Jump to content
pp2022

bug provider pariuri

Recommended Posts

Salut, acum ceva timp am descoperit ceva cote pe la esport in general la un anumit provider, care raman deschise mai mult de cat ar trebuii. De ex, la CSGO, poti paria pe cine castiga o anumita runda. De obicei, cand se joaca runda 1, runda 5 disparte pt pariat, cand se joaca 5 dispare 10 si asa mai departe, dar uneori raman deschise mai mult decat ar trebuii iar daca folosesti crossbet pt a vedea informatia din api-ul jocului si nu de pe stream unde e delay, poti paria pe ceva ce stii deja. De obicei, poti paria de 2-3 ori pe o cota de genul pana sa-ti limiteze contul ( daca e cont de highroller, nu te limiteaza asa repede ).  Pe dota, au mai fost momente de genul cand la sfarsitul meciului cotele pt numar killuri par / impar erau deschise. 

Ma tot chinui de ceva timp sa descoper patternul la treaba asta, sau daca e random, asa ca va intreb pe voi, a mai patit cineva ceva asemanator? any ideea? also, pt pariori de pe aici, cum evitati limitarea de catre o casa de pariuri in general ?daca e cineva interesant, pot povestii mai in detaliu tot ce am aflat eu pana acum. 

btw ; https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/cum-au-reusit-angajatii-unei-firme-de-pariuri-sportive-sa-fraudeze-rezultatele-in-favoarea-lor-au-incasat-300-de-mii-de-lei.html

not related to that, dar unibet foloseste acelasi provider cu ce zic eu mai sus.

Edited by pp2022
Link to comment
Share on other sites

Vasusem la un moment dat pe la devtalks pe cei de la kambi: https://www.kambi.com/careers/

Si ei spuneau ca sunt provideri de cote si vand pe la casele de pariuri. Cred ca tot la ei au auzit de faza ca operatorii/analistii inchid si deschid pariurile. Curiozitatea mea a fost daca au algoritmi care calculeaza cotele si au spus ca sunt introduse in sistem de statisticieni.

nu stiu cat e de adevarat ce au spus, mi-ar placea daca ar confirma/infirma cineva pe aici.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pp2022 said:

Also, toata mizeria  asta credeti ca s-ar incadra in vreun  bug bounty pt casa de pariuri ? 

 

Da, se incadreaza la BB, pana la 15 ani, depinde de prejudiciu.

 

E clar sa in spate se afla statisticieni si sunt deja algoritmi definiti pt majoritatea chestiilor. Astea cu frecventa mai mare in interval scurt de timp sunt mai greu de controlat (cornere, cartonase).

 

Oricum partea nasoala ii ca toate casele de pariuri au ToS favorabil lor. Daca te identifica ca a fi doar suspect de mizerii te blocheaza instant deci si daca ai gasi ceva nu ai reusi sa iei foarte multi bani.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca vorbesti in necunostinta de cauza. Pariez asa, de 2 ani+. In timpul pandemiei, de ex pe superbet era un turneu de tenis, UTR. Streamul de pe site-ul lor era inaintea statisticii lor. Fiind highroller si neavand un pattern de pariere neobisnuit ( cred ), crede-ma ca am scos destul de mult $. Dupa episodul asta am realizat ca astfel de lucruri sunt posibile si nu e neaparat necesar courtside betting.  

Nu am timpul necesar, dar sunt multe mizerii asemanatoare care se intampla, tocmai d'aia am scris aici, poate mai are habar cienva de treaba asta. Pana acum am mai prins volei, ceva campionat in brazilia unde streamul oficial, era in fata statisticii de pe superbet iar. Plus ca, am intalnit cateva cazuri unde pur si simplu era nevoie sa compari 2 case de pariuri si era suficient.

Da, bookmakerii sunt asigurati de ToS in cele mai multe cazuri, te pot suspenda / limita pe orice motiv in general. Dupa ce pariezi asa de 2-3 ori, daca nu e cont de highroller, sau daca retragi imediat dupa primul bet o suma peste 5000lei, probabil declansezi si o verificare manuala iar ulterior contul iti e limitat la mize 20lei maxim per bilet.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Zatarra said:

Da, se incadreaza la BB, pana la 15 ani, depinde de prejudiciu.

Acum omul a incercat sa vada daca poate invinge un algoritm. Sunt o gramada de persoane care retin cartile de joc si care sunt respinse din cazinourile din vegas. Asta nu inseamna ca au comis ilegalitati.

@pp2022nu cred ca te incadrezi la bug bounty, cum zic ei, astea sunt bydesign, sunt probleme stiute si acceptate, marea masa a pariorilor nici nu le stie, dar nici nu e interesata...

P.s. ultima data am pariat la pariloto in 2014 la cupa mondiala numai pe scor corect 0-0, am pus 1 leu si am luat 20. :))))

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@gigiRoman de multi ani de zile nu le mai poti numara pt ca sunt 6-7 pachete, parca + shuffle card, random in pachet. As vrea sa gasesc pe cineva care are habar de chestia asta cu delayul ..si mai mult timp liber pt ca nu mai pot sta de ele ca odinioara, dar nici nu vreau sa dau cu piciorul la un profit frumusel. Overall, daca esti disciplinat si pariezi doar asta, poti face profit ok.. sau macar iti faci un bankroll frumusel de start. 

Nu sunt parior inrait, culmea, in afara de chestia asta. Rar mai pun si eu cate un bilet pe fotbal sa "urmaresc" altfel meciurile.

p.s: back in the days : 

^^ asta ar fi alta chestie de incercat, deoarece anumite case de pariuri de la noi inca te lasa sa pariezi pe game-ul in curs.

Edited by pp2022
Link to comment
Share on other sites

@gigiRoman Am vazut la TV mai demult ca au bagat americanii lege de multi ani cum ca daca incerci sa trisezi in cazinouri se numeste frauda importriva statului respectiv si se pedepseste, inclusiv asta cu numaratul cartilor. De asta baga si cate 8-10 pachete de joc si chiar si asa daca este vreunul destul de bun sa le poata numara si pot dovedi acest lucru e grav ca este lege care face acest lucru ilegal.

@pp2022 Tu parca zici mai sus ca deja ai scos destui bani din teaba asta, atunci ce mai vrei? Fa tu singur in continuare si nu cere ajutor sau sfaturi de la nimeni ca romanii sunt cea mai de treaba natie, in secunda doi te reclama si o mierlesti.

  • Haha 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2022 at 2:19 PM, Che said:

@gigiRoman Am vazut la TV mai demult ca au bagat americanii lege de multi ani cum ca daca incerci sa trisezi in cazinouri se numeste frauda importriva statului respectiv si se pedepseste, inclusiv asta cu numaratul cartilor. De asta baga si cate 8-10 pachete de joc si chiar si asa daca este vreunul destul de bun sa le poata numara si pot dovedi acest lucru e grav ca este lege care face acest lucru ilegal.

@pp2022 Tu parca zici mai sus ca deja ai scos destui bani din teaba asta, atunci ce mai vrei? Fa tu singur in continuare si nu cere ajutor sau sfaturi de la nimeni ca romanii sunt cea mai de treaba natie, in secunda doi te reclama si o mierlesti.

Interesant, in state unde este prezumtia de nevinovatie sa fii gasit vinovat ca ai memorie buna.

Ce sa zic, traiasca prostocratia!

Doamne ajuta!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Cheyep, dar dupa cum ziceam, necesita destul mult timp, iar in momentul de fata nu prea mai dispun de atat timp liber.  Treaba merge, si va merge ani buni, daca stai pur si simplu sa compari bet365 cu ceva case mai mici de la noi din tara, poti observa diferente reale pe darts/table-tenis si mai stiu eu ce shady stuff. N-as vrea sa las deoaprte treaba asta, speram ca mai gasesc pe cienva p'aici care a mai intalnit ceva asemanator, poate reusesc sa identific un pattern sau o alta metoda mai simpla de a paria avand in vedere treburile astea. 

Link to comment
Share on other sites

nu mai stiu mailul la contul de mai sus, dar vazusem ca a dat cineva tag la postare asta. Inca merge treaba, inca sunt in cautarea lucrurilor de mai sus. Am ajuns sa intru pe grupuri dubioase de telegram, dar p acolo sunt numai retarzi care inca au impresia ca pauza final 1/2 e ceva legit. Din dec m-am intors in ro, o las aici 2 ssuri cu unibetul

57433966fc4e79c1c694c0564c45b3eb.png
https://gyazo.com/57433966fc4e79c1c694c0564c45b3eb

a5c18f14ebc9ebef3fc7dbb49849cfa7.png
https://gyazo.com/a5c18f14ebc9ebef3fc7dbb49849cfa7

deci... ceva idei noi ?

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2023 at 9:44 PM, pp2023 said:

nu mai stiu mailul la contul de mai sus, dar vazusem ca a dat cineva tag la postare asta. Inca merge treaba, inca sunt in cautarea lucrurilor de mai sus. Am ajuns sa intru pe grupuri dubioase de telegram, dar p acolo sunt numai retarzi care inca au impresia ca pauza final 1/2 e ceva legit. Din dec m-am intors in ro, o las aici 2 ssuri cu unibetul

57433966fc4e79c1c694c0564c45b3eb.png
https://gyazo.com/57433966fc4e79c1c694c0564c45b3eb

a5c18f14ebc9ebef3fc7dbb49849cfa7.png
https://gyazo.com/a5c18f14ebc9ebef3fc7dbb49849cfa7

deci... ceva idei noi ?

Uneori reuseam si eu sa pacalesc delay-ul de la Superbet in urma cu 3-4 ani cand jucam la live pe fotbal insa de multe ori se bloca meciul inainte sa apuc sa plasez pariul. Iar asta din cauza ca evenimentele in desfasurare faceau parte din Romania sau alte tari cu legaturi rapide de transfer a datelor, internet/streaming, de aici reactia rapida din partea casei de pariuri de a bloca acceptarea pariurilor pe evenimentul respectiv cand spre exemplu era o faza periculoasa la poarta.

 

Cred ca tu cauti ceva metoda de automatizare ceea ce este dificil de facut avand in vedere ca nu stie nimeni principiul de functionare al altgoritmilor si daca pe evenimente este assignata parte umana sau sunt scripturi.

 

Potrivit screenshot-ului faci cam 70k RON pe an, give or take.

Sunt curios cat timp investesti pentru ~6k Ron pe luna? 

Edited by wtf
Link to comment
Share on other sites

@wtfam scris mai sus si o poveste cu superbetul. i-am mai prins o data pe ceva table tennis din cehia, comparand o casa de pariuri de acolo -> cu ei. Dupa 2 zile au scos optiunea de pariere par impar + au blocat posibilitatea de pariere pe meciurile din turneul respectiv cand sunt cu 2 pcte aproape de final.

asta e doar contul meu de unibet, al meu personal care pt some fking reason uneori imi mai scot limita de pe el, si ma lasa sa pariez mai mult decat 900 ( limita minima de aplicat ) -> prin limita ma refer la limita aplicata de provider contului meu. pariez de obicei de pe unibet / admiral ( au acelasi provider in spate )... iar uneori se intampla sa mai ma prinda si fara cont / cu limita. 

Destul de mult timp, dar ies si bani. Problema overall e ca nu e stabil.. luna asta pot aparea 5, luna viitoare nimic ( raportandu-ma la cele pe care le pot urmarii eu ).

Pana acum un an am avut un job destul de lejer unde puteam urmarii turnele ce erau noaptea din america / NA .

daca nu se poate automatiza, macar o idee de a face chestia asta  mai eficienta. Mi-e greu sa o las deoparte sau mai moale atata timp cat stiu cat de profitabila e.

Edited by pp2023
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

+ chestile astea sunt mai dese, doar ca nu le tine nimeni contu` i guess

29eb2f2daffbd10863224b2ec11ec37a-png.jpg

d7296071d1c81ed611b2f4da529664ed.png

acum cateva zlie, aici e vorba de lol, big fight -> wipe-> baron ( ceea ce inseamna mega avantaj ) ss-urile sunt facute in acelasi timp, bet365 actualizand si ei greu cota.. iar unibet unde dura undeva la 30-40 sec pana o updatau.

in cazurile astea, pariezi initial 1 leu sa vezi daca ai cashout activ iar apoi grinduiesti cu bet si cashou apoi cand se actualizeaza cota, raportandu te la bet365 /ggbet / 1xbet. doar ca in cazul asta trebuie sa ai un backup plan in caz ca unibet decide sa blocheze meciul.. daca ramai cu  banii blocati pe meci, alegi alta casa de pariuri unde sa fii pregatit sa hedge-ui pariul principal, in caz de.

cred ca vreo 3300~ a fost profit pe meciul asta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2023 at 5:55 PM, pp2023 said:

niciunul, sunt n mirror links pe net

p.s: iapula @black_death_c4t, ca sa fie si putin suspans :)),  fun intended ca's din garda veche de p'aici

da boss, stiu si eu ca sunt mirror links, dar la mine nu merg.

You are trying to access bet365 from a restricted location
If you believe that this is incorrect, please contact us for assistance.
eu intru remote la o colega pe laptop, dar preferam un vpn premium, crezand ca ai incercat asa ceva.
sharuieste si tu magnificul mirror link pe care il ai si iti merge.
 
ps' diferente mari de cote si la circus.nl, recomand remote ca au baza de date cu vpn
Link to comment
Share on other sites

literally primul rezultat de pe google cand cauti mirror link bet365 si pe asta il folosesc si eu 288sb . com.

nu obisnuiesc sa ma joc pe site-uri din afara cu vpn, si mai ales cu treaba asta. pariez sume destul de mari cand se intampla si mi se pare un risc destul de mare sa iti blocheze contu` bla bla. care-i treaba cu circus ala ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...