Jump to content
AnON1m

Cum poti sa furi codul html al unei pagini de pe net !

Recommended Posts

In principal pt edededi care are nevoie de ceva scripturi care se pare le foloseste un website ( harrypotter)

Simplu , daca vrei sa furi anumite scripturi de pe un anumit site sau o anumita pagina de net nu-ti trebuie decat un singur program.

Acest program se numeste Code Lifter si il puteti downloada urmand acest link :

www.sifak.3x.ro/win/codelifter.zip

E simplu ,il downloadati instalati , aveti si crackul acolo .

Dupa aia il puteti folosi dand numai url-ul paginii de pe care vreti sa furati codul html cu tot ce are pe el ( scripturi etc ) ,urmand ca programul sa faca treaba in locul vostru.

Mai este o metoda in care dati pur si simplu Save As la pagina tinta ulterior sa o deschideti cu un html editor ( recomand Dreamweaver ) , insa aceasta metoda nu este intotdeauna valabila caci unele scripturi pot fi introduse ca si invisible tag pe html .

In cazul in care vreti sa furati si obiectele de pe pagina ( pozele , obiectele constructoare a paginii ) dati Save As si va downloada si acestea.

* Codelifteru returneaza numai pagini html, htm ,shtml nu si cele php .

Odata cu returnarea codului html puteti sa vedeti locatia exacta a oricarui fisier ce este linkat sau folosit pe site care dupa dorinta il downloadati cu orice program de download ca aveti linkul .

Mai poti sa furi codu html de la o pagina dai click dreapta pe ea si dai View source ...sau daca vrei sa copi tot situ e un program HTTrack Website Copier poti sa il gasesti eps itu meu www.maskatu.sinweb.ro

Hai Bafta !

Link to comment
Share on other sites

sau folositi notepad, dati open, scrieti linkul catre pagina html, si ta-daaaa

pentru php in schimb, nu exista metoda de copiere a sursei, deocarece paginile php sunt dinamice, se schimba la fiecare interogare. orice incercare de a le copia .. va rezulta in copierea output`ului, adica o pagina html, generata de scripturile php. cred ca m`am facut inteles .. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...