Jump to content
CrashOverline

Salut!

Recommended Posts

Buna seara! Ma numesc CrashOverline, imi puteti spune Crash, am 16 ani, sunt din rOMANIA :(, am gasit acest forum acu ceva timp in urma (pe google din cate imi amintesc) am inceput sa citesc, apoi mi-am facut cont, apoi am citit, apoi am ajuns sa postez....aici.

Cunostinte...asa si asa, stiu cate putin din fiecare (XSS,RFI,SQLi,LFI,SE)...

Bine v-am gasit!

Link to comment
Share on other sites

?i cam ce vrei tu s? înve?i pe forumul RST?

Lucruri noi, lucruri pe care unii copii sau adulti :D nu le stiu.

Am descoperit ca exista multe lucruri cu care sa iti omori timpul, in afara de mess, haifaiv, cocalari.....etc

Vreau sa invat hacking, din cate am citit / auzit stiu ca sunt mai multe categorii (black, white, grey....), as vrea sa invat black hacking, pt ca mi se pare mai usor sa distrugi decat sa creezi.

Imi place comunitatea voastra, o voi vizita zilnic :D

Link to comment
Share on other sites

Lucruri noi, lucruri pe care unii copii sau adulti :D nu le stiu.

Am descoperit ca exista multe lucruri cu care sa iti omori timpul, in afara de mess, haifaiv, cocalari.....etc

Vreau sa invat hacking, din cate am citit / auzit stiu ca sunt mai multe categorii (black, white, grey....), as vrea sa invat black hacking, pt ca mi se pare mai usor sa distrugi decat sa creezi.

Imi place comunitatea voastra, o voi vizita zilnic :D

Si cum te-ai pregatit tu pentru a incepe sa studiezi arta de hacking ?

Link to comment
Share on other sites

Si cum te-ai pregatit tu pentru a incepe sa studiezi arta de hacking ?

Nu am spus ca m-am pregatit...

Citesc diverse forumuri si incerc sa invat cate ceva.

Mi-am downloadat cateva tooluri cu care ma joc...(unele nu stiu exact la ce folosesc, adica stiu ceva da nu stiu bine, da oricum le dau eu de capat :D ), incerc sa invat php (modific scripturile deja facute, asa am invatat si html, mi se pare un mod mai usor :D, cu timpul il prinzi...)...etc

Caut pe cineva care sa imi dea sfaturi, sa ma invete anumite lucruri...:D

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca m-am pregatit...

Citesc diverse forumuri si incerc sa invat cate ceva.

Mi-am downloadat cateva tooluri cu care ma joc...(unele nu stiu exact la ce folosesc, adica stiu ceva da nu stiu bine, da oricum le dau eu de capat :D ), incerc sa invat php (modific scripturile deja facute, asa am invatat si html, mi se pare un mod mai usor :D, cu timpul il prinzi...)...etc

Caut pe cineva care sa imi dea sfaturi, sa ma invete anumite lucruri...:D

Cred ca primul pas in domeniul asta este sa inveti cam cum functioneaza o retea de tip LAN dupacare pe rand cateva softuri si ce fac ele. Eu unu am postat niste videouri daca vrei sa te uiti, dar ai grija ce faci eu am facut aia in reteaua locala si nu am luat precautii sa nu fiu detectat.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca primul pas in domeniul asta este sa inveti cam cum functioneaza o retea de tip LAN dupacare pe rand cateva softuri si ce fac ele. Eu unu am postat niste videouri daca vrei sa te uiti, dar ai grija ce faci eu am facut aia in reteaua locala si nu am luat precautii sa nu fiu detectat.

Multumesc pt sfat, ma voi uita si la video-uri, cat despre retea LAN, o sa incerc sa invat :D:D:D [sunt cam lenes(sunt lent ca un melc, ma doare-n cochilie)].

Link to comment
Share on other sites

Bun venit, vroiam s? te întreb, ce ai înv??at nou în 1 s?pt?mân? de când e?ti în comunitate ?

Eu pe rst sunt de aproape 1 an, de pe vremea cand mergea prima pagina...cand functionau toolurile alea (atunci nu stiam la ce folosesc),am citit aproape zilnic, aici am invatat ce e ala xss, sqli, lfi, cookie, stealer, si multe alte chestii ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...