Jump to content
SirGod

Ce carti mai cititi?

Recommended Posts

Vreau sa citesc Gazda de Stephenie Meyer am auzit ca este foarte foarte interesanta,...

sunt curioasa daca a citit`o cineva de aici pana acum:)

Dar acum citesc "Misterioasa disparitie a tinerei marchize de Loria" de la editura Trei sectiunea Eroscop.E foarte tare:D

Gazda e foarte interesanta, dar de preferat sa o citesti in engleza, sunt anumite aspecte care se inteleg mai repede in engleza decat in romana.

printre ultimele carti citite au fost gazda si in acest moment ion si principii si practici in programare c++, carte pentru incepatori in ale programari (scrisa de creatorul c++)

O sa ma apuc si eu de cateva din cartile sugerate pe aici :D

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am terminat de citit cartea de psihologie "Programarea neuro-lingvistica si arta comunicarii" si pot spune ca am inteles cate ceva in plus fata de ceea ce stiam, acum urmeaza sa incep o noua carte, tot de psihologie: "Terapia pentru fericire".

Apucati-va de citit carti de psihologie va ajuta sa aveti un caracter puternic.

Link to comment
Share on other sites

archaeus5: Momentan nu stiu sa fac decat clatite :D. Dar o sa incerc eu tot felul de porcarii.

Park: Imi place si mie psihologia, am citit o carte si din alta doar ce m-a interesat. Insa parca "te duc in lumea lor", abunda in termeni psihologici, in diverse denumiri stiitifice pentru orice lucru banal, te baga putin in ceata.

Link to comment
Share on other sites

archaeus5: Momentan nu stiu sa fac decat clatite :D. Dar o sa incerc eu tot felul de porcarii.

Park: Imi place si mie psihologia, am citit o carte si din alta doar ce m-a interesat. Insa parca "te duc in lumea lor", abunda in termeni psihologici, in diverse denumiri stiitifice pentru orice lucru banal, te baga putin in ceata.

Mie nu prea imi place sa gatesc :P

Si mie imi place psihologia si am incercat sa citesc cateva carti ... dar foarte greoi. Iti trebuie google si Dex :)) Cu toate asta mi-am format o foarte buna capacitate de a intelege oamenii fara prea multa literatura de specialitate. Chiar si persoane cu studii de specialitate au recunoscut. Cantitatea nu e asa importanta cum e capacitatea de a intelege esentialul. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...