Jump to content
begood

Gym

Recommended Posts

Acum, my story ! +ajutorul geneticului (muncesc de la 16 ani :)) viata grea)

"Eu fac sala de mai bine de 9 luni

Am 78 kg, 1.80 m, 42 cm brat, si 15% procentul de grasime in corp .

Luni : PIEPT

Marti: SPATE

Miercuri: picioare+abdomen+Cardio 5 km

Joi: Biceps+Triceps

Vineri: DELTOID+Trapez

Sambata si duminica - pauza

Suplimente: Placinte pe lespede, Fasole batuta, Lapte, Piftele din Soia, Sarmale, oua, Ciuperci, sos ciuperci cu macaroane :))

Imping la piept, orizontal, cu bara: 120kg cu bara cu tot

Picioare: ? varza 80 maxim la genoflexiuni... presa in jur de 180

Bara EZ: 80kg (Biceps), 65kg (Triceps)

Gantere: 45 kg

Ramat: 122 kg, indreptari cu 180kg"

True Story

Nu am luat nici un fel de suplimente, ... si nici nu voi decurce la asa ceva :))) , cand vad cum scad amici mei cand merg la campionatu de pescuit... :))

si cred c-arati tot ca o sarma ..

@ wycked nu prea e legal ce vinzi tu ..ai grija :D

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre HGH Activator Anti-Aging Forte , a incercat cineva ? HGH Activator Anti-Aging Forte Hormonul Uman de Crestere.

Ei spun ca ar fi natural 100% dar spun si ca nu este UN HORMON DE SINTEZA asa ca nu te gandi ca va avea efectul steroizilor. Cred ca mai multe sanse de crestere ai cu Tribulus decat cu produsul asta.

Nu recomand steroizii decat daca vrei sa faci performanta pentru ca fara ei nu ai cum sa ajungi la +50 in brat decat daca esti obez si ai 200 kg.

si cred c-arati tot ca o sarma ..

@ wycked nu prea e legal ce vinzi tu ..ai grija :D

Mda, are 42 in brat si face flexi cu gantere de 45 kg. Poate in visele lui umede sau face doar o repetare si aia cu balans :))

Cum viseaza unii la cai verzi pe pereti.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

In ce sens nu ai facut miscare? Nu ai facut spor, alergari si chestii d-astea sau ai avut probleme de sanatate si nu te-ai putut deplasa? Adica e o diferenta mare intre ele.

Acum depinde si ce vrei sa faci. Mentinere, slabire, masa musculara. Detaliaza putin.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Te duci la sala, de preferat sa faci pana in ora 12 pentru ca nu esti obosit, dar daca lucrezi te poti duce si seara. Du-te mai intai pe la mai multe sali, stai in Bucuresti, ai de unde alege. Du-te si vezi cum e dotata, cum sunt instructorii. Iti alegi o sala, ii explici instructorului ce vrei sa faci. Vara slabesti mult. Poti merge pe jos, mananci fructe/legume proaspete.

Dar poti sa faci cata sala vrei tu daca nu umbli la alimentatie.

Din 2009 pana in 2010 am facut sala si alergam cam de 2 ori pe saptamana si dadeam cam 1kg pe luna asta pentru ca nu eram riguros cu alimentatia. Din iarna lui 2010 am inceput sa alerg mai mult + alimentatie corecta(nu trebuie neaparat nutritionist, daca ai net si vointa sa inveti este suficient)am ajuns la 70 de kg.

Nu te lua dupa ce zic altii, sala si in special alergatul te fac sa intelegi cat de greu se da jos o ciocolata mancata in 2 ore. Poti sa slabesti si fara sport, doar din alimentatie dar este mai anevoios.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Muncesc la birou si ma deplasez cu masina in 99% din cazuri.

Pt inceput nu vreau masa. As vrea sa slabesc putin intai pt ca am inceput sa fac burta si nu da chiar bine.

Iti recomand cel putin sa citesti:

Importan?a incalzire corecta corespunz?toare | BodyBuilding-Fitness

Antrenament Full-Body pentru încep?tori | BodyBuilding-Fitness

Daca doresti iti poti face si cont pe forumul de consultanta si vei primi ajutor in orice problema/nelamurire legata de sala.

Link to comment
Share on other sites

Ei spun ca ar fi natural 100% dar spun si ca nu este UN HORMON DE SINTEZA asa ca nu te gandi ca va avea efectul steroizilor. Cred ca mai multe sanse de crestere ai cu Tribulus decat cu produsul asta.

Nu recomand steroizii decat daca vrei sa faci performanta pentru ca fara ei nu ai cum sa ajungi la +50 in brat decat daca esti obez si ai 200 kg.

Te referi la acesta Pro Nutrition ? sunt incepator in domeniul acesta deasta te intreb.
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Poate cineva sa-mi dea niste sfaturi pentru cineva care nu a facut miscare de 4-5ani ?

As vrea sa merg la sala dar nu stiu daca are rost tinand cont ca nu am facut msicare de atata timp.

Merci

Daca e bine sa faci efort? Normal ca e bine! Crezi ca inimei ii place ca tu este lenesi? Colesterolul nu se duce de la stat ci se acumuleaza.

In prumul rand trebuie sa vrei sa faci efort. Dupa ce ai hotarat ca vrei sa incepi "sa te misiti", trebuie sa-ti alegi o sala care sa-ti placa: sa fie dotata, curata, fara ghertoi cu pretentii de Mr Olympia, etc. Dupa ce ai ales sala iti recomanda sa-ti faci abonament care sa inlcuda si cardio.

Daca vrei sa-ti iei antrenor o sa-ti spuna el ce sa faci si ce nu avand in vedere ca ai dus o viata sedentara in ultimii ani dar daca nu vrei sa dai bani (sau nu ai) pe antrenor atunci iti recomand urmatoarele:

Program pe doua saptamani:

In prima saptaman (zi de zi) sa faci: piept, picioare, spate, tricept, bicept, abdomen, trapez, umeri - cate un exercitiu cu greutati care sa-ti permita sa faci 20 de repetari.

In a doua saptaman: in loc de un exercitiu sa faci doua pt fiecare grupa.

Astea le faci pt a te obisnui cu efortul cat de cat. E bine ca dupa fiecare antrenament sa iei Glutamina, iar seara sa mananci cate o lingurita de miere (asa un vei avea febra musculara care sa nu-ti permita sa te misti).

Daca te hotarasi sa te apuci de sala pot sa te ajut si cu un program pe zile dar asta dupa ce vrei face doua saptamani de obisnuire cu efortul.

Bafta!

PS: sa nu faci prostia sa incerci sa recuperezi (antrenamente grele) ceea ce nu ai facut in ultimii 4 ani pt ca risti vreo accidentare care sa te tine pe loc cateva saptamani, luni sau definititv (asta in cazul in care nu faci vreo hernie).

Te referi la acesta Pro Nutrition ? sunt incepator in domeniul acesta deasta te intreb.

Eu de la Pro Nutrition am folosit doar GFX8 si BurnFx. Am fost multumit doar de GFX8.

In cazul tribulus iti recomand ceva de la Weider sau de la Now Foods. Cei din urma au produse 100% naturiste asa ca ai sanse mai mici la efecte secundare. Sunt mai scumpe dar merita. Sanatatea trebuie sa fie pe primul loc!

Problema e urmatoarea: nu stiu ce varsta ai tu dar daca ai sub 25 de ani nu are rost sa te gandesti la tribulus. Daca este slabut (ectomorf) mai bine iei un gainer (GFX8 sau Mega Mass 4000), aminoacizi (macar BCAA) si Glutamina, iar in cateva luni o sa vezi rezultatele.

Mentionez ca rezultatele nu apar in 2 saptamani ci in luni de munca. Ai grije doar sa nu te supra-antrenezi pt ca o sa stagnezi. Daca esti incepator incearca sa faci grupele individual: piept, spate, picioare, brate, umeri+trapez.

Spor!

Edited by DLD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...