Jump to content
underzero

Ce imi recomandati

Recommended Posts

Salut , vreau sa va cer parerea cu ce limbaj de programare ar fi recomandat pentru mine la cunostintele pe care le am.Deci am inceput cu Visual Basic dar nu prea mai stiu multe apoi am invatat HTML , CSS dar numai oleaca din el.As vrea sa invat si alte limbaje sa nu fie numai legate de web desgin.

Link to comment
Share on other sites

Python ... numai bun pentru incepatori, adica se invata foarte repede fara sa-l uiti in timp, si din cate am observat gasesti in el tot ce ai nevoie, merge pe win/unix/mac, mi se pare cel mai logic si cea mai potrivita sintaxa si mutle alte avantaje... etc. NASA foloseste python si alte companii de renume.

Sau daca vrei ceva mai special pentru windows destul de simplu, incearca AutoIt e bun pentru automatizare si simularea miscarilor user-ului. Din 15-20 linii faci un cod prin care ti se deschide messengerul (daca e inchis) vede daca ai introduse user si pass daca nu te intreaba el de ele si apoi apasa el pentru tine "Sign In", apoi da "Add new budy" si iti baga in lista un id introdus de tine, mai pui inca 5 lini si i-ai facut si interfata.

Link to comment
Share on other sites

Orice! Toate limbaje, intr-un mare fel, sunt la fel. In orice limbaj exista un for, un while, un if. In orice limbaj exista functii. Functiile sunt baza limbajelor. Invata orice limbaj, apoi o sa iti fie foarte usor sa inveti orice alt limbaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...