Jump to content
Kev

Reinoire permis auto

Recommended Posts

:)))))))))))) Ba nene, nu mai fumati nasoale inainte de a intreba ceva. Cum adica sa pierzi vechimea? E rubrica acolo cu data obtinerii categoriei, da-o in pastele ma-sii

 

12 hours ago, Kev said:

Detin permis auto de prin anul 2008 (verso) iar pe fata (pierdut) 2014, pot circula cu el?

 

 

S-a desfacut in doua si ai pierdut doar mecla sau cum parastas s-a pierdut mecla dar ai verso

Quote

Bun, iar daca eu imi reimoiesc permisul

 

Sa-l reînmuiești poate

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aelius said:

:)))))))))))) Ba nene, nu mai fumati nasoale inainte de a intreba ceva. Cum adica sa pierzi vechimea? E rubrica acolo cu data obtinerii categoriei, da-o in pastele ma-sii

 

 

S-a desfacut in doua si ai pierdut doar mecla sau cum parastas s-a pierdut mecla dar ai verso

 

Sa-l reînmuiești poate

Nu man pe fata scririe ca  este eliberat [(cel nou) pierdut] in anul 2014 iar pe verso scrie ca a fost emis in anul 2008

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kev said:

Nu man pe fata scririe ca  este eliberat [(cel nou) pierdut] in anul 2014 iar pe verso scrie ca a fost emis in anul 2008

2008 e data obtinerii categoriei, 2014 data la care a fost schimbat ultima oara. Teoretic ar trebui sa fie valabil pana in 2024. Cred ca trebuie doar sa soliciti un duplicat.

https://www.drpciv.ro/document-details/permise/5ab13584fa4e9422012c2bab

 

EDIT: Din ce scrie pe acolo, noul document va fi eliberat cu valabilitate celui pierdut/deteriorat. Dat fiind ca mai sunt doar 2 ani de valabilitate eu unul as face si o fisa medicala. Asa ai 10 ani de valabilitate. Scapi de o grija si de plata altor 90-100 de lei peste 2 ani.

Edited by liviucsz
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...