Jump to content
HackKing

Omnia vs Diamant

Recommended Posts

Am si eu o intrebare:

ce ati alege dintre Samsung Omnia si HTC Diamond ?

Mi-e greu sa ma hotarasc ce sa cumpar:

Diamond nu are slot card, Omnia da

Omnia are 240x400 pixeli, Diamond are 480x640

Diamond e mai rezistent, Omnia nu

Omnia are camera de 5mpx, Diamond de 3,5

Mai multe detalii aici.

Toate pareriile vor fii luate in considerare, asa ca va astept sa raspundeti toti..

Link to comment
Share on other sites

htc as lua pt ca bine ai zis Diamond e mai rezistent, Omnia nu si diamond e si mai fin asa mi se pare

dar de ce nu incerci sa le impaci pe am2 si iti iei un nokia.poate o sa zici de ce pai pentru ca sunt o suma de programe si alea crackuite..pt nokia poti sa ti iei un n97 sau n900 care are o dimensiune 800 x 480 pixeli, 3.5 inch

Link to comment
Share on other sites

King,acelasi lucru l-am zis si la mine pe forum...Si anume,nu mai fiti asa siguri de Diamond.Am o oarecare experienta cu Windows Mobile,mi-au trecut destule prin mana,si cunosc destul de bine sistemul de operare :

Diamond nu e prea rezistent in toate privintele.Uita-te la carcasa aia lucioasa,care se umple foarte usor de amprente,si displayul care banuiesc ca se zgarie si el foarte usor.Ai bani,alege Omnia.Ca sa nu mai zic de problema cu procesorul care nici acum nu prea e rezolvata la Diamond (lag-ul din gps,fps-ul mic la jocuri/filme).

Deci,depinde cum esti dispus sa dai banii.Inca un plus pentru Diamond:

Diamond : 192mb ram

Omnia : 128mb ram

*Procesoarele QUALCOMM (Diamond) sunt cam proaste,nu se stie daca e problema software,dar Diamond a fost batut in teste de procesare de catre un SPV C600 la 250mhz

Edited by Phenom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...