Jump to content
Guest Nemessis

Cakeslice - trebuie sa il folositi neaparat

Recommended Posts

Guest Nemessis

Cu toate ca e public si foarte folosit in afara, initial nu am vrut sa il pun pe RST ca sa nu se imprastie pe netul romanesc. Totusi nu am mai pus de mult chestii utile pentru voi si deh... .

Cakeslice va permite sa bagati in iframe doar portiunea selectata de catre voi dintr-o pagina. Este extrem de simplu, totul facandu-se prin selectarea portiunii din pagina cu ajutorul mouse-ului si apasand butonul export. Dupa exportare veti primi codul html pe care il veti introduce in paginile voastre.

Foarte util in programele de afiliere si de ce nu, in hacking.

Exemplu: vrei sa castigi un concurs ce necesita introducerea captcha pentru vot. Iei cu cakeslice doar partea unde se introduce captcha si butonul de submit, creezi un site pe care implementezi acel iframe cu captcha code sub un video cu o gagica si spuneti ca dupa introducerea captcha vor intra in chat cu gagica. Automat veti primi vot dupa ce introducerea captcha.

Sau, folosit impreuna cu un csrf ii faceti pe oameni sa isi schimbe/stearga anumite conturi de pe anumite site-uri.

Acum depinde de fiecare dintre voi cum il folositi.

Download source: http://rstcenter.com/toolz/cakeslice.zip

Versiunea online: http://ratati.org/tools/cakeslice.html

Sursa: Black Hat SEO Forum

Link to comment
Share on other sites

Iei cu cakeslice doar partea unde se introduce captcha si butonul de submit, creezi un site pe care implementezi acel iframe cu captcha code sub un video cu o gagica si spuneti ca dupa introducerea captcha vor intra in chat cu gagica. Automat veti primi vot dupa ce introducerea captcha.

treaba asta e extrem de veche...se folosea la yahoo

msi.

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti. Asta e primul meu post aici. Cautand mai multe informatii despre cakeslice am ajuns aci pe RST. Sper sa invat multe lucruri folositoare.

Sunt foarte multe metode in care poti sa folosesti iFrame si una dintre ele este CPA. Treaba este ca am auzit ca, Cakeslice are "scurgeri" chiar dak pacalesti refererul si as vrea sa stiu mai multe de la cei mai experimentati. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...