Jump to content
GazahAnonimul

Intrebari despre boost

Recommended Posts

Salutare, poate este un subiect expirat dar totusi as vrea sa va intreb despre boosting cs 1.6 la servere. Banuiesc ca multi de aici stiti despre ce este vorba si cum functioneaza  , ad dori sa stiu despre cum functioneaza si cum se poate construi un asa zis sistem de redirect.

Daca cineva doreste sa imi dea cateva info , as fi recunoscator , multumesc.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GazahAnonimul said:

Salutare, poate este un subiect expirat dar totusi as vrea sa va intreb despre boosting cs 1.6 la servere. Banuiesc ca multi de aici stiti despre ce este vorba si cum functioneaza  , ad dori sa stiu despre cum functioneaza si cum se poate construi un asa zis sistem de redirect.

Daca cineva doreste sa imi dea cateva info , as fi recunoscator , multumesc.

Nu știu sigur cum funcționează doar ca am văzut ca unele site-uri de booting publica divers client-uri de cs 1.6 conectate la masterserverul lor

Edited by grandson
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Nytro said:

E mizeria aia in care se face un server fals, care redirectioneaza catre o alta mizerie de server? 

In mare parte cam asta observ , dar din cate stiu valve a blocat toate redirectele , nu ar trebui sa mai functioneze... Si totusi baietii fac asta si sunt platiti bine pe langa. Bun , ideea nu e ca vreau eu sa fac bani din asta sau ceva, faza e ca administrez impreuna cu cativa prieteni un server iar ei platesc destul de mult un boost care nu prea face fata si se da cel mai bun, as vrea sa incerc sa imi procur singur un boost , decat sa vad ca se dau bani aiurea si nimic.

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2022 at 5:14 PM, GazahAnonimul said:

In mare parte cam asta observ , dar din cate stiu valve a blocat toate redirectele , nu ar trebui sa mai functioneze... Si totusi baietii fac asta si sunt platiti bine pe langa. Bun , ideea nu e ca vreau eu sa fac bani din asta sau ceva, faza e ca administrez impreuna cu cativa prieteni un server iar ei platesc destul de mult un boost care nu prea face fata si se da cel mai bun, as vrea sa incerc sa imi procur singur un boost , decat sa vad ca se dau bani aiurea si nimic.

 

 

Am lucrat la ceva de genul care functiona pe atunci.

 

Cam acum 2 ani: faceai o mizerie de server unde le puneai binduri playerilor pe toate tastele (bind "k" "connect slo.boz" ca si exemplu), nu puneai direct connect cand intrau pe server.  Sunt curios daca au blocat cum au facut-o, au bagat-o la comanda de slowhacking?

 

Mergea pe atunci, cum am mai spus.  Redirecte pe zi, nu stiu, erau peste 1000 oricum.  Se merita.

 

Era lejera toata treaba, facut si web.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...