Jump to content
puskin

Filaj pe stil nou

Recommended Posts

Si cateva linkuri pentru linistea oamenilor paranoici

Nota bene: nici una din metodele de mai sus nu asigura anonimitate 100%

Exemplu 1 http://en.wikipedia.org/wiki/Hushmail#Controversy

Exemplu 2 FBI Bugs Keyboard of PGP-Using Alleged Mafioso

In fine... daca sunteti niste indivizi normali care nu au nimic de ascuns, stirea de mai sus nu ar trebui sa va ingrijoreze ;-)

Link to comment
Share on other sites

Exista si o solutie pentru evitarea acestor noi cerinte necesare dosarului de filaj.Solutia este una relativ simpla...dar nu am sa o spun aici...se va observa in timp ca tot mai multi utilizatori (uploaderi, vanatori de soft, hack-eri..etc)vor apela la conexiunile de tip......(completati voi aici) pentru net confidential

Cat despre convorbirile pe mobile si sms sunt de mult monitorizate....

Tot timpul va exista un om din interior care sa ne asigure informatiile necesare ocolirii acestor restrictii...this is life...

hai sa zic totusi "solutia"

ii faci vecinului cadou un router edimax care se stie ca vine setat pt. wireless upto 50 pc's

se stie ca si o masina parcata langa domiciliu poate accesa reteaua.

Se vor interzice routerele wireless?

O sa fim obligati sa setam routerele cu private key" sau sa monitorizam, logam routerul?

A-ti inteles ideea.....

ar mai fi placile skystar 1 si 2 sau var. chinezesti cu un cont facut prin alta tara....

idei sunt destule////

Ei cum se gandesc:

Pustii se vad cu broadband de la rds, upc, clicknet sunt ispititi de site-uri dedicate hacking-ului se inspira de acolo invata si cum romanul este inventiv hopa pica strainu" de aici ideea de a linisti aceste spirite tinere...BUT IS WRONGGGGGGGGGGGGGG !!!!!!!

Lege data in criza economica normal......ce suport are? habar nu am

Link to comment
Share on other sites

Fratilor nu va mai speriati de legea asta ca pastrarea log-urilor se facea dinainte sa se dea legea. Eu lucrez la un operator de telefonie mobila si am acces la listele de convorbiri si sms-uri ale clientilor din urma cu 1-2 ani (nu continutul lor :)).

Legea asta a fost daca ca sa fim in concordanta cu UE ca lucrurile astea se intamplau dinainte fara vreun cadru legal. La fel cu ISP-ii - credeti ca nu pastreaza loguri? Doar un neinitiat (gen CQ Killer wanter :P) ar crede ca e pastrata anonimitatea lui pe net.

Link to comment
Share on other sites

dragi "copii" nu stiu daca este o noutate pentru voi, insa treficul online cat si convorbirile telefonice sunt inregistrate de mult :) nu toate cum se stocheaza acum, insa se foloseste de ani buni un sistem care se activeaza la anumite cuvinte cheie ... deci nu va mai agitati ... nu-i nimik nou ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...