Jump to content
Che

Ajutor dezinstalare drivere?

Recommended Posts

Cu mai mult timp in urma aveam alt PC si mi-am facut un DVD custom cu Windows 7, cu toate driverele compatibile incluse.

La un moment dat mi s-a stricat si a trebuit sa cumpar alta placa de baza cu alt procesor.

Problema este ca DVD-ul a ramas acelasi si l-am instalat asa windows-ul ca nu aveam de unde alt DVD.

A mers foarte bine si abia acum observ ca face probleme. Din senin se blocheaza procesorul si nu mai poti face absolut nimic, nu poti da click pe nimic (asta in cazul in care mouse-ul se mai misca) si e ca si cum te-ai uita la o imaginea cu desktopul sau cu browserul sau cu ce ai tu deschis la momentul respectiv.

Daca astepti nu se intampla absolut nimic si trebuie sa dai restart ca sa o ia de la capat.

Cred ca e din cauza ca dvd-ul cu windows 7 si-a instalat fortat propriile drivere compatibil pentru vechiul procesor.

Cum fac sa le dezinstalez si sa il las sa-si instaleze driverele compatibile?

Multumesc mult de tot!

P.S. Nu pot formata si reinstala un alt Windows fiindca am o gramada de chestii pe PC si nu am unde sa le pun.

Edited by Che
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...