Jump to content
Guest Nemessis

Yahoo error 81003002 shit

Recommended Posts

Am un amic, care era disperat din cauza erorii, spunea ca trimitand un mail la id-ul blocat de yahoo i-a venit pana si mailul inapoi ca si cand n-ar mai exista casuta, desi la incercarea de logare spunea pass gresita, altfel ar fi trebuit sa spuna ca id nu e luat, la recovery eroare deja cunoscuta, iar profilul de la yahoo era disponibil, asa ca contul e ok. Iar in trecut din cate stiu nu blocau loginu la conturi asa usor, ci dupa un nr de incercari bagau un captcha.

Cautand solutii am dat intr-o discutie de un "unban login url" dar nu a functionat...mi se pare penibil ca yahoo sa ajunga intr-o asemenea situatie....

Link to comment
Share on other sites

Ieri m-a rugat cineva sa vad ce are contul si zicea la fel.

Am dat forgot password, mi-a zis ca este blocat pentru 24 de ore.

Am asteptat sa se deblocheze, dar aceeasi poveste, invalid user/pass

Azi in schimb si-a revenit. Asa ca solutie: asteptati 24 ore.

La vreo 5 conturi de-ale mele si vreo doua luate cu japca nu am avut probleme. Aa, pe un cont am mai primit mail de la dragul de Y precum ca e posibil sa fi fost hackerit si sa imi schimb parola.

Link to comment
Share on other sites

@kw3 exact asa si io

de la Security Contact at Yahoo! (Action required: Important notice about your Yahoo! account security) pe 18 august.

Ciudat, pe un cont pe care nu prea intru. :o chiar, n-or fi baietii cu generatoru?

Cica "verifica send message folder", cat de absurd sa fiu sa sparg un cont si sa uit ceva prin send...

Link to comment
Share on other sites

cred ca povestea e terminata. Si nu are absolut nicio legatura cu yahoo messenger 9 issues. Ci a fost doar o zi proasta pentru yahoo si niste useri ghinionisti. Nu se cade sa iti crape brusc contul pentru 24 de ore si sa primesti explicatia ca "din motive de securitate".

Link to comment
Share on other sites

kw3rln;106911']spacer.gifspacer.gifspacer.gifspacer.gifspacer.gifspacer.gif Recently' date=' we became aware of a vulnerability which may have allowed unauthorized access by someone else to your Yahoo! account. The vulnerability was corrected very soon after Yahoo! became aware of it.

We have taken steps to prevent any further unauthorized access to your account. As an extra precaution, we recommend that you change your Yahoo! password. You should also look over your Yahoo! account activity, including your "Sent" messages folder, to try to determine whether any unauthorized actions were performed using your account.

Best regards,

Yahoo! Security Contact[/quote']

Asa trimit astia de la yahoo mail dupa ce patchuiesc cate un xss. Daca ai primit un astfel de mail inseamna ca prin mail-urile tale primite sau trimise exista link cu xssu` patchuit ;)

Link to comment
Share on other sites

Asa trimit astia de la yahoo mail dupa ce patchuiesc cate un xss. Daca ai primit un astfel de mail inseamna ca prin mail-urile tale primite sau trimise exista link cu xssu` patchuit ;)

Garantez ca in mailurile de pe singuru cont al meu din vreo 10 care le-a primit nu a fost folosit in scopuri "murdare". (Decat a luat de vreo 2 ori ban pe chaturi yahoo ca facea reclama si vorbea porcos la public). Sigur e altceva... A si in proaspata mea lista de vreo cateva mii de conturi cu parole yahoo inca nu am gasit mesajul din cat am scormonit...

Link to comment
Share on other sites

Garantez ca in mailurile de pe singuru cont al meu din vreo 10 care le-a primit nu a fost folosit in scopuri "murdare". (Decat a luat de vreo 2 ori ban pe chaturi yahoo ca facea reclama si vorbea porcos la public). Sigur e altceva... A si in proaspata mea lista de vreo cateva mii de conturi cu parole yahoo inca nu am gasit mesajul din cat am scormonit...

loki, eu nu vb prostii. Cand zic ceva ma bazez pe anumite statistici :* (pariu pe o palinca de aia de la tine)

Link to comment
Share on other sites

loki, eu nu vb prostii. Cand zic ceva ma bazez pe anumite statistici :* (pariu pe o palinca de aia de la tine)

stiu, mailu asta a mai fost trimis o data cand a picat hotjobu.

Tura asta l-am primit in mijlocu concediului pe un cont unde n-am intrat de luni de zile

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...