Jump to content
disable

Mac os x Leopard on a frikin PC(AMD)

Recommended Posts

Salut...Ma intrebam daca a reusit vreounul dintre voi sa pun mac os X pe un pc normal..dar mai ales pe amd...?eu am luat de pe piratebay un mac os x modificat de kalyway ...dar..se sintala totu frumos ..pe partitie speciala pentru mac os x...chiar pe hard diferit fata de cel pe care era xp....bun..se isntaleaza frumos...da nu se buteaza.Mai fac cercetari..si aparent imi trebui bootloadeur de vista si easybcd ca sa imi vada sistemu de operare...Mijto ..fac si asta...mi-l vede...se booteaza..da ramane la ecranu de incarcare la nesfarsit....am plecat la 1 la scoala..m-am intors la 9 seara...si nimik.:|..MAR NENOROCIT....nush ce are...si apelez al voi..nush poate stiti vreun torent cu mac os x hackuit mai calumea..nush zic si eo ...poate gresesc eo....poate e gresit asta...am un amd smpron 2.2 GHZ sse2 2 gigi de rami ..palca video ati radeon x1300 256 mb ....nush...a reusit careva>imi puteti da un lin kcatre torrent..cateva sfaturi ceva?multumesc!apreciez!

Link to comment
Share on other sites

Incearca iDeneb; momentan (I think!)cea mai buna varianta pentru Mac on PC.

Ca sa mearga bine trebuie sa ai un sistem mai nou... aprox. 2 - 3 ani: pentru tutoriale si alte indicatii dai la google ideneb si o sa vezi multitudinea de optiuni: cat despre sistem il gaseste pe mai toate warezurile.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

...ii greu sa iti gaseasca cineva Eroarea avand in vedere ca sunt atat de multe la "Mac on PC"...+ ca trebuie sa dai detalii cu duiumul iar sansele sa il faci sa mearga nu sunt enorme...

O sa fie mult mai greu sa faci un dual-boot cu Vista...incearca cu vmware 6.5 ca merge si asa dar si acolo trebuie multa iscusinta si rabdare...trebuie sa vezi unde ii buba si de ce nu accepta sistemul tau...citeste mult si cauta pe Youtube tutoriale ca sunt cateva bune in special cel de la CNET...

Daca as incerca acum sa iti spun pas cu pas asa cum am facut eu sunt sigur ca as omite cel putin 30% - 40% din ceea ce am "mesterit"...ca nici eu nu am avut success 100% doar cu un DVD --> Boot si gata Sistemul...

Concluzie: Oricum ai face "mac-macul" si orice varianta ai alege Sistemul o sa fie ba prea incet ba o sa creeze diferite probleme...etc.

Merita incercat doar sa vezi ce si cum...in nici un caz sa il folosesti pentru durata...

Ca un sfat de final incearca mai intai toate variantele de MacOS hackuite ptr. PC: iAtakos, iDeneb, ...etc; vezi si la osx86project.org ca sunt multe informatii, acolo mam documentat si eu foarte mult.

Success!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...