Jump to content
tutuianucatalin94

Website interactiv

Recommended Posts

Am si eu nevoie de o informație cât ar ajunge un astfel de website …eu am un proiect pe YouTube cu o casa si vreau sa pun camere si vreau un website in care sa facă lumea abonament lunar si sa poată accesa camerele (sa le miște sus/jos stânga/dreapta zoom etc) si sa aibă si un chat in care sa poată vorbi Abonații între ei

Link to comment
Share on other sites

Nu am stabilit un buget de aceea am întrebat sa știu cam la ce preț ar ajunge … camerele nu sunt cumparate… nu cred ca este ok sa spun aici numele canalului sa va faceți o idee despre ce este vorba dar va pot spune pe scurt … a fost o casa părăsită si acum am reabilitat-o pe lângă aceasta casa am mai făcut o casuta in copac Și o cabana si urmează si alte construcții de aceea am venit si cu ideea aceasta deoarece foarte multă lume se uita si ar dori sa interacționeze cu noi 

Edited by tutuianucatalin94
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, tutuianucatalin94 said:

Nu am stabilit un buget de aceea am întrebat sa știu cam la ce preț ar ajunge … camerele nu sunt cumparate… nu cred ca este ok sa spun aici numele canalului sa va faceți o idee despre ce este vorba dar va pot spune pe scurt … a fost o casa părăsită si acum am reabilitat-o pe lângă aceasta casa am mai făcut o casuta in copac Și o cabana si urmează si alte construcții de aceea am venit si cu ideea aceasta deoarece foarte multă lume se uita si ar dori sa interacționeze cu noi 

 

Ce model de camere detii?

Link to comment
Share on other sites

@tutuianucatalin94felicitari pentru proiect.

dupa cum a scris si @UnixDevelincercati sa cautati camere care suporta api.

mai complicat ar fi sa dati drepturile pe miscarea camerelor de catre useri, sa nu inceapa toti sa le dea stanga dreapta.

Dar asta e ceva mult mai simplu pe langa ce ati facut voi.

Va doresc succes si sa va gasiti devul potrivit!

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2023 at 6:52 PM, tutuianucatalin94 said:

Am si eu nevoie de o informație cât ar ajunge un astfel de website …eu am un proiect pe YouTube cu o casa si vreau sa pun camere si vreau un website in care sa facă lumea abonament lunar si sa poată accesa camerele (sa le miște sus/jos stânga/dreapta zoom etc) si sa aibă si un chat in care sa poată vorbi Abonații între ei

 

Mai bine pui camere fixe. O sa fie nebunie cu PTZ. Eventual poti seta o parte din camere cu public acces, iar o parte  cu private acces. (pentru userii inregistrati)

Ai vreun plan pus la punct cu ce vrei mai exact pe site?

 

Cum il vad eu, se poate face intr-un weekend la un bidon de cola. Nu-mi trebuie bani

  • Haha 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 10:01 AM, UnixDevel said:

sau un raspberry pi cu o camera usb,

cred ca e cea mai buna optiune , mai ales ca il poti alimenta de pe o baterie si il poti conecta si la internet prin telefon 

 

Daca vrei sa internautii nostri sa vada in frame-uri prin acea mirifica camera USB. Putem incerca.

Exista module care nu sunt pe usb, mai performante pe partea de camere pentru PI, cum ar fi:

https://www.robofun.ro/modul-camera-raspberry-pi-high-quality-camera.htm

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu fie bătaia asta de cap ma gândesc ca se poate implementa un timp de exemplu dacă cineva muta camera următoarele 15/20 secunde sa nu o poată muta următorul …ma gândesc la ceva de genul dacă vrei sa muți camera plătești un euro și o muți sau ceva de genul …sunt mai multe de spus eu doar am întrebat dacă poate cineva și după sa iau legătura cu el și sa ii explicam mai in detaliu la ce ne-am gândit 

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 5:11 PM, tutuianucatalin94 said:

In principiu pe noi ne interesează cineva sa facă aplicația și in funcție de ce ne recomanda cumpărăm și camerele

Eu aș spune dimpotrivă.Un alt motiv pentru care https://allrightpro.com/ro/ nu trebuie să înveți engleza pe gratis este acela că nu avem tendința de a aprecia ceea ce primim pe gratis. Luăm mai în serios materialele plătite, încercând să le valorificăm la maximum, astfel încât să obținem mai mult decât merităm. Acesta este un stimulent suplimentar pentru a practica engleza în mod regulat și de înaltă calitate.

Edited by luceybaggio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...