Jump to content
UnixDevel

Covid si Romania

Recommended Posts

  • Active Members

Sunt vaccinat, ma voi vaccina si cu doza a-3-a. Asta ca sa stabilim datele problemei de la inceput.

 

Nu sunt de acord sa indemnam lumea sa se vaccineze pe forumuri, pe Facebook sau pe Twitter. De ce? Simplu. Cei care pot fi convinsi online, nu o vor face pentru ca le-am zis eu, sau au vazut pe forumul RST. O vor face pentru ca se vor informa. De pe site-uri de specialitate. Cu cat se bate toba mai mult cu vaccinu pe Facebook si peste tot, cu atat oamenii sunt scarbiti. Voi ce credeti? Ca unu care e fan Sosoaca, se vaccineaza pentru ca ii aduc eu argumente pertinente? Logic ca nu. Vaccinul se face din doua motive;

 

1. Convingere personala. Adica te informezi si punct. Sau iti spune un cunoscut (copil, parinte, ruda). NICIDECUM un strain pe un forum.

2. Constrangere. Adica nu mai ai voie la munca sau trebuie sa platesti daca te internezi in spital, etc.

 

Eu sper sa se termine asta cu indemnarea oamenilor la vaccin. Cine a vrut s-a vaccinat intr-un an de zile. Sau cine era pe ganduri, a luat deja o decizie. Uite, de exemplu, la mine in familie: eu si sotia suntem vaccinati. Tata este vaccinat, mama nu este vaccinata. Amandoi, fix in aceasta perioada, au COVID. Tata zice "mama ce bine ca m-am vaccinat" iar mama zice "e o raceala mai puternica, nimic grav". Amandoi traiesc in oras de mici copii, amandoi au facultate si umbla in cercuri de oameni intelectuali. Morala? Nu poti sa ii schimbi convingerea unui om.

 

PS: Sa zicem ca tu esti o femeie, o tanara si voiai sa iesi la o intalnire cu unu, dar ti se pare dubios asa ca ai decis sa nu mai iesi. Dar tot felul de oameni necunoscuti de pe strada iti spun:" iesi cu ala, e de treaba, e baiat bun. Iesi cu ala. Du-te la intalnire cu el." Cum reactionezi? Evident ca fugi si mai tare nu? Ti se pare ceva dubios, nu? Ti se pare ca ti se ascunde sau ti se pregateste ceva. Asa si cu astia nevaccinati. Cu cat lumea ii va agasa mai mult, cu atat ei nu se vor vaccina. Lasa-i in pace. Daca vor muri, vor muri ei.

 

LE: Singurii, S-I-N-G-U-R-I-I din Romania care ar trebuie sa demarezze campanii sunt sau este Guvernul.

Edited by SynTAX
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa-ti tai avantul dar fieare om are (sau ar trebui sa aiba) dreptul la alegere.

 

Personal aleg sa nu ma vaccinez din simplul motiv ca perioada de testare a fost foarte mica, in rest sunt pro vaccin (oricare tip e vaccini). In plus, avand in vedere ca sunt ITrist si nu am prieteni si nu ies din casa, nu vad unde ar fi problema (nu am nici o constrangere).

 

Dar daca cineva ajunge prin SEO aici, vaccineaza crocodilul din tine!

 

P.S. Vand sperma de nevaccinat

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lzomedia said:

Am fost prima persoana care a deschis acest subiect pe forum.

O campanie de pro vacin nu ar strica din partea comunitatii RST. |
De la vechi la nou.
 

Ce ar fi sa facem o campanie impotriva hotilor din guvern si a celor care-i ajuta si sustin inclusiv din UE? :) Cu premii in crypto :)

Edited by andr82
Link to comment
Share on other sites

Sunt vaccinat si nu am patit nimic. M-am vaccinat deoarece am decompilat vaccinul in IDA Pro si am vazut ce contine. Deschide un port pentru bere si ruleaza un shellcode obfuscat pentru dorinta de a bea. Din analiza statica heuristica realizata peste ARN-ul mesager putem banui ca firma Corona se afla in spatele acestui vaccin. 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nytro said:

Sunt vaccinat si nu am patit nimic. M-am vaccinat deoarece am decompilat vaccinul in IDA Pro si am vazut ce contine. Deschide un port pentru bere si ruleaza un shellcode obfuscat pentru dorinta de a bea. Din analiza statica heuristica realizata peste ARN-ul mesager putem banui ca firma Corona se afla in spatele acestui vaccin. 

Au venit cu plan de rezerva, ca mult n-o sa mai tina vrajeala ca berea lor e buna, a?

 

Vaccinat sunt de cand am reusit sa prind loc. Nu ma intereseaza cine se vaccineaza si cine nu, dar ma cam deranjeaza sa avem restrictii influentate de numarul celor nevaccinati.

Edited by AlStar
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nytro said:

Sunt vaccinat si nu am patit nimic. M-am vaccinat deoarece am decompilat vaccinul in IDA Pro si am vazut ce contine. Deschide un port pentru bere si ruleaza un shellcode obfuscat pentru dorinta de a bea

Si uite asa m-ai convins sa ma vaccinez :))

  • Haha 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.anm.ro/_/FARMACOVIGILENTA/Prospect (informatie adresata pacientilor) COVID 19 Vaccine AstraZeneca.pdf?fbclid=IwAR17fDSW6a1bxVuCDKMivOS3Zf9MxDBQ2mCda4fsdQFvw-JOvNkAMlf_IL8

" 6. Conținutul ambalajului și alte informații Ce conține COVID-19 Vaccine AstraZeneca O doză (0,5 ml) conține: Adenovirus preluat de la cimpanzeu care codifică glicoproteina S (spike) a SARS-CoV-2 (ChAdOx1- S)*, nu mai puțin de 2,5 × 108 unități infecțioase (U Inf.) *Produs în celule renale de embrion uman modificate genetic (HEK), linia celulară 293 și prin tehnologia ADN recombinant. Acest medicament conține organisme modificate genetic (OMG). 6 Celelalte componente sunt L-histidină, clorhidrat de L-histidină monohidrat, clorură de magneziu hexahidrat, polisorbat 80 (E 433), sucroză, edetat disodic (dihidrat), apă pentru preparate injectabile (vezi pct. 2 „COVID-19 Vaccine AstraZeneca conține sodiu și alcool”.) Cum arată COVID-19 Vaccine AstraZeneca și conținutul ambalajului Suspensie injectabilă (injecție). Suspensia este incoloră până la brun deschis, limpede până la ușor opalescentă. Mărimi de ambalaj: - flacon multidoză cu 8 doze (4 ml), cu dop (din elastomer, cu sigiliu de aluminiu), într-un ambalaj cu 10 flacoane. Fiecare flacon conține 8 doze a câte 0,5 ml. - flacon multidoză cu 10 doze (5 ml), cu dop (din elastomer, cu sigiliu de aluminiu), într-un ambalaj cu 10 flacoane. Fiecare flacon conține 10 doze a câte 0,5 ml. "

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#authorised-covid-19-vaccines-section mai multe info la CLINICAL DATA.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, madastar18 said:

 

Ce conține COVID-19 Vaccine AstraZeneca

 

O doză (0,5 ml) conține:

 

--Adenovirus preluat de la cimpanzeu care codifică glicoproteina S (spike) a SARS-CoV-2 (ChAdOx1- S)*, nu mai puțin de 2,5 × 108 unități infecțioase (U Inf.)

 

--Produs în celule renale de embrion uman modificate genetic (HEK), linia celulară 293 și prin tehnologia ADN recombinant.

 

--Acest medicament conține organisme modificate genetic (OMG).

 

--Celelalte componente sunt L-histidină, clorhidrat de L-histidină monohidrat, clorură de magneziu hexahidrat, polisorbat 80 (E 433), sucroză, edetat disodic (dihidrat)

Pare bio ,mă ! N-are ce sa-ti facă rău !😁

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, madastar18 said:

https://www.anm.ro/_/FARMACOVIGILENTA/Prospect (informatie adresata pacientilor) COVID 19 Vaccine AstraZeneca.pdf?fbclid=IwAR17fDSW6a1bxVuCDKMivOS3Zf9MxDBQ2mCda4fsdQFvw-JOvNkAMlf_IL8

" 6. Conținutul ambalajului și alte informații Ce conține COVID-19 Vaccine AstraZeneca O doză (0,5 ml) conține: Adenovirus preluat de la cimpanzeu care codifică glicoproteina S (spike) a SARS-CoV-2 (ChAdOx1- S)*, nu mai puțin de 2,5 × 108 unități infecțioase (U Inf.) *Produs în celule renale de embrion uman modificate genetic (HEK), linia celulară 293 și prin tehnologia ADN recombinant. Acest medicament conține organisme modificate genetic (OMG). 6 Celelalte componente sunt L-histidină, clorhidrat de L-histidină monohidrat, clorură de magneziu hexahidrat, polisorbat 80 (E 433), sucroză, edetat disodic (dihidrat), apă pentru preparate injectabile (vezi pct. 2 „COVID-19 Vaccine AstraZeneca conține sodiu și alcool”.) Cum arată COVID-19 Vaccine AstraZeneca și conținutul ambalajului Suspensie injectabilă (injecție). Suspensia este incoloră până la brun deschis, limpede până la ușor opalescentă. Mărimi de ambalaj: - flacon multidoză cu 8 doze (4 ml), cu dop (din elastomer, cu sigiliu de aluminiu), într-un ambalaj cu 10 flacoane. Fiecare flacon conține 8 doze a câte 0,5 ml. - flacon multidoză cu 10 doze (5 ml), cu dop (din elastomer, cu sigiliu de aluminiu), într-un ambalaj cu 10 flacoane. Fiecare flacon conține 10 doze a câte 0,5 ml. "

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/covid-19-vaccines-authorised#authorised-covid-19-vaccines-section mai multe info la CLINICAL DATA.

Mare grija daca este preluat de la cimpanzei, produce reactii adverse :) :)  

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...