Jump to content
dGtL_hPo6

cel mai bun antivirus

Recommended Posts

Guest Nemessis

BitDefender - unul dintre cei de la conducerea firmei producatoare a avut calculatorul spart cu tot cu produsul distribuit de ei. Am avut cateva zeci de mailuri furate de la angajatii BitDefender ceea ce spune foarte multe despre pregatirea lor. Daca as vrea sa trimit cuiva un troian si as sti ca foloseste BitDefender nu m-as ingrijora. E varza.

Kaspersky - bun, dar nu pentru orice pc. Mananca ceva resurse dar este acceptabil si din punctul asta de vedere.

Nod32 - un produs stabil cu rata de update a bazei de date foarte buna.

Norton Antivirus - bun, update-ul cu ceva intarzieri dar este destul de stabil. Bile negre: faptul ca aproape orice troian il inchide si ca odata infectat cu un troian mai bine pus la punct NAV te instiinteaza de prezenta acestuia dar nu il poate sterge.

McAfee - rata de update destul de slaba. Firewall-ul este egal cu zero (probat intr-o sala plina de spyware si adware pe IE). Este inchis de aproape orice troian.

Avast - destul de promitator si in continua dezvoltare.

ZoneLabs - nu m-am lovit de el.

Sfatul meu este sa folositi DeepFreeze si un antivirus updatat la saptamana cel putin. Veti scapa de foarte multe batai de cap.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

<div class='quotetop'>QUOTE("DarkSpider")</div>

1)panda titanium

2)nod32

3)norton

p.s:unde pot gasi o versiune de DeepFreeze care sa nu fie evaluation sau cum o carcuiesc???

DC++ - search criterya: Deep-freeze-2000-XP-win9X-full

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...