Jump to content
Alex1603

Link Academy

Recommended Posts

Salut, nu am niciun detaliu despre astfel de firme, ma astept sa se invete lucruri de aici, nu stiu cat de mult conteaza acea diploma pe care o primesti dar din cate imi aduc aminte cursurile se intind pe o durata imensa de timp. Daca de exemplu un curs dureaza 6 luni... In 6 luni poti invata sa proiectezi rachete (daca nu lucrezi 2 ore pe saptamana). 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Sunt ok daca deja ai o baza cat de cat si vrei o certificare. De exemplu, eu am avut un capitol dedicat framework-urilor de JavaScript in care mi-a bagat pe gat toate framework-urile si dupa m-a intrebat chestii minuscule din fiecare framework care sunt mentionate o data sau de doua ori in tot cursul. La fel, cursurile de limba straina care sunt obligatorii nu sunt bine structurate (de exemplu germana A2 te invata pentru B2/C1) si de abia le treci fara sa retii mare chestie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu m-am dus o saptamana, adica un curs la ei, la CCNA si m-am lamurit. Nu sunt adeptul academiilor, claselor, invatarii in grup, etc. De ce? Simplu. Unul de acolo, din grupa cu tine, poate este mai slab decat esti tu. Te va tine pe loc. Sau poate tu inveti mai greu. Restul ti-o vor lua inainte. Asa ca, uita de academii. Daca vrei sa fii un programator, invata sa te documentezi singur.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...