Jump to content
zbeng

.cum sa haxoresti contoare de apa=)))

Recommended Posts

hai ca, chiar uitasem de ideea asta:))Io am contoar-ul in casa:Ddeasupra usii....cred ca o sa achizitionez 3-4 magneti din piata de linga berceni si gata:D si asa stau la 10 si cel putin o jumatate de ora stau sa imi vina apa calda la etajX(

Link to comment
Share on other sites

Un administrator bun, destept isi va da seama cine fura la "masuratoare".

Daca nu stiati, exista si un apometru care masoara toata apa folosita de tot blocul. Ce e in plus folosita, se considera pierderi si e impartit pe fiecare apartament. Deci o parte oricum o platiti. Dar nu asta e ideea. Administratorul, daca e destept si vrea sa fie :D, va verifica facturile de lunile trecute si cine are cea mai mare scadere, deci cel mai mic consum pe luna, asa dintr-o data, poate fi luat la ochi. Asa ca, fiti mai destept ca el si folositi smecheria asta cu cap. Nu cu nesimtire.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai usoara metoda e asta:

Opresti apa pe coloana din casa, desfaci contoarul de pe teava si il scoti afara, iei o sarma dura, si o bagi inauntru pe teava in contoar. O sa observi ca e acolo ceva in care daca lasi sarma, contorul nu mai invarte. Apoi montezi contorul la loc cu sarma in el, si gata.

Tii sarma 2 saptamani din cele 4 ale lunii acolo, si gata, (ca sa nu observe lumea).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...