Jump to content
zeroinf

Pareri despre un Token

Recommended Posts

Buna lume ! am inceput de ceva saptamani sa citesc si eu cate ceva despre lumea crypto  si intre toate miile de crypto am ales una care mi sa parut si mie mai serioasa si care nun e scumpa asa tare . eu personal as investi cam vreo 5000 euro pentru un timp da 4/5 ani . Intrebarea este : ce parere aveti voi care aveti mai multa experienta ?
Token name : BITRISE
Website: https://bitrisetoken.com

Mutumesc pentru rabdarea voastra

Link to comment
Share on other sites

Eu in general sunt un "hater" de tokenuri si coins noi. Si nu sunt un fan de gambling speculativ cu sperante de imbogatire peste noapte.

 

Compania pare ok dar urmeaza aceleasi techici obosite de marketing ca orice alt pump n dump.

'Whitepaper' are 0 continut academic si e in fapt un pliant de marketing/promovare.

 

E interesant ca au auto-buy n burn. Ce mi se pare putin bizar e ca modelul incurajeaza ca tokenurile sa ramana stale.

Daca tranzactionezi tokenuri platesti taxe destul de mari (5-10%). Deci mai bine le tii si astepti sa creasca.

Daca toata lumea face hodl atunci volumul pietei scade, tokenul devine stale si lumea uita de el.

Nu sunt economist, nu am cunostinte de cum functioneaza in practica modelul. Just my 2 cents.

 

In general sunt un critic al firmelor/tokenurilor care au ca principal produs imbogatirea. Apple e bogata pt ca vinde telefoane, tesla vinde masini, bitcoin e un sistem bancar descentralizat, toate au la baza un produs, o problema pe care o rezolva.

ElonMusk-MoonCoin nu are nicio baza, doar visul unora ca vor fi si ei milionari. (cam ca schemele piramidale?!?)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zeroinf said:

Va multumesc de pareri . Mai citem pe telegramul lor ca vor face Parachain si Blockchain , ar fi posibil , sau sunt si astea minciuni sa atraga lumea ?

Nu stie nimeni daca sunt minciuni sau nu. Orice se poate intampla. Se poate ca developerii sa fie de incredere dar produsul lor sa nu fie rentabil.

Se poate ca proiectul sa reuseasca/sau nu din 1000 de cauze externe si interne.

 

La urma urmei sunt banii tai si faci ce vrei cu ei. Atata timp cat intelegi ca e un gamble si exista multe riscuri.

 

LE: Am mai auzit pe surse multa lume zicand ca e rug pull. Contractul are si "maxSellLimit" si uniswapPair are coverage de 1000 BNB

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zeroinf said:

Buna , Va mutumesc pentru comentariile voastre . Pana la urma am hotarat sa investesc in acest token . Am urmarit si citit mult despre ei chiar daca multe lucruri nu leam inteles .  Partea buna ca sun in castig cam cu 125% fata de suma investita . Thanks all .

Vrei sa zici ca ai castig de +25%.

Presupun ca nu ai +125% (adica ai dublat banii)

 

Bravo frate! Sa fii sanatos! Si sa castigi cat mai mult!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...