

Edited by p3tru
Name topic
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Okjokes said:

Nu cred ca e cineva interesat sa umfle portofelul fondatorilor monedelor astora care nu au niciun sens / scop.

Speculatie. Important e sa le alegi inainte de pump&dump dar este foarte riscant. Am intrebat daca este cineva interesat nu daca participa cineva, same with Doge/Safemoon 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zatarra said:

 

Trebuie sa pui variatii de 12% din setari, fara nu merge.

Am pus. Am pus si 1 si 12. Am incercat si cu suma fixa la moneda de destinatie (asa ziceau unii pe net ca trebuie). Nu merge in nici un fel. Cred ca singura cale de a vinde SFM din TrustWallet e sa ii trimit catre alt wallet si sa ii schimb acolo.

Edited by Wav3
Link to comment
Share on other sites

Safemoon mi-a adus si mie un profit frumusel, pacat ca nu am scos cand a fost ATH. Totusi, cu 150$ am scos in jur de 1200$. Ca si slippage am folosit 12% iar pentru a vinde din TrustWallet:

- transformat Safemoon in Smartchain BNB  prin PancakeSwap

- Swapped Smartchain BNB in Binance BNB (in Trustwallet)

- Trimis BNB in Binance (Atentie, trebuie completat si MEMO obligatoriu)

- Iar pentru withdraw din Binance ai mai multe variante, eu am ales P2P trading cu trimitere pe Revolut (Sunat la BCR si nu accepta venituri din Crypto, posibil ca alte banci sa accepte).

Edited by Pintilei
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Wav3 said:

Am pus. Am pus si 1 si 12. Am incercat si cu suma fixa la moneda de destinatie (asa ziceau unii pe net ca trebuie). Nu merge in nici un fel. Cred ca singura cale de a vinde SFM din TrustWallet e sa ii trimit catre alt wallet si sa ii schimb acolo.

Vezi ca SafeMoon il gasesti si pe bitmart de acolo l-am cumparat initial si faci swapul la orice alta crypto vrei. Dar, te c-am mananca la comisioane... Daca vrei sa scoti un profit mai mic de <500-600 nu renteaza sa folosesti Bitmart

 

 

@p3truSafemoon, moonboys, doge, etc. Astea nu sunt pentru investitii pe termen lung, pura speculatie, sanse de win 10% daca esti atent :)) (Alert/5minute) Example: Am castigat cu doge si SFM, dar am pierdut 5% din castiguri cu MoonBoys)

 

 

 

@Pintilei Nu stiu daca merge in RO, dar in UK poti face cash withdraw (comision 3%). Pe langa asta, mai primesti si factura. (Cash-withdraw de pe LBTC F2F)

 

 

 

Apropo, inca o chestie utila pentru taxe (Bagi api de la binance si iti calculeaza tot): https://koinly.io/

Edited by tagheuer
Link to comment
Share on other sites

Stiu, am vazut ca e si pe BitMart, insa pe Bitmart nu stiu cum sa fac trade. Pentru trade folosesc Crypto.com. Schimbi din ce vrei in ce vrei cu fee 0. Ma oftic ca nu au API, au doar pentru exchange, dar acolo n-am reusit sa-mi fac cont pentru ca cica trebuie alt mail si alt telefon fata de wallet :|, iar cu datele de wallet nu ma pot loga in exchange.

Evident ca shitcoinurile nu sunt pentru termen lung. Lucrez la un minibot pentru shitcoins, sa vad daca iese ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...