Jump to content
Ossian

Stock investitii/trading

Recommended Posts

Salut,

 

stie cineva o platforma ok pt cumparare/vanzare actiuni? (a nu se confunda cu exchange pt crypto)Am incercat pe webull, tzeapa ca doar daca esti american poti folosi, am incercat si interactive brokers dar acolo trebuie sa mergi sa vorbesti la banca bla bla, nu poti cumpara direct cu cardul de la ei de pe platforma... trebuie mers la banca blabla, too much of a hussle. Stiti o platforma calumea? Multam.

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2021 at 11:03 PM, Ossian said:

am incercat si interactive brokers dar acolo trebuie sa mergi sa vorbesti la banca bla bla

Esti sigur de asa ceva? Pai ei au platforma, de ce nu te-ar lasa sa cumperi direct? Depui bani onlin si tot online dai click pe xtrader-ul lor sau ce platforma au ei si dai click pe buy si gata. Nu merge asa?

 

On 5/28/2021 at 1:24 AM, tagheuer said:

Trading212

Cica nu mai accepta crearea de noi conturi.

Chiar si asa, ai incercat sa scoti banii de la ei sa vezi daca merge?

On 5/28/2021 at 9:29 AM, tjt said:

Astia sunt market maker nu sunt ECN si, prin urmare, e ok?

 

Ce parere aveti despre Dukascopy si ICMarkets ca vad ca pe astia doi ii lauda toti sau cel putin nu am vazut chestii negative pe net referitor la ei?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Che said:

Esti sigur de asa ceva? Pai ei au platforma, de ce nu te-ar lasa sa cumperi direct? Depui bani onlin si tot online dai click pe xtrader-ul lor sau ce platforma au ei si dai click pe buy si gata. Nu merge asa?

 

Cica nu mai accepta crearea de noi conturi.

Chiar si asa, ai incercat sa scoti banii de la ei sa vezi daca merge?

Astia sunt market maker nu sunt ECN si, prin urmare, e ok?

 

Ce parere aveti despre Dukascopy si ICMarkets ca vad ca pe astia doi ii lauda toti sau cel putin nu am vazut chestii negative pe net referitor la ei?

Da, am scos bani de la ei, totul a decurs ok.

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2021 at 3:09 PM, Che said:

Esti sigur de asa ceva? Pai ei au platforma, de ce nu te-ar lasa sa cumperi direct? Depui bani onlin si tot online dai click pe xtrader-ul lor sau ce platforma au ei si dai click pe buy si gata. Nu merge asa?

 

Nu te lasa sa depui bani direct de pe card, trebuie prin intermediul bancii....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...