Jump to content
Pastilatu'

Tutoriale Inginerie Sociala

Recommended Posts

Bun sper sa nu supar pe nimeni daca miam facut un topic in care am sa va invat cum sa pacaliti SISTEMUL , sa luam ce e al nostru , sa fie totul MOCA ...sau ieftin :) :@ sau...sa castigam bani ...pariu sigure , si multe multe alte chesti..;) :@ deci o sa ma apuc de compus sper sa va placa tutorialele mele

Link to comment
Share on other sites

Bun dragi mei haideti sa va prezint primul lucru cum sa castigam bani acolo pentru un suc ...pentru o shaorma ...:) acest sistem se numeste PROPUNERE DE PARIU cum functioneaza va intrebati nu ? :@pey simplu propuneti un pariu care sa para imposibil ....sa faca lumea sa creada ..."nu domne nu e posibil nu ai cum " ..."iar tu sa zici ba pot...facem pariu si iti arat sa vezi ca pot " eh atunci...ai captat atentia ... :D ar plati doar ca sa afle cum ...corect ? :D bun si acuma haide sa incepem prin a va prezenta un gen de astfel de pariu sper sa va placa :)

Truc la biliard 1

Pentru inceput ...luati un tovaras si il provoci la acest pariu e simplu

Sa bage bila rosie ....fara sa atinga bila intermediara ...ca in prima poza......eh ....

1.jpg

boon ...nu e ashea ca pare cam imposibil sa bagi bila rosie fara sa atingi bina ...verde...spre exemplu ....ganditiva..e intre bila alba si bila rosie......nu merita un pariu nu v-ar tenta ? :) ....sa pariati cu mine ca eu stiu cum sa bag bila rosie fara sa ating bila verde.....haideti sa va ofer solutia :) ......va lasati prietenul sa se chinuie el facand miscari ...unghiuri si nebuni pe acolo......sa se chinuie...., dupa care ii spuneti pui pariu pe ....x lei ca eu bag 100% bila fara sa o ating pe cea intermediara ? :) pey :@ va dati seama ca va fi curios si se baga...

si acuma uitati solutia in urmatoarea poza

2.jpg

Simplu...nu ati specificat.....daca poate sa se foloseasca de orice obiect...el doar trebuei sa bage bila rosie fara sa atinga pe cea verde...eh :D voi puneti triunghiul in ashea fel in cat sa nu atinga nici bila verde...ci doar pe cea rosie...si o loviti usor in ashea fel in cat sa ii dati un impuls bilei rosie......cam asta a fost prima lectie......de pariu sigur ;;)

Link to comment
Share on other sites

probabil pentru ca forumul considera un mesaj mare flood ?

app, uite o idee de tutorial pentru inginerie sociala :) dupa ce ai facut cu mine pariul de mai sus, iar eu am avut reactia pe care am redat`o in postul anterior, cum ma convingi tu pe mine, sa nu`ti introbag acele obiecte in popou .. rapindu`ti astfel virginitatea in poponet si ruinandu`ti sansa la o copilarie fericita :D :@ :@ :@

eu

- nervos si extrem de iritat dupa solutia care mi`ai oferit`o la pariu

- imens 4x4, 1.90m inaltime

- probabil cu o arma alba in buzunar

tu

- habar n`am :)

:@ :@ :@ asta da subiect :D

Link to comment
Share on other sites

Boon inca un pariu imposibil .......adica care pare imposibil

sa il numim

Apa Vs. Whisky

Ce ne trebuie :

1.Whisky

2.Apa

3.Un obiect care sa fie intre ele (ex: carnet de conducere )

Propunerea :

Sa transferi apa in paharul cu whisky si whisky in paharul cu cu apa , fara sa folosesti alt pahar si fara sa folosesti gura ..:)

Link to comment
Share on other sites

Ingineria Sociala......hmmmm ;) se pare ca...multe din ideile hackerilor.....pentru a dezvolta acest gen de hacking/cracking .....este transpus si in filme...hai sa dam cateva exemple...

1.Ziua Independentei : Au folosit o nava veche care 2 oameni sa se infiltreze si sa infecteze nava mama cu virus

2.Hackers: Cautarea in gunoaie pentru a obtine informati persoanele si importante

3.Jocuri de razboi : Cunoasterea creatorului pentru a afla parola bazei de date militare

Sunt multe altele...invatati ...studiat...va ajuta mult...nu stiu daca azi o sa predau ceva...dar maine promit solemn ca predau :D :@

Link to comment
Share on other sites

Buuuuuuun haideti ca miam luat inima in dinti si sa incep inca o Propunere de pariu :P

Se pare ca ...na iesim cam des cu tovarasi la biliard nu ? :) hai sa ma facem un pariu ...foarte tare...

1.jpg

Trebuie sa bagati prima data bila galbena si dupaia bila neagra....sa intre in acea gaura.....

:@ ce ziceti mere ? :P :@

Haideti sa vedem.........

e simplu

Aranjati bila numaru 1 pe creta...dupa cum vedeti cum e aranjat triunghiul...si acuma sa vedem efectul

2.jpg

Efectul:

6.jpg

3.jpg

5.jpg

Pace pentru toti...poate castigati ceva...bani pe pariul asta...ca e prea tare :D

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("SpiridusuCaddy")</div>

Buuuuuuun haideti ca miam luat inima in dinti si sa incep inca o Propunere de pariu  :P  

Se pare ca ...na iesim cam des cu tovarasi la biliard nu ? :) hai sa ma facem un pariu ...foarte tare...

1.jpg

Trebuie sa bagati prima data bila galbena si dupaia bila neagra....sa intre in acea gaura.....

:@ ce ziceti mere ? :P  :@  

Haideti sa vedem.........

e simplu  

Aranjati bila numaru 1 pe creta...dupa cum vedeti cum e aranjat triunghiul...si acuma sa vedem efectul  

2.jpg

Efectul:

6.jpg

3.jpg

5.jpg

Pace pentru toti...poate castigati ceva...bani pe pariul asta...ca e prea tare :D

:o :o :|:o :o

Ba tu te-ai bulit la scufitza ?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...