Jump to content
Guest Nemessis

Sfaturi de om batran pentru ai nostri hackeri tineri

Recommended Posts

Sper ca am destul timp sa invat incat sa pot crede ca sunt hacker.Am copii in grecia la scoala care au pc-uri mai bun decat almeu de 100 de ori dar dejeaba si ii ajut pe toti pe prieteni gratis si pe ceilalti contra cost.Ma striga "hackerul" dar de fiecare data cand aud cuvantu ma uit in jos si ma gandesc la rstcenter si maretii care se pot numi hackeri si pot fii in adevaratul sens al cuvantului.Adevarul este ca m-am cam dat in spectacol si acum nu stiu cum sa scap de el,fara sa ma fac de ras.

Neme ai respectul,toti hackerii aveti respectul meu iar tu care ai citit tot ce am scris ai respectul meu.

Link to comment
Share on other sites

Acum multi ani...cand toata lumea visa numai "dau scan iau root pun scam dau spam" altii isi puneau mintea la contributie si incercau sa faca bani "putin mai altfel" din cunostiintele pe care le aveau. Si au reusit(cine stie...cunoaste).

Ii vezi pe forum pe "hackeri" ca vor un "scanner de ssh bun"(asa le zic ei "scannere").Pana la urma poate o sa inteleaga si ei ca lucrurile bune sunt private si ajung publice atunci cand se plictiseste lumea de ele .Si inca ceva:cu putina imaginatie va ofera google tot ce aveti nevoie fara prea mult stress...fara "scanere" sau alte din astea.Dar e greu sa gandesti si astfel sa gasesti un dork care sa te ajute nu?

Link to comment
Share on other sites

Acum multi ani...cand toata lumea visa numai "dau scan iau root pun scam dau spam" altii isi puneau mintea la contributie si incercau sa faca bani "putin mai altfel" din cunostiintele pe care le aveau. Si au reusit(cine stie...cunoaste).

Ii vezi pe forum pe "hackeri" ca vor un "scanner de ssh bun"(asa le zic ei "scannere").Pana la urma poate o sa inteleaga si ei ca lucrurile bune sunt private si ajung publice atunci cand se plictiseste lumea de ele .Si inca ceva:cu putina imaginatie va ofera google tot ce aveti nevoie fara prea mult stress...fara "scanere" sau alte din astea.Dar e greu sa gandesti si astfel sa gasesti un dork care sa te ajute nu?

P.S. Nemessis unde sunt vremurile in care speriai lumea ca esti "de partea cealalata a baricadei"?

Edited by Intruders
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Nemessis. Felicitari pentru articol.

Eu abia azi am intrat in aceasta comunitate, insa respect tot ce ai scris.

Poate pentru ca sunt batrin, si am cunoscut calculatoare si softuri din timpuri de inceput (procesoare de la 8080, 8086, 80286....etc), pot spune ca ai 100% dreptate.

Cu stima

GLS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...