Jump to content
wvw

Filme, seriale, documentare

Recommended Posts

Tinker Tailor Solider Spy -> Film foarte bun , Razboi Rece, MI5 , KGB .. super film

Munchen [an 2005] -> 1972, Israel vs. Palestina, Mossad, Atentate , Furia lui Dumnezeu, Golda Meir etc.. frumusel

Lone Survivor -> Poveste despre echipele speciale din America..

Link to comment
Share on other sites

@Kay97 - Daca esti pasionat de filme naziste, iti recomand sa urmaresti si filmele:

The Rise of Evil / Pianistul.

In The Rise of Evil este explicata viata lui Hitler (nu e un documentar).

In Pianistul, este vorba de un plonez pianist care reuseste sa scape din lagare.

Link to comment
Share on other sites

Seria OutPost m-a fascinat foarte mult, nazi-zombies creati pentru a castiga WW 2.

Anyway, merci mult de recomandari, o sa le vizionez cu placere.

Outpost (2007) - IMDb

Outpost: Black Sun (2012) - IMDb

Outpost: Rise of the Spetsnaz (2013) - IMDb

Urmaream seria Outpost(2007) dar la un moment dat a inceput sa devina plictisitoare, probabil voi incerca 2012 sau 2013. Lasa-mi un feedback despre ele.

Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti !

Va rog sa imi recomandati un top 3 seriale Crime | Drama | Mystery | Thriller

Ce am vazut si care le recomand si eu la randul meu :

Dexter

Breaking Bad

Hannibal

The Following

Si daca puteti sa imi recomandati niste seriale gen Califonication .

Multumesc si o seara frumoasa

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare forumul, felicitari celui care l-a deschis..Doresc sa revad un film, gen drama, cu actori englezi,in titlu era ceva cu Winter, subiectul pe scurt;Familie bogata fara copii, sotul mai in varsta plateste un tanar actor sau scriitor- poet ptr. o noapte de dragoste cu sotia lui - de comun acord cu sotia - ptr. ca aceasta sa ramana insarcinata. Cei doi se indragostesc, continua aventura , sotul afla si il ucide pe tanar . Finalul este tare, in groapa in care a fost aruncat tanarul nu mai este gasit nici un cadavru.Filmul este deosebit de cele cu subiecte horror, actuni-vietnam, s.f, - sa nu fiu inteles gresit de amatorii acestor genuri dar poate citeste subiectul si un amator de filme clasice - drama. .

Filmul fusese facut dupa un serial si l-am vazut pe Hallmark .Multumesc anticipat ptr. idei si atentia acordata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...