Jump to content
ICEBREAKER101010

Flipper zero

Recommended Posts

Am mai făcut o "descoperire" între timp . Ideea e un felul următor : worldclass îți oferea parcare oricât stăteai la sala . Dar parcarea oferita e a celor de la mega image care de ceva vreme au implementat acest sistem de parcare cu tichet . Mega image îți oferă 1 ora gratuit iar worldclass îți mai oferă încă o oră daca validezi tichetul într-un aparat de la ei . Aparatul ăla îți scrie un ITF barcode care se pare că decodat e același sir de caractere indiferent de ziua și de ora de ieșire . Să înțeleg din asta că dacă nu am aruncat tichetul respectiv și îl voi valida pe acesta la ieșire la bariera , bariera se va ridica ? :)

Link to comment
Share on other sites

dar daca acel shir de caractere este intr-un db la nivel de aparat sau sever ceva .

cel mai bine colecteaza mai multe tickete si decodeaza-le . vezi si tu ce logica are acel sir daca se incrementeaza etc . 
ai putea sa incerci sa generezi tu codul de bare zic si eu , dar vvor fi slabe sperante sa faci ceva . sa zicem ca acel sir se incrementeaza gen id , si dupa aparatul vede ca ai intrat la ora 10 si stie ca ai o ora 1 gratis , dar tu faci iesirea la 11.30. acel id va fi taxat pentru 0:30 .

Edited by lzomedia
idiot
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ICEBREAKER101010 said:

Am mai făcut o "descoperire" între timp . Ideea e un felul următor : worldclass îți oferea parcare oricât stăteai la sala . Dar parcarea oferita e a celor de la mega image care de ceva vreme au implementat acest sistem de parcare cu tichet . Mega image îți oferă 1 ora gratuit iar worldclass îți mai oferă încă o oră daca validezi tichetul într-un aparat de la ei . Aparatul ăla îți scrie un ITF barcode care se pare că decodat e același sir de caractere indiferent de ziua și de ora de ieșire . Să înțeleg din asta că dacă nu am aruncat tichetul respectiv și îl voi valida pe acesta la ieșire la bariera , bariera se va ridica ? :)

nu cred . uitate si tu ce tipuri de aparat sunt , poate vezi vreun brand ceva . si dupa te poti uita dupa schemele electrice manuale etc 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2023 at 11:06 PM, UnixDevel said:

nu cred . uitate si tu ce tipuri de aparat sunt , poate vezi vreun brand ceva . si dupa te poti uita dupa schemele electrice manuale etc 

Asta e minunatul aparat de la worldclass care iti mai da o ora in plus , peste ce iti da megaimage.

 

\https://www.ccs-cardtec.com/fileadmin/medien/produkte/ccs_2212_kgb/PI_CCS2212-2KGB_0302_new_Version.pdf

 

Ce-i drept nu stiu daca este exact versiunea asta dar fix asa arata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...