Jump to content
AnON1m

Metode de a "sparge" un id de yahoo

Recommended Posts

Stiu ca mare parte din metodele de aici au mai fost postate, dar m-am gandit ca e mai bine sa fie toate intr-un singur post.

1. Pagina scam. Aceasta este o pagina care arata indentic cu pagina de login de la yahoo, dar cand userul se locheaza, contul lui (user+pass) sunt trimise pe mailul "hackerului". Spre exemplu, http://nfsmw.lx.ro . Logati-va acolo cu un user si parola oarecare, si eu va voi spune daca vreti ce ati scris in casutele respective. Metoda este relativ simpla, dar victima trebuie sa fie mai n00b.

2. Pagina scam in mail. Sincer sa fiu, era sa pic si eu in plasa la metoda asta. O singura persoana stiu care nu s-a lasat pacalita, si aceea e o fata, prietena mea. (e hackeritza, eu am invatat-o ). Deci, acesta este un mail mai ciudat. Eu nu am reusit s-o fac, dar era sa pic eu . Am primit un mail. Am intrat in inbox, vad expeditorul mailului, si subiectul. Dau click pe subiect, si ma redirectioneaza automat catre o pagina scam ca la punctul 1. (partea cu redirectionarea n-am reusit s-o fac). In felul asta, chiar daca te pricepi la calculatoare, daca te uiti in adress bar, la inceput vezi tot www.yahoo.com, deci, nimic suspect. O metoda f buna, in care pica f multi.

3. Botii de yahoo. Inca sunt destule persoane care pun botul la aceasta metoda.. Suntem cu totii familiarizati cu acele fiesiere text in care scrie ca daca scrii inauntru userul si pass-ul tau, si userul victimei, iti trimite parola victimei .. BULLSHIT. Mi-am facut si eu un bot din asta de yahoo, si vi-l dau sa vedeti.

user: ybot20nov2005

pass: caractere

Sa nu schimbati parola. Oricum, veti vedea inauntru pe cativa care au picat in plasa la aceasta metoda.

4. Keyloggere. Programele care inregistreaza fiecare tasta apasata, si fiecare click de mous al victimei, si apoi iti trimite secventa pe mail (sau unde vrei tu). Metoda foarte eficienta dar detectata de antivirusi.

5. Troieni. Programele care odata rulate pe calculatorul victimei, iti ofera control absolut asupra acestuia. Cele mai bune au incluse si keyloggere.

6. Sniffere. Un sniffer (numai pt lan) este un program care iti interpune calculatorul intre calculatorul victimei si router/switch/hub .... Astfel, orice informatie care pleaca sau intra in calculatorul victimei trece intai prin calculatorul tau. Astfel, poti vedea tot. Problema e ca informatiile sunt cryptate, si aici depinde de voi sa le decryptati . Oricum, sa stiti ca parolele la yahoo sunt cryptate pe 1024 de biti .. Este enorm ceea ce le face f greu de depistat. Singura data cand parola de yahoo nu se crypteaza la transimisie (valabil la ORICE fel de parola) este cand aceasta parola este introdusa prima data (cand creezi contul).

7. Bruteforcing tzaranesc. Te duci la victima, ii dai o bere sa-ti zica parola. Daca nu iti da pass-ul, iei primul lucru care iti pica in mana (preferabil un scaun, sau un tac de biliard) si incepi sa dai. daca nici asa nu merge, incercati sa-i turnati piper in ochi, sau in nas. Apoi, taiati-l cu cutitul, si incepeti sa turnati ceapa pisata cu sare pe rani. In mod sigur veti afla parola de la id-ul acesteia.

sper ca v-am fost de folos, si de acum n-o sa mai intrebati atata "cum se pot sparge parolele la yahoo"

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("ciriboflaX")</div>

T-Bone nu vad ce nu e in regula cu postu lui

a postat metodele de a fraierii oamenii .... scam ... boti ... troiani, keyloggere si bruteforce ....

chef de glume:

7. Bruteforcing tzaranesc. Te duci la victima, ii dai o bere sa-ti zica parola. Daca nu iti da pass-ul, iei primul lucru care iti pica in mana (preferabil un scaun, sau un tac de biliard) si incepi sa dai. daca nici asa nu merge, incercati sa-i turnati piper in ochi, sau in nas. Apoi, taiati-l cu cutitul, si incepeti sa turnati ceapa pisata cu sare pe rani. In mod sigur veti afla parola de la id-ul acesteia.

sper ca v-am fost de folos, si de acum n-o sa mai intrebati atata "cum se pot sparge parolele la yahoo"

+ un n00b nu are nevoie de metode ci de explicatii si tooluri!

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("T-Bone")</div>

cred ca-ti bati joc de noi, tot ce ai facut bun in postul asta este ca ti-ai facut nitica publicitate la scam-erul tau, cel putin daca vroiai sa-i ajuti la puctul 1 nu dadeai site-ul tau ci dadeai codul sursa sa-si creeze si ei un asemenea scamer, chiar daca nu prea rezolvau nimic, ca nu mai se lasa nimeni pacalit!
ii fi tu cristos :)
Link to comment
Share on other sites

de fapt nu exista metoda de a sparge un cont de Y! ... bruteforcing nu merge, la paginile scam nu prea mai cade nimeni, si tre sa fii mult prea avansat ca sa faci spoofing la adresa(pentru a parea cat de cat reala), un lucru pe care nu multi il stiu, deci pica si varianta asta, cat despre keyloggere, robotei sau alte porcarii nu prea mai e nimeni tampit sa accepte asa ceva, adica eu de exemplu niciodata nu accept executabile pe messanger decat de la 2-3 persoane de incredere, si in general daca e ceva dubios sare antivirusu si detecteaza ;)

deci continui sa cred ca nimeni nu are access la contul meu de yahoo, avand in vedere ca am o parola bine gandita pe care pur si simplu nu poti sa o gasesti oricat de bine m-ai cunoaste :)(gen nr telefon, data nastere, numele, o porecla, etc)

Link to comment
Share on other sites

si daca eu as avea aripi sa zbor ?

uitati, eu va invit pe toti sa incercati sa imi aflati parola de la Y! Messanger. Daca reusiti ... plm .. dar daca nu reusiti, sa nu va mai aud cu metode de spargere :)

ID: symbi0

daca mai aveti nevoie si de alte date ma anuntati :P

Link to comment
Share on other sites

Astoria wrote: Video tutorial + tools

cum sa furi un cont yahoo cu yahoo scam

http://rapidshare.com/files/7289265/How_to_Steal_Yahoo_Accounts.rar.html

Pass: Astoria

Doamne Astoria ai merita ban pt ca incerci sa ii pacalesi pe cei mai putin priceputi de pe forum . Nu donwloadati scam asta ca nu o sa va vina numai voua mailul si o sa mai vina si in mailul altcuiva si daca nu ma insel acel mail este cel al lui carcabot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...