Jump to content
zaiet-pagadi

Sa-mi bag pula in bozgori

Recommended Posts

closed...........

Ce sa intimplat ca ti ai modificat postul???Frica sa nu fii banat??

Sau vreun bozgor ti a dat in bot!

Deci am cetatenia romana si nationalitate maghiara zis de voi bozgor!

Traiesc in Romania si indiferent ce ar zice inteligenti ca tine...tot aici am sa traiesc.Dar pina acuma nu am avut de a face cu asemenea probleme etnice.Citind postul vostru ma simt nu imi vine sa cred!Membrii RST sa se ocupe timpul lor liber cu asemenea probleme :))

=N-W-A tiganii unguri.ii urasc= Nu frate nu sunt tigan!dar tu???

Hei, b?ie?i, vou? chiar v? place s? v? înjura?i sau abilit??ile voastre sociale sînt atît de sub?iri încît pute?i comunica numai în felul acesta?

- ?tia?i c? zaiet-pagadi are sînge de român?

- Da. Pe bara din fa?? a ma?inii .:)

Link to comment
Share on other sites

Ce sa intimplat ca ti ai modificat postul???Frica sa nu fii banat??

Sau vreun bozgor ti a dat in bot!

Deci am cetatenia romana si nationalitate maghiara zis de voi bozgor!

Traiesc in Romania si indiferent ce ar zice inteligenti ca tine...tot aici am sa traiesc.Dar pina acuma nu am avut de a face cu asemenea probleme etnice.Citind postul vostru ma simt nu imi vine sa cred!Membrii RST sa se ocupe timpul lor liber cu asemenea probleme :))

=N-W-A tiganii unguri.ii urasc= Nu frate nu sunt tigan!dar tu???

Hei, b?ie?i, vou? chiar v? place s? v? înjura?i sau abilit??ile voastre sociale sînt atît de sub?iri încît pute?i comunica numai în felul acesta?

- ?tia?i c? zaiet-pagadi are sînge de român?

- Da. Pe bara din fa?? a ma?inii .:)

Nu l-a modificat ,asa a fost conceput ,e ceva subtil ,dar voi nu o sa intelegeti asta niciodata ...pentru ca nu sunteti romani .Du-te acasa in tara ta ,te vei simtii mai bine .

Link to comment
Share on other sites

Nu l-a modificat ,asa a fost conceput ,e ceva subtil ,dar voi nu o sa intelegeti asta niciodata ...pentru ca nu sunteti romani .Du-te acasa in tara ta ,te vei simtii mai bine .

Sunt in tara mea:)Albanezule!Nu pun inteligenta mea cu inteligenta ta de copil=)))

Link to comment
Share on other sites

E absurd sa purtam discutii de genul.

Cred ca e de ajuns sa vedeti cum romanii nostri sunt discriminati in Italia. Nu poti sa judeci un popor dupa o mana de nationalisti.

Vor sa vorbeasca limba lor? Mi se pare normal, si eu imi doresc ca in Tiraspol si Cernauti sa se vorbeasca romana.

Vor autonomie? Cred ca e o chestie de praf in ochi. Nimeni nu le-a explicat ca de fapt autonomia inseamna ca ei sa nu mai primeasca bani de la buget. Harghita si Covasna traiesc in exclusivitate din turism, autonimia lor inseamna o saracie crunta. Si oricum Constitutia noastra prevede clar ca Romania este stat unitar si INDIVIZIBIL, iar teritoriul sau este inalienabil.

In concluzie ce motiv avem sa ii uram pe unguri?

Eu chiar sunt fericit ca unix_chro stie sa vorbeasca si sa scrie romaneste (desigur sa nu fii banat stia ca se scrie cu un singur i, pentru ca e negatie si se pune infinitivul - si uite sunt sigur ca in loc sa se supere ca l-am corectat o sa isi editeze postul fara sa faca crize de isterie cum fac multi, tocmai pentru ca e ungur si are corectitudinea in sange).

Link to comment
Share on other sites

Un bonus pentru cel care imi spune primul ce sunt aia reg??eni.

Cei din judetul Botosani se numesc regateni :)

L.E. Se extinde la mai multe zone decat Botosani, totusi la noi in Bucovina a ramas numele de regateni doar pentru cei din Botosani (probabil datorita faptul ca suntem vecini cu ei?).

http://ro.wikipedia.org/wiki/Vechiul_Regat

Edited by noidee
Link to comment
Share on other sites

E absurd sa purtam discutii de genul.

Cred ca e de ajuns sa vedeti cum romanii nostri sunt discriminati in Italia. Nu poti sa judeci un popor dupa o mana de nationalisti.

.

Atat timp cat unul pe care il primesti in casa ta ,il hranesti si -i dai drepturi egale cu tine la un moment dat vrea sa-ti ia casa si sa fi tu musafirul lui ,natinalismul si chiar extremismul mi se pare ca se impune de la sine . O dovada clara a celor spuse de mine este faptul ca el ma numeste pe mine "Albanez" .Asa gandesc toti ungurii de la noi din tara .Ne considera musafirii lor .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...