Jump to content
sosetutza

Yahoo scam Page

Recommended Posts

Baieti, e mult mai simplu sa folositi calculatorul vostru ca server web. Instalati Install PHP 5 Apache MySQL on Windows : WampServer sau apache friends - xampp si folositi serviciul No-IP - Dynamic DNS, Static DNS for Your Dynamic IP pentru a va asigna un ip static (de genul yahoo.no-ip.com sau yahoologin.myservers.com).

Asa nu mai depindeti nici de xhost, nici de lx.... singura problema e ca tre sa tineti calculatorul mereu deschis.

Si home.ro din cate stiu, nu suporta PHP!

Link to comment
Share on other sites

Sosetutza te-as ruga sa ma ajuti si pe mn..dak vrei ..... am copiath tot cum ai scris am fakut si .php si .html si tot am urcato pe host dar nu trimite nimik pe mail ??? :-? ai putea sa ma ajuti te ro ?? uite id meu alv_18_alv dak vrei sa ma ajuti ...

Ms anticipath...

Link to comment
Share on other sites

Sosetutza te-as ruga sa ma ajuti si pe mn..dak vrei ..... am copiath tot cum ai scris am fakut si .php si .html si tot am urcato pe host dar nu trimite nimik pe mail ??? :-? ai putea sa ma ajuti te ro ?? uite id meu alv_18_alv dak vrei sa ma ajuti ...

Ms anticipath...

vezi sa fie mail de yahoo ca altfel nu merge...

am incercat gmail si live si nu merg

Link to comment
Share on other sites

fratilor daca vreti sa faceti scam, va faceti un server dns sau folositi opendns, din care faceti redirect ca in loc sa incarce pag de login de la yahoo sau orice altceva vreiti sa incarce pag voastra, apoi faceti un programel care il bindati in torrente, odc sa schimbe dns celui care il executa cu dns vostru. Astfel url ramane cel obisnuit in browser si victima nici nu miroase scamul...

Nu ma intrebati cum fac aia, butonati open dns daca nu stiti sa config un dns sau cautati tutoriale. (anti-script kiddie, sa puneti si voi osu la munca)

Exploatand routerele romtelefon puteti schimba dns folosite in masa.

Bafta!

PS: legat de hosting e irelevant unde hostati doar sa nu apara reclame, use google.

Link to comment
Share on other sites

ma vere unde este siteul de scam de trb dat victimei am creat tot da nush cum primesc datele introduse de victima

Pai trebuie sa ai domeniu/subdomeniu + gazduire la pagina ta de scam.Apoi urci fisierele respective cu Smart Ftp pe domeniu/subdomeniul tau,iar datele de login pot fi salvate fie intr-un fisier(care il gasesti in Smart Ftp),fie trimise pe mail(asta depinde daca domeniul sau subdomeniul tau are activata functia mail)

PS:@wolv iti pot da eu hosting moka.Da-mi un PM :P

Link to comment
Share on other sites

ca sa cada in plasa :

1. dai un mass si ii ignori complet

"Curiozitatea a omorat pisica"

2.Convingi lumea ca detecteaza cine e pe invizibil

3.bagi vreo 3-4 abureli ca iti da niste optiuni cum ar fi sa dai buzz incontinuu...

asa si data viitoare dai un search si uita-te cand a fost facut topicul prima data

eu am reusit cu 500 de ID-uri faza asta (unii chiar si dupa ce le ziceam ca le-am aflat parola imi dadeau parola noua) asa si intri copiezi lista dai mai departe ajungi la 5000 de oameni in 2-3 saptamani daca stii cum sa prostesti un prost

Edited by Alexander33
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...