Jump to content
SirGod

Ce carti mai cititi?

Recommended Posts

On 4/23/2018 at 6:58 PM, Gecko said:

Mastery by Robert Greene

 

O analiza a creativitatii. Multe povesti interesante despre cei mai renumiti artisti si oameni de stiinta.

 

Toate cartile lui Robert Greene sunt foarte, foarte bune. 
Mi se pare foarte bun modul cum prezinta anumite concepte prin mici povestioare inspirate din istorie.

Link to comment
Share on other sites

@praseodim @Ossian @BiosHell @gigiRoman @Nytro @StefaniaM @Raul @tjt @yo9gjx @mark0

si toti ceilalti:

Voi de pe ce cititi cartile in format electronic ? Va intreb fiindca si eu imi propusesem la un moment dat sa citesc ce carti imi mai veneau in minte sau de care aveam nevoie si am citit cateva, de pe PC, dupa care am renuntat ca mi s-a parut obositor. Voi citit de pe laptop, de pe tableta, vi le printati sau cum faceti ?

Multumesc pentru sfaturi si scuze de offtopic!

Edited by Che
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Che said:

@praseodim @Ossian @BiosHell @gigiRoman @Nytro @StefaniaM @Raul @tjt @yo9gjx @mark0

si toti ceilalti:

Voi de pe ce cititi cartile in format electronic ? Va intreb fiindca si eu imi propusesem la un moment dat sa citesc ce carti imi mai veneau in minte sau de care aveam nevoie si am citit cateva, de pe PC, dupa care am renuntat ca mi s-a parut obositor. Voi citit de pe laptop, de pe tableta, vi le printati sau cum faceti ?

Multumesc pentru sfaturi si scuze de offtopic!

mie personal imi place sa am cartea in format fizic , daca gasesc ceva pdf destul de important mi-l printez, daca stiu ca merita, daca nu , am mai citit si pdf-uri de pe laptop, dar prefer formatul fizic la carti.  Spor la citit tuturor!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Chiar daca nu este tehnica, va recomand cartea lui Daniel Kahneman, gandire rapida, gandire lenta. O sa va schimbe opiniile legate de cat de inteligenti sunteti sau mai bine zis, va credeti. Pentru mine personal, este top 10 carti citite.

Edited by SynTAX
  • Thanks 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Che said:

@praseodim @Ossian @BiosHell @gigiRoman @Nytro @StefaniaM @Raul @tjt @yo9gjx @mark0

si toti ceilalti:

Voi de pe ce cititi cartile in format electronic ? Va intreb fiindca si eu imi propusesem la un moment dat sa citesc ce carti imi mai veneau in minte sau de care aveam nevoie si am citit cateva, de pe PC, dupa care am renuntat ca mi s-a parut obositor. Voi citit de pe laptop, de pe tableta, vi le printati sau cum faceti ?

Multumesc pentru sfaturi si scuze de offtopic!

Format fizic. Daca aflu ceva nou ce ma intereseaza la culme si nu o gasesc nicaieri atunci mai arunc un ochi peste vreo 20 pagini de pe PC pe zi si tot asa pana o termin. Nu ma atrage cititul pe pc, laptop, kindle (carti) si ce mai sunt.

1 hour ago, SynTAX said:

Chiar daca nu este tehnica, va recomand cartea lui Daniel Kahneman, gandire rapida, gandire lenta. O sa va schimbe opiniile legate de cat de inteligenti sunteti sau mai bine zis, va credeti. Pentru mine personal, este top 10 carti citite.

 

Este top 10. Recomand si "You are not so smart" de David Mcraney

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Che said:

@praseodim @Ossian @BiosHell @gigiRoman @Nytro @StefaniaM @Raul @tjt @yo9gjx @mark0

si toti ceilalti:

Voi de pe ce cititi cartile in format electronic ? Va intreb fiindca si eu imi propusesem la un moment dat sa citesc ce carti imi mai veneau in minte sau de care aveam nevoie si am citit cateva, de pe PC, dupa care am renuntat ca mi s-a parut obositor. Voi citit de pe laptop, de pe tableta, vi le printati sau cum faceti ?

Multumesc pentru sfaturi si scuze de offtopic!

6 minutes ago, Massaro said:

Format fizic. Daca aflu ceva nou ce ma intereseaza la culme si nu o gasesc nicaieri atunci mai arunc un ochi peste vreo 20 pagini de pe PC pe zi si tot asa pana o termin. Nu ma atrage cititul pe pc, laptop, kindle (carti) si ce mai sunt.

 

Idem.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru CCNA: http://www.elefant.ro/carti/carte-straina/computing-information-technology/computer-certification/ccna-routing-and-switching-complete-study-guide-exam-iii-iiv-exam-iiii-iiv-exam-iiii-iiiv-paperback-719723.html

Pare ok pretul.

 

PS: Samaritenii cei rai:O carte despre economie si despre neoliberalism/capitalism, comertul liber cu ceva istorie pe alocuri si explicatii cum protectionismul a ajutat multe tari capitaliste de azi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xzsdyx said:

Pentru CCNA: http://www.elefant.ro/carti/carte-straina/computing-information-technology/computer-certification/ccna-routing-and-switching-complete-study-guide-exam-iii-iiv-exam-iiii-iiv-exam-iiii-iiiv-paperback-719723.html

Pare ok pretul.

 

PS: Samaritenii cei rai:O carte despre economie si despre neoliberalism/capitalism, comertul liber cu ceva istorie pe alocuri si explicatii cum protectionismul a ajutat multe tari capitaliste de azi.

http://www.elefant.ro/carti/carte/fictiune/publicistica-eseu/doctrina-socului-nasterea-capitalismului-dezastrelor-52730.html

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2017 at 1:58 AM, adineamtu01 said:

aici aveti linkul de download cu cele 10000 de carti. cine vrea,le poate descarca gratuit si posta mai departe...O zi buna !

P.S pentru cei mai suspiciosi din fire..arhiva nu contine absolut nimic in afara de carti,dar nu trebuie sa ma credeti pe cuvant..scanati-le cu ce vreti voi..

https://fil.email/1JdR97Vd

Daca le mai poti urca odata...

De abia am descoperit topicul😊

Ms anticipat

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2017 at 4:12 AM, adineamtu01 said:

pt cei interesati,am in jur de 10.000 de carti in format digital,traduse in lb romana si care acopera (cred eu..) toate gusturile,fie ca e vb de SF sau filozofie,fizica,romane politiste,de toate pt toti.cei interesati imi pot trimite mesaj.Cartile le ofer gratuit ! 

 

Buna seara.La multi ani!

Va rog sa imi spuneti cum sa procedez sa descarc acele 10000 de carti..si respectiv cum pot descarca cele doua carti ale lui Igor Bergler.Va multumesc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...