Jump to content
Che

Parere despre periuta de dinti electrica?

Recommended Posts

Foloseste cineva periuta de dinti electrica?

Eu am Oral-B Vitality Plus si parca tot nu curata bine asa bine cum zic ei ca daca dau cu unghia pe suprafata dintilor dupa ce ma spal aproape de fiecare data chiar si de cate 2-3 ori si peste 2 minute la fiecare spalare cand dau cu unghia tot pot sa rad un strat fin de mancare/placa etc. si schimb capetele des adica nu e tocit/uzat.

Asa sunt ele sau una mai performanta curata mult mai bine sau e doar reclama de ele si mai bine te speli cu una manuala si gata?

Voi ce folositi si ce parere aveti?

Multumesc anticipat pentru recomandari!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oral-B Genius 9000. O am de cativa ani, e mult mai OK decat cea manuala si decat cealalta electrica anterioara (nu mai stiu exact ce era). E eficienta, are senzori de presiune, un gazilion de pulsatii pe minut. Trusa de calatorie este excelenta, suportul pentru capete este de asemenea util.

 

https://www.evomag.ro/ingrijire-personala-igiena-dentara-periute-de-dinti-electrice/oral-b-periuta-de-dinti-electrica-oral-b-genius-9000-smartring-6-programe-4-capete-conectivitate-bluetooth-trusa-de-calatorie-cu-suport-pentru-smartphone-negru-2884022.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Che said:

Foloseste cineva periuta de dinti electrica?

Eu am Oral-B Vitality Plus si parca tot nu curata bine asa bine cum zic ei ca daca dau cu unghia pe suprafata dintilor dupa ce ma spal aproape de fiecare data chiar si de cate 2-3 ori si peste 2 minute la fiecare spalare cand dau cu unghia tot pot sa rad un strat fin de mancare/placa etc. si schimb capetele des adica nu e tocit/uzat.

Asa sunt ele sau una mai performanta curata mult mai bine sau e doar reclama de ele si mai bine te speli cu una manuala si gata?

Voi ce folositi si ce parere aveti?

Multumesc anticipat pentru recomandari!

 

 

Nu tu erai doctor sau te confund?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

@M4T3!

Era o intrebare tehnica si nu medicala: daca o periuta mai scumpa chiar curata mai eficient sau e doar reclama de ea? Una este sa dai 150 de lei si alta este sa dai 1500 de lei pe o periuta de dinti.

7 hours ago, theandruala said:

Cu cabinet dentar chiar, nu?

Nu am nici un cabinet dentar.

16 hours ago, gigiRoman said:

Detartraj si airflow la 6 luni.

Asta stie toata lumea, eu ma refer la spalatul zilnic pe dinti ca parca ce periuta am eu nu pare sa curete eficient si voiam sa stiu daca la una de 1500 de lei se vede vreo diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...