Jump to content
Icarius

MD5-BruteForce

Recommended Posts

un tool ce ataca Hash-urile de MD5.

daca mai are cineva ceva asemanator sau stie cum se si cripteaza in MD5 va rog postati. sunt interesat de asa ceva.sincer nu prea stiu la ce se foloseste, stiu doar ca e ceva legat de forumuri. cumva parolele de la utilizatori sunt criptate cu asa ceva?

link

http://rapidshare.de/files/21625142/md5.ace.html

pass

icarius@romania.hackerszone.org

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("Aft3rDark")</div>

cu programu asta iam spart varsta lu kw3rln  :@  :P e tare ;)  

ms :D

normal, tot ce pun eu e tare :P :@ :P:P

Link to comment
Share on other sites

Shocker wrote:
MatriX wrote: decripteaza si /etc/shadow ? , sau stiti ceva care decripteaza 100% shadowuri ? beasides john cu care ai sanse de 10% ..

John the ripper nu decripteaza, ci face bruteforce. Daca ai un dictionar cu toate permutarile tuturor caracterelor atunci ai sanse 100% sa 'spargi' parola

Ai asa ceva? Eu folosesc john si pana acum nu m-a dezamagit decat 1 data. Nu stiu ce fel de parola avea omul dar ....

Multumesc.

Edited Nemessis: Ai functia de edit a postului. Nu are rost sa faci post dublu.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Nemessis, nu am functia de edit decat la ce am postat eu. Orcum o sa folosesc post reply nu o sa mai fol. quote.

Shocker, cred ca vorbeam de cu totul altceva. Mi-am dat seama ce inseamna cererea mea. :-]

Ma refeream la un fisier cu toate caracterele posibile dar asta ar insemna sa modific si john daca nu ma insel, ceea ce nu ma pricep. Still learning. Anyway ar fii misto sa-l modifice cineva sa-l faca cu permutari de caractere chiar daca ar dura o luna. Am inteles ca este o varianta de john pe care o poti folosii pe mai multe calculatoare pentru a crack-ui o parola ceea ce mi se pare foarte ok. Daca o gasesc o sa dau link.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...