Jump to content
paxnWo

wysiwyg

Recommended Posts

Baietii, cred ca fac o pauza :) De ce ? Pentru ca vreau. Initial am intrat pe RST ca sa invat, nu am ajuns sa stiu multe, dar stiu ceva. In ultimile luni am fost RST addicted, veneam acasa, deschideam browserul si apasam pe bookmarkul RST. Citeam posturile de peste zi si imi mai printam cate-un articol sau tutorial. In ultimile saptamani s-a facut foarte mult offtopic pe forum ... las' ca nytro cu ahead au grija de voi. Ai mei prieteni ma intrebau " Iesi cu noi sau faci sqli ? ". Consider ca mi-am cladit o baza, iar incet incet trebuie sa trec mai departe. Momentan o sa imi dedic timpul scolii, sa recuperez timpul pierdut pe net. Raman doar pe programare, php si vb ( thanks to mish ) momentan. Las prosteala ...

Am observat ca ... era altfel comunitatea. Citeam posturile de prin 2006-2007, erau oameni mai verticali si maturi. Acum, nu stiu de ce cei buni au incetat sa mai frecventeze forumul. O parte din userii ratati au venit o data cu cqkillerul si cu y! grabberul si acum si-au pus tag de hacer in fata. Toti suntem ratati, pana si eu, paxi. Am avut placerea sa ii cunosc personal pe cei din staff, sunt multe de invatat de la ei :) pana si lectii de viata xD . Mie unul mi se par cu capul pe umeri, d'aia sunt si cei mai tari. Am citit postul lui Neme, era si timpul sa se retraga. Nu are rost sa mai investesti timp in ceva care moare pe zi ce trece. La un moment dat or sa se retraga si ceilalti, ii urez succes aluia care o sa le ia locul.

In ultimile 2 saptamani m-au enervat la culme niste indivizi, le intinzi un deget iar ei iti iau toata mana. Au ajuns doar cu un abuse la ISP, inscrisi in zeci de newslettere, arsi cu grabbere si cu keyloggere ( benny e responsabil :D ) , iar in curand or sa primeasca un mare DoS sa se stie cine-i sefu'. O sa ii iau exemplul lui Clona ( doar pentru cunoscatori xD ) si sa ii prind in realitate, sa vad cum mai comenteaza. Nu m-am coborat nicio clipa la nivelul lor de bacterii, nici macar atentie nu le-am acordat, doar i-am observat prin penumbrele internetului.

Le multumesc celora care m-au ajutat si ii salut pe cei pe care i-am ajutat cum am putut. Nu stiu cati ma cunoasteti, mie nu mi-a placut niciodata sa ma implic in fel de fel de prostii sau sa imi fac dusmani. Ii sfatuiesc pe cei care practica frauda, trading ilegal etc. sa se potoleasca. Voi sunteti cei fraudati.

Nu va mai considerati hackeri, sunt decat cativa pe lumea asta.

O sa mai activez pe forum din cand in cand, probabil o sa ma gasiti pe chat (tot o sa dau ban daca sunteti ratati) si pe y!m. Daca aveti nevoie de ajutor, nu ezit sa va raspund. O sa mai scriu pe iruleyousuck.org , rowarez.org , b-1337.ro ( in curand ) si insecurity.ro (a fost un proiect ce se pare ca nu a ajuns ceea ce ne-am propus, prin urmare pot sa il public ) .

Nu va apucati de fumat, nu va apucati de droguri (" daca vorbim de droguri, mai intai excludem iarba" ), mai puneti mana pe o carte ca nici nu stiti sa formulati o propozitie.

Pentru cei ce m-au subestimat, have a second thought ;)

Life moves pretty fast, you'll stop look around every once a while, you could miss it.

ps: duminica se implineste un an de la join date :D

Link to comment
Share on other sites

"Momentan o sa imi dedic timpul scolii, sa recuperez timpul pierdut pe net" - Daca te lasai pentru altceva te credeam, dar pentru scoala? A, da, si eu am vrut sa ma retrag, de 2 ori chiar, dar am ajuns foarte usor la concluzia ca pot imparti timpul. Desigur, daca e sa aleg intre un biliard, un fotbal... si RST, e logic ce aleg. Viata de zi cu zi conteaza, dar in timpul liber, cand nu am ce face, de ce sa nu stau pe RST?

"las' ca nytro cu ahead au grija de voi" - Fac si eu tot ce pot, mi-am facut o gramada de "fani".

"Nu are rost sa mai investesti timp in ceva care moare pe zi ce trece." - Practic hackingul in general nu mai e ce era odata, cred ca toate forumurile de acest gen sunt in acest stadiu. Totusi se poate reveni la ce era odata.

"Raman doar pe programare, php si vb" - Daca nu vrei ca in viitor sa fii programator, iti sugerez sa faci asta doar din placere, sa nu iti pierzi timpul.

"La un moment dat or sa se retraga si ceilalti" - Doar nu o sa ma vezi pe aici la 40 de ani. :)

"sa imi fac dusmani" - Nu cred ca iti poti face dusmani pe Internet, decat daca furi de la oameni cu influenta, mafie... :D

"Ii sfatuiesc pe cei care practica frauda, trading ilegal etc. sa se potoleasca" - Din partea mea, cu toata stima pentru ei: _|_

"Nu va mai considerati hackeri, sunt decat cativa pe lumea asta." - Prima parte, true, cat despre cea de-a doua ar fi multe de zis. Teoretic sunt milioane de hackeri... Cel putin in sensul in care a ajuns sa insemne cuvantul "hacker".

"ai puneti mana pe o carte ca nici nu stiti sa formulati o propozitie." - Aici ai dreptate, lumea nu mai citeste si citind posturile de pe net iti formezi propria limba romana, foarte proasta, deisgur.

Link to comment
Share on other sites

frate cand tiam citit postul miam adus aminte de cand eram grupul ala mare la inceputul rowarez-ului cand ne chinuiam sa dam ddos si era mult mai misto vremea aia, radeam, si am crezut ca miam facut prieteni, da ai vazut si u in ultimul conflict cu baietii aia ca sau impartit taberele si stii la cine ma refer, chiar pe unii ii consideram prieteni da in fine, omu se mai inseala, oricum incepe sa devina putin aiurea pe aici, mult respect si ne mai auzim pe mess

ps: a fost amuzant si super toata perioada si peripetiile , im gonna miss them

Link to comment
Share on other sites

Nu va apucati de fumat, nu va apucati de droguri (" daca vorbim de droguri, mai intai excludem iarba" ), mai puneti mana pe o carte ca nici nu stiti sa formulati o propozitie.

Ii zic la ratat de 1 luna si jumate sa imi ia mousepad ca asta deja l-am rupt , el da da , ti-am luat , ti-am si trimis . Ma rog , ratatul da bani pe iarba :)

@ nytro : ai o reputatie extrem de prosta , si cred ca e timpul sa iti raspunzi la urmtoarea intrebare

Cum naiba toti sunt prosti si nu merita sa stea pe forum , trebuiesc banati si avertizati ?

N-ai priceput ce am zis ?

Asta e .

@ paxi : _|_ :*

Link to comment
Share on other sites

Am spus eu ca toti sunt prosti? Nu, pentru ca nu sunt. Dar daca se injura, fac misto, offtopic, scriu de nici ei nu inteleg apoi ce au scris e vina mea? Putin imi pasa de ce reputatie am, deci pentru cei care nu ma suporta: _|_. xZu, TinKode, Acidpripp au ban pentru ca sunt "smecheri". Cum ti s-ar parea sa apara nu stiu ce boschetar sa posteze pe un site: "black e gay". Bine, tie ti se pare normal, si tu esti de-al lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...