Jump to content
ludic

Stergere date de pe telefon inainte de a fi vandut

Recommended Posts

Salut, cum se pot sterg sigur datele personale de pe doua telefoane inainte sa fie vandute in asa fel incat sa fiu sigur ca nu pot fi recuperate de cei care le cumpara ?
Nu e nimic ilegal in "date" , poze, filme cu mine , gagica, familia din vacante, evenimente, etc. Majoritate sunt decente, sa zicem ca exista si unele mai putin decente :) Toate persoanele care apar in poze sunt majore, legale, dar nici n-as vrea sa le vad candva pe net.
Telefoanele sunt Samsung, unul cu Android 6 si unul cu Android 10. La cel cu Android 10 am mutat pozele din telefon in Folderul Securizat Knox. Apropo daca dau hard reset, mai pot fi recuperate datele din folderul securizat knox ?
Thnx.Any help ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kev said:

 

1 hour ago, Kev said:

se pot recupera, il faci pierdut in Kiev

si daca sterg tot, apoi rescriu fisiere random sau o filmare lunga plus fisiere mici pana se umple, apoi dau hard reset se mai pot recupera ? acum vorbesc de telefonul normal nu de spatiul knox

Edited by ludic
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, M4T3! said:

Sterge tot apoi baga un film si ocupa i toata memoria, apoi sterge l si gata... asa se suprascrie si nu se poate recupera ceea ce ai sters initial.

Multumesc, asa am mai citit si io pe ici , colo, de ce nu sunt io sigur e daca mai raman si prin alte parti, cache-uri, partitii inaccesibile pentru sters (suprascriere), sub forma de thumbnails sau criptate, modificate in vreun fel. Aia de la forensic cum le recupereaza chiar daca rescrii informatie peste? Nu-i cazu meu dar eram curios cum functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, M4T3! said:

Pai nu cred ca mai poate sa ramana un video de 400 de mb daca tu ai suprascris intreg telefonul. Ca nu are efectiv unde fizic ca spatiu de stocare sa ramana

ma gandeam la thumbnails urile mici ale pozelor, alea sunt mici si nu poti fi sigur ca ai suprascris peste ele

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...