Jump to content
Amidon

Cpa marketing intrebare

Recommended Posts


Sunt incepator in artele cpa marketingului si am nevoie de putin ajutor am inceput nu de putin timp si orice fac nu imi aduce roade am gasit o metoda mult mai creativa dar nu stiu cum sa o aplic exact nici nu stiu cum sa va expli dar o sa va explic cu cuvintele mele si sper ca o sa intelegeti cred ca se numeste geotargeting dar nu sunt foarte sigur de asta ,chestia e ca ma gandesc cum sa fac sa trimit oameni in mod automat odata ce imi acceseaza linkul de refereal la o oferta destinata tari lor. Sper ca ati inteles la ce ma refer si sper ca veti binevoi sa ma ajutati .

Link to comment
Share on other sites

va trebui sa ai un endpoint in care va ajunge user-ul dupa ce da click pe linkul tau in acel endpoint vei avea logica de redirect dupa care vei face paginile pentru fiecare tara.

ar  mai fi o odee sa folosesti worker's de la cloudflare si sa targetezi chiar pe oras.

am facut ceva asemanator pentru o companie si am facut prin workers de la cloudflare si niste redirect-uri pe js

 

short banuiesc ca o poti face si la nivel de apache si nginx destul de simplu doar ca cel mai bine este sa ai continut unic per fiecare tara .(imagini, text etc)

 

mai exista si AB testing de la google.

 

Offtopic

Daca ai trafic serios da un pm si poate lucram impreuna sau iti pot trimite materiale pe care sa le citesti si sa iti faci o idee mai buna pentru ca este de invatat , Neil Patel are ceva chestii pe tema asta.

Edited by lzomedia
idiot
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amidon said:


Sunt incepator in artele cpa marketingului si am nevoie de putin ajutor am inceput nu de putin timp si orice fac nu imi aduce roade am gasit o metoda mult mai creativa dar nu stiu cum sa o aplic exact nici nu stiu cum sa va expli dar o sa va explic cu cuvintele mele si sper ca o sa intelegeti cred ca se numeste geotargeting dar nu sunt foarte sigur de asta ,chestia e ca ma gandesc cum sa fac sa trimit oameni in mod automat odata ce imi acceseaza linkul de refereal la o oferta destinata tari lor. Sper ca ati inteles la ce ma refer si sper ca veti binevoi sa ma ajutati .


Trebuie sa ai in vedere un contabil bun pentru aceasta treaba. In cazul tau pot sa il recomand pe @Che , te ajuta si la cpa si la contabilitate ;)

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 10:26 PM, Amidon said:


Sunt incepator in artele cpa marketingului si am nevoie de putin ajutor am inceput nu de putin timp si orice fac nu imi aduce roade am gasit o metoda mult mai creativa dar nu stiu cum sa o aplic exact nici nu stiu cum sa va expli dar o sa va explic cu cuvintele mele si sper ca o sa intelegeti cred ca se numeste geotargeting dar nu sunt foarte sigur de asta ,chestia e ca ma gandesc cum sa fac sa trimit oameni in mod automat odata ce imi acceseaza linkul de refereal la o oferta destinata tari lor. Sper ca ati inteles la ce ma refer si sper ca veti binevoi sa ma ajutati .

the backrooms

 

Ar fi prudent să angajăm angajați cloudflare și să vizați orașul însuși. Am efectuat o operație similară și am avut un succes considerabil la integrarea acestor date.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...