Jump to content
Guest Nemessis

Israel vs restul lumii

Recommended Posts

Puterea evreilor in lume este destul de impresionanta, nu exista o teorie a conspiratiei in care sa nu fie picior de evreu.

Numai daca te gandesti la razboiul de 6 zile in care Israel, o tara mica a cucerit niste teritorii de cateva ori mai mari decat ea si a luptat cu mai multi adversari in acelasi timp ...

Din ce am citit, Noua Ordine Mondiala prevede ca noua capitala va fi la Ierusalim :-) .

Apropo, ganditi-va ca in momentul de fata suntem in Criza Economica . Va mai aduceti aminte de criza economica din 1933 ? Cand pe baza crizei respective a beneficiat Hitler care a fost sustinut de bancherii din SUA pt. profituri uriase din arme .

Parerea mea este ca aceasta criza fie se va incheia cu instalarea Noii Ordini Mondiale fie va urma World War 3 iar apoi instalarea ei .

Pacat ca tara noastra nu are parte de oameni curajosi care sa ne apere. Pacat ca in 89 am fost arsi rau de tot in anus, iar toata economia ne-a fost distrusa, pacat ca toata industria noastra a fost PRIVATIZATA.

Oare de ce in 1989 datoria externaa Romaniei era ~ 0 $ iar acum e vreo 46 de M I L I A R D E $ ?

Edited by timonsipumba
Link to comment
Share on other sites

Puterea evreilor in lume este destul de impresionanta, nu exista o teorie a conspiratiei in care sa nu fie picior de evreu.

Numai daca te gandesti la razboiul de 6 zile in care Israel, o tara mica a cucerit niste teritorii de cateva ori mai mari decat ea si a luptat cu mai multi adversari in acelasi timp ...

Din ce am citit, Noua Ordine Mondiala prevede ca noua capitala va fi la Ierusalim :-) .

Apropo, ganditi-va ca in momentul de fata suntem in Criza Economica . Va mai aduceti aminte de criza economica din 1933 ? Cand pe baza crizei respective a beneficiat Hitler care a fost sustinut de bancherii din SUA pt. profituri uriase din arme .

Parerea mea este ca aceasta criza fie se va incheia cu instalarea Noii Ordini Mondiale fie va urma World War 3 iar apoi instalarea ei .

Pacat ca tara noastra nu are parte de oameni curajosi care sa ne apere. Pacat ca in 89 am fost arsi rau de tot in anus, iar toata economia ne-a fost distrusa, pacat ca toata industria noastra a fost PRIVATIZATA.

Oare de ce in 1989 datoria externaa Romaniei era ~ 0 $ iar acum e vreo 46 de M I L I A R D E $ ?

De acord...

Trebuie sa existe un echilibru intre consumatori si producatori,de exemplu unii prefera sa cerseasca,iar copii lor se duc la scoala pentru aia 400 mii pe luna

Link to comment
Share on other sites

Puterea evreilor in lume este destul de impresionanta, nu exista o teorie a conspiratiei in care sa nu fie picior de evreu.

Numai daca te gandesti la razboiul de 6 zile in care Israel, o tara mica a cucerit niste teritorii de cateva ori mai mari decat ea si a luptat cu mai multi adversari in acelasi timp ...

Din ce am citit, Noua Ordine Mondiala prevede ca noua capitala va fi la Ierusalim :-) .

Apropo, ganditi-va ca in momentul de fata suntem in Criza Economica . Va mai aduceti aminte de criza economica din 1933 ? Cand pe baza crizei respective a beneficiat Hitler care a fost sustinut de bancherii din SUA pt. profituri uriase din arme .

Parerea mea este ca aceasta criza fie se va incheia cu instalarea Noii Ordini Mondiale fie va urma World War 3 iar apoi instalarea ei .

Pacat ca tara noastra nu are parte de oameni curajosi care sa ne apere. Pacat ca in 89 am fost arsi rau de tot in anus, iar toata economia ne-a fost distrusa, pacat ca toata industria noastra a fost PRIVATIZATA.

Oare de ce in 1989 datoria externaa Romaniei era ~ 0 $ iar acum e vreo 46 de M I L I A R D E $ ?

da,ce vremuri in 1933,parca a fost ieri....cum as putea sa uit? :))

Now,realy:

Daca stam sa o luam asa,eveii conduc lumea.Cei mai mari bancheri,magnati,conducatori,majoritatea sunt everi.Eu conduc economia mondiala....

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
da,ce vremuri in 1933,parca a fost ieri....cum as putea sa uit? :))

Now,realy:

Daca stam sa o luam asa,eveii conduc lumea.Cei mai mari bancheri,magnati,conducatori,majoritatea sunt everi.Eu conduc economia mondiala....

Era un derbedeu
De origine evreu
Se visa mare magnat
Dar era doar un carnat
Sta doar prin subsoale
Navigheaza pe IRC canale
Mananca frisca cu banane
Si elimina chimicale [ slobozi ]

Amintiri din W.C

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Asa cum ii ziceam si lui sys cu ceva timp in urma, intotdeauna va exista "power to the people". Nu conteaza puterea armata, nu conteaza daca esti mason sau evreu, nu conteaza daca ai putere atomica sau nu. Conteaza doar parerea si actiunile majoritatii.

O tara ca America nu va folosi niciodata puterea atomica ca sa isi impuna regulile. Nu ai cum sa distrugi intreaga umanitate ca sa devii lider absolut si nu pentru ca este un lucru imposibil. Pur si simplu nu ai de ce sa distrugi total ceva ce vrei sa stapanesti iar asta va fii intotdeauna un punct slab al oricarui imperiu bazat pe forta armata. Exemple exista in istorie si nimic nu se va schimba.

Asa ca pentru a opri aceste tactici de exterminare folosite de israelieni este nevoie doar de solidaritate intre oameni, solidaritate ce ar demoraliza orice putere politica si armata. Dupa evenimentele de la WTC ceva s-a pus in miscare. Oamenii percep deja altfel crudul adevar si este o chestiune de timp pana imperiile actuale vor cadea iar altele le vor inlocui. Daca America o sa cada si Israelul va deveni o nulitate. Cat de mult se poate proteja o tara super-mega-extra puternica, cand capul celui mai shukar lider mondial a fost la cativa centimetri distanta de bocancii unui simplu reporter?

In alta ordine de idei evreii care se plang ca Hitler ii futea in cur fac acelasi lucru ca si el cu amaratii din Fasia Gaza. Deci sa le trag la muie. Si le mai trag la muie inca o data pentru ca se vaicaresc ca niste pizde proaste ca acum 60 si ceva de ani cineva a vrut sa ii rada de pe fata pamantului de parca ei au fost singurii aflati in situatia asta de-a lungul timpului. Peste 200 ani urmasii nostrii or sa fie inca obligati sa nu zica nimic de evrei doar pentru ca un dement le-a dat teroare cu foarte mult timp in urma? Pai in cazul asta si noi putem sa ne plangem ca Imperiul Roman ne-a distrus sangele dac, ne-a ucis populatia si ne-a ocupat teritoriile. Infantil nu?

Link to comment
Share on other sites

Iar a?i adus vorba de Zeitgeist ?i trebuie sa va anun? ca a fost la televizor (pe Realitatea Tv parca) cum ca Zeitgeist nu e adev?rat ?i ca documentarul e bazat pe date nefondate.

Scria în articol: "Oricine va fi ucis în aceast? opera?iune legitim? de ap?rare va fi considerat martir", potrivit decretului. Dar cred ca asta nu prea conteaz? în opinia familiilor celor uci?i.

Link to comment
Share on other sites

Solidaritate nu va fi niciodata, stii bine asta, unul dintre task-urile serviciilor secrete este sa creeze haos, tensiune intre oameni.

Nimic nu este la voia intamplarii, Hamas nu arunca cu rachete pentru ca 'asa ii se scoala', totul este stabilit din inainte.

WTC a fost doar o prefata pentru a le lua din drepturi americanilor, stiai ca atunci cand esti suspect de terorism nu mai ai niciun drept ? Pot sa te futa in cur la orice ora doar pentru ca te banuiesc ei de terorism ...

Referitor la ultima parte, eu nu as fi atat de sigur ca romanii ne-au cucerit. Daca stau sa ma gandesc Transilvania a fost sub stapanire maghiara timp de cateva secole bune, cum se face ca cei de acolo nu au uitat romana ?

Cum se face ca Dacia in doar 175 de ani ( 106 infrangerea - 271 retragerea Aureliana ) s-a uitat complet limba ? Cum in doar 175 de ani sa ramana doar "varza" si inca vreo 3-4 cuvinte.

Plus ca intre secolele 9-12 in actualul teritoriu al Romaniei nu prea se stie ce s-a intamplat. Cu siguranta la Vatican exista informatii insa ... sunt secrete, traiasca Papa .

In Romania daca faci salutul nazist esti arestat si bagat la inchisoare, daca te iei de un evreu imediat esti 'ars in cur' ...

Stii ce ma macina ?

De ce oamenii "din spatele" lui Hitler au vrut sa ii extermine pe evrei . Oare in timpul acela evrei erau "candidati" pentru preluarea controlului asupra lumii ?

Oficial, se spune ca Hitler a stat timp de vreo 6 ani pe strazile Vienei, nu avea de mancare etc. si era nervos ca evreii ocupau totul de lucru, mncare gratis etc. si de acolo a prins boala pe ei ... insa nu prea mi se pare o varianta buna .

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

timonsipumba cand ma refeream la WTC nu faceam referire la ce ne-a fost spus de guvernul american. Inainte de Zeitgeist au existat numeroase dovezi ca totul a fost o inscenare. Zeitgeist e doar un film ce prezinta o farama de adevar impinsa la extrem catre teoria conspiratiei. Daca cineva crede 100% ce e prezentat in acel documentar e la fel de batut in cap ca si cei care pupa mortaciuni in speranta de vindecare.

Nu stau sa analizez ce s-a intamplat pe timpul dacilor si a romanilor. Era doar un exemplu si e chiar nesemnificativ in zilele noastre in cat timp au renuntat dacii la limba lor. Totusi, ca o paranteza, banuiesc ca un popor extrem de avansat (pentru acele vremuri) cum au fost romanii, a acaparat extrem de rapid o ceata de agricultori prin simplul fapt ca odata cu razboiul au adus si cunostinte extrem de folositoare, plus ca s-au "contopit" cu populatia daca si le-a impus copiilor sa vorbeasca limba latina. Daca facem comparatie intre daci si greci vom observa ca cei din urma nu au renuntat la limba, traditii, cunostintele dobandite, in urma ocuparii de catre romani. Motivul este educatia si numarul ridicat de locuitori. La daci educatie era din parti iar numarul lor era extrem de mic in comparatie cu grecii.

Solidaritatea va exista. Probabil cand oamenii se vor satura de acelasi greseli repetate la nesfarsit. Societatea asa cum o stim exista de un timp relativ scurt. Intotdeauna speciile avanseaza in gandire si se adapteaza nevoilor. Nu uita ca omul era cu milioane de ani in urma un simplu animal care traia pentru a se hrani si a se inmulti. Sa nu uitam deasemeni ca biserica ardea pe rug oameni nevinovati sub diferite pretexte. Acum nu se mai permite asa ceva.

Evolutia naturala isi va spune cuvantul indiferent de tehnologie si implicatiile politice. Oamenii vor fii solidari odata si odata dar vor gresi in multe alte moduri pe care nici macar nu le putem banui acum.

Hitler a gresit. Nu ii pot da dreptate niciodata in privinta razboiului si a crimelor savarsite. Poate ca stia ceva ce noi nu stim dar foarte multi nevinovati au avut de suferit din cauza asta. Dar nu imi place nici sa vad evreii cum il baga pe Hitler in fata ori de cate ori se ia cineva de ei. Asa ca in spiritul democratiei le transmit "muie" ori de cate ori am ocazia.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca evreii vor fi totdeauna nemultumiti de ceva anume,da nu stiu de ce cred ca vor avea castig de cauza,is prea al dreq si prea implicati in lumea asta... :| daca vor face razboi k tarile Arabe va garantez(nu k as avea nush ce surse care sa ateste ce spun) ca vor castiga razboiul,sau vor incheia o pace favorabila pt ei :)

Razboaie au fost si vor mai fi,tind sa cred ca Sf Lumii e aproape :P

Link to comment
Share on other sites

eu nu ziceam de religie eu ziceam de criza economica, criza din 33 tot americanii au planuit-o si asta la fel.

Bine inteles ca nu tot filmul este adevarat dar faza cu WTC e prea de tot.adica in toata lumea din toata istoria nici o cladire de cand sa facut lumea asta nu sa daramat din cauza focului, erau totusi 40 de stalpi centrali sau cati si tocmai WTC sa prabusit. Unde sunt avioanele care au fost deturnate ?? unde este avionul care a intrat in Pentagon ??? l-a vazut cineva ?? Cum este posibil sa spuna americanii ca sa gasit un pasaport pe pamant cand totul a ars ???

Si nu in ultimul rand sa imi arate si mie cineva proba impotriva lui Saddam Husein, nu zic ca omu era un tiran dar totusi unde sunt armele bio-chimice de care zicea Bush ?? Nu sa descoperit nimic. acum firmele americane reconstruiesc Iraqu si le fura toate bogatiile.

Edited by ice-t
Link to comment
Share on other sites

Credeam ca cineva de aici o sa isi dea seama pana la urma de principalul motiv pentru care Israelul este atat de sustinut.

Este vorba despre "Tara Sfanta", locul unde a fost fabricata Biblia :-) . Nu va ganditi ca daca teritoriul "sfant" ar fi islamizat, Crestinismul s-ar prabusii si el imediat ?

Eu cred ca asta este "asul" evreilor, mai ales ca Europa si America de Nord e prepoderent formata din Crestinisi.

Primul presedinte american avea o vorba ( George Washington ) :

"Un popor fara religie nu poate fi condus decat cu tunurile"

Sa speram ca intr-o zi vom afla care a fost motivul pentru care Hitler ii ura atat de rau si sa aflam si "de ce parte" erau cei care l-au finantat si sprijinit pe Hitler.

Atata timp cat pe lumea asta va exista religie vor exista si probleme ... pacat ca putini sunt cei care vad prin ochii lor.

Nu am inteles niciodata de ce un elev din Romania trebuie indobitocit timp de 12 ani in fiecare saptamana cu Religie ...

Cand auzi acelasi lucru de 100-200-300 de ori ... chiar daca e fals o sa il percepi ca adevarat .

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@timonsipumba , noua in clasa 12a in ultima saptamana de scoala dupa ce multi de la mine din clasa aveau chiar si note de 4 la religie dirigintele nea spus ca de ce nu am completat formularul pt religie !

Tineti minte voi cei care sunteti in liceu ! NU este obligatoriu religia !!!!!!!!!

Completezi o cerere sau ce o fi si zici ca nu vrei sa faci religie si nu faci. Noi am aflat prea tarziu

Bafta la toti

Link to comment
Share on other sites

"Este vorba despre "Tara Sfanta", locul unde a fost fabricata Biblia :-) . Nu va ganditi ca daca teritoriul "sfant" ar fi islamizat, Crestinismul s-ar prabusii si el imediat ?"

Daca ai ajuns sa privesti crestinismul si sa-l analizezi "din coltu' intunecat" ajungi si la asemenea afirmatii si nu cred ca,crestinismul s-ar prabusi nici in situatia respectiva.

"Sa speram ca intr-o zi vom afla care a fost motivul pentru care Hitler ii ura atat de rau si sa aflam si "de ce parte" erau cei care l-au finantat si sprijinit pe Hitler."

Aici e partea interesanta,de notat este faptul ca Hitler era pasional de arta si era "fanul" unor compozitori evrei ... povestea dupa moartea mamei sale cred ca o stiu multi ...

"Atata timp cat pe lumea asta va exista religie vor exista si probleme ... pacat ca putini sunt cei care vad prin ochii lor."

Religia nu se va prabusi nici cand va zbura porcu.

"Nu am inteles niciodata de ce un elev din Romania trebuie indobitocit timp de 12 ani in fiecare saptamana cu Religie ..."

Religia nu mai este obligatorie...

@timonsipumba , noua in clasa 12a in ultima saptamana de scoala dupa ce multi de la mine din clasa aveau chiar si note de 4 la religie dirigintele nea spus ca de ce nu am completat formularul pt religie !

Tineti minte voi cei care sunteti in liceu ! NU este obligatoriu religia !!!!!!!!!

Completezi o cerere sau ce o fi si zici ca nu vrei sa faci religie si nu faci. Noi am aflat prea tarziu

Bafta la toti

Asa fac majoritatea ... nu o sa zica multi "Elevii mei daca vreti sa nu mai faceti religia trebuie sa completati o cerere" ,ganditi-va de 2 ori inainte de a face acest pas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...