Jump to content
a13x4nd7u

Cine a reusit sa foloseasca numai Linux macar o luna?

Recommended Posts

Eu sunt in a 2 a saptamana pe ubuntu si nu se blocheaza cum spun altii. Merge putin mai greu cateodata dar e ok.

Daca nu va place ubuntu si vreti ceva asemanator windows luat LinuxMint 14 Cinnamon. Eu am ramas pe ubuntu ca nu vreau sa imi aduc aminte de windows si de faptul ca imi merg 3 jocuri:)).

Oricum, multumim Valve, pentru Linux Steam, in curand o sa apara mai multe pt. linux, inclusiv Dota 2.

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc Linux de peste 3 ani. Nu am avut probleme pana acuma. Ai dreptate Franxu, se mai blokeaza cateodata acest Ubuntu. Cred insa ca este de vina Unity. Prefer insa gentoo, bt, sau arch.

Sunt foarte putine programe de folosit pe W... desigur depinde de fiecare de ce face pe propriul PC.

Steam a facut un mare pas inainte, foarte multi jucatori au sa treaca pe Linux.

Link to comment
Share on other sites

Folosesc slackware de 1 an

* nimblex v 2012 - direct de la developer, nush de ce nu este public pe site-ul oficial..

* BT

* ubuntu - sunt f dezamagit de el (ca si sist linux) in rest e user friendly si as zice ca cel mai bun pt cei abia convertiti Win->Linux

* windows pt aplicatii win only.. app stie cineva un soft pt linux care sa fie asemanator macromedia dreamwaver, si ca sa fiu mai exact sa aiba preview-ul ala (design view si split view [design si cod]) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...