Jump to content
Wisher

Ajutor bypass proxy network.

Recommended Posts

Salut, sunt intr-o retea privata si protejata de proxy(practic este un intranet), sunt conectat wireless. De cateva zile ma chinui sa accesez internetul dar nu reusesc sa dau jos proxy-ul sub nicio forma. Am incercat cu socks, programe proxy, nimic. Cum schimb proxy pentru alt socks4/5, nu mai am acces. Cu ssh tunneling, nu ma pot conecta la server. Ceva pareri/ajutor?

Link to comment
Share on other sites

Salut, e posibil sa nu mearga. Daca traficul catre Internet e deschis DOAR prin acel proxy, probabil nu ai cum sa il ocolesti.

Dar, ce poti incerca sa faci (nu stiu daca merge) e sa faci un tunel prin acel proxy. HTTP tunnrling. Cel mai probabil un VPN pe portul 443 nu ar merge, dar poti incerca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca este singura 'deschidere', inca nu pot sa imi dau seama, majoritatea site-urilor merg, doar cateva au fost blocate. Deci pe scurt, laptop-ul este plin de politici de securitate, probabil acolo e setat si proxy-ul(nu am gasit ceva prea relevant inca), conexiunea se realizeaza printr-un ip si port proxy, unde imi cere datele de logare, daca nu le introduc, nu pot accesa niciun site, totodata daca scap de setarile proxy, automat imi taie conexiunea si primesc eroare pe site de check proxy settings. Daca pun alte setari de proxy in meniul browser-ului de orice tip, http, socks4/5 nu mai am nicio conexiune. Deci trebuie sa trec de acest server proxy, probabil de la el am si ip-ul privat( cum am zis, sunt intr-o retea intranet practic,nu?), am reusit sa trec de el intr-un fel sau altul, mai exact cu CCProxy in combinatie cu Psiphon3, separat nu functioneaza. Nu prea am inteles sistemul celor doua... dar daca cu ele am reusit, inseamna ca se poate... dar chiar si in combinatia cu cele doua, bypass a fost doar pentru site-uri, practic nu pot sa ma loghez pe aplicatii online precum Steam, si nu pot sa inteleg de ce... Totusi cred ca este posibil, avand in vedere ca am reusit sa trec de el cu acele doua programe, myipaddress aratand ca sunt in alte parti ale globului, totusi in ipconfig /all am tot ip-ul privat. Ceva idei? Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...