Jump to content
al3x4ndru

televiziune online

Recommended Posts

Dreamboxurile sunt o categorie de receivere digitale(pentru receptionarea semnalului tv de la sateliti)pe care se pot instala imagini linux.Aceste receivere se conecteaza la routerul casei pentru a avea acces la internet de unde isi descarca pluginuri teme si altele.

azi dimineata scanam niste ip-uri si am gasit Enigma Web Interface - PLi Edition [Dreambox].

Este un receiver dreambox conectat la internet.

Aici este telecomanda Remote Control pe care o puteti folosi si asta este streamul:

http://79.117.4.33:31344

.

Link to comment
Share on other sites

Zic eu ca baietu` ca stiu destule pentru a sta " safe " pe net , nu raman logat nicaieri , dau delete sau browser cache etc ....

Citesc ieri acest topic , observ ca s-a introdus restrictia de a nu vedea link-urile

daca nu esti logat , introduc datele ... dau click pe adresele furnizate de al3x4ndru ... pana aici totul ok , dupa sterg iar tot , folosind ccleaner .

Incerc peste putin timp sa ma loghez iar si surpriza : nu mai era buna parola :)

Am crezut ca am dat eu copy-paste aiurea , de unde tin parolele , fiind diferite pentru fiecare cont . Parola de aici am lasat-o pe cea initiala , pentru ca mi s-a parut destul de OK sirul acela de numere . Am crezut ca am luat vreun spatiu cand am dat copy , asa ca am scris-o manual .

Tot nu mergea , deci era clar ca a fost schimbat , a trebuit sa o resetez pe mail .

Deci al3x4ndru se joaca de-a hacker-ul , sau cine ?

Link to comment
Share on other sites

Dreamboxurile sunt o categorie de receivere digitale(pentru receptionarea semnalului tv de la sateliti)pe care se pot instala imagini linux.Aceste receivere se conecteaza la routerul casei pentru a avea acces la internet de unde isi descarca pluginuri teme si altele.

azi dimineata scanam niste ip-uri si am gasit Enigma Web Interface - PLi Edition [Dreambox].

Este un receiver dreambox conectat la internet.

Aici este telecomanda Remote Control pe care o puteti folosi si asta este streamul:

http://79.117.4.33:31344

.

Dreamboxurile sunt receptoare digitale care functioneaza sub linux, in cazul de fata pe acel Dream era instalata o imagine PLi Edition (sunt mai multe imagini Gemini, SifTeam, Nemesis) toate aceste imagini sunt modificate pentru decodare sau sharing imaginea oficiala nu permite acest lucru. Dreamboxul este conectat la net nu pentru a descarca plughinuri, teme..., ci pentru actualizare de chei, sharing si intr-o foarte mica masura pentru plughinuri teme si altele. Dremboxul cu anumite camuri soft poate emula cartele oficiale si decoda programe fara a fi nevoie de un abonament special ci doar inlocuire cheilor cand acestea sunt schimbate de operator. Sharingul are nevoie de conexiune la net tot timpul deoarece are loc un schimb de linii intre diferiti utilizatori (de ex sunt 10 fiecare are un abonament platit la un operator si cartela valabila deci in total 10 abonamente prin sharing toti cei 10 vor avea acces la programele de pe cele 10 abonamente) ce ai descoperit tu era doar un stream.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...