Jump to content
wvw

Filme, seriale, documentare

Recommended Posts

nu stiu daca aici ar trebui sa intreb .. dar caut 2 filme romanesti .. si sa mor ca n-am dat peste nici unul din ele.

EMINESCU VS EMINEM

si WEBSITESTORY.

are cineva cunostinte despre astea doua ?

nu stiu daca aici ar trebui sa intreb .. dar caut 2 filme romanesti .. si sa mor ca n-am dat peste nici unul din ele.

EMINESCU VS EMINEM

si WEBSITESTORY.

WebSite Story nu a rulat decat in cinema.

EMINESCU VS EMINEM

si WEBSITESTORY.

Poate aici

Please login or register to see this link.

Linkurile au expirat, dar po?i s? ceri un reupload.

Stie cineva vreun film sau vreun documentar despre NASA?

Sau despre ceea ce studiaza ea?Mersi.

uite un serial superb despre cursa pentru spatiu

Shoot 'Em Up

Pe filelist am gasit vreo 5 moviepack-uri numite Mindfuck (1,2,3,4,5), sunt numai filme psihologice, va dati seama din titlu, sunt cateva titluri din postarile anterioare dar si altele. In total vreo 150 de filme, parca.

Statele Unite ale Americii, 2008, dram?

regizor: D. J. Caruso

scenarist: John Glenn, Hillary Seitz, Travis Wright

compozitor: Brian Tyler

operator: Dariusz Wolski

produc?tor: Pat Crowley, Edward McDonnell

produc?tor executiv: Steven Spielberg

monteur: Jim Page

Distribu?ia:

Shia LaBeouf (Jerry)

Michelle Monaghan (Rachel)

Billy Bob Thornton (Morgan)

Rosario Dawson (Zoe Perez)

Ethan Embry (Grant)

Eric Christian Olsen (Craig)

William Sadler (William Shaw)

Madylin Sweeten (Becky)

Jerry Shaw (LaBeouf) ?i Rachel Holloman (Michelle Monaghan) sunt doi str?ini aduna?i laolalt? de un apel telefonic misterios al unei femei. pe care niciunul dintre ei nu a cunoscut-o.

Necunoscuta îi amenin?? pe Rachel ?i Jerry c? le ia via?a lor ?i familiilor lor, for?ându-i astfel s? intre în jocuri periculoase ?i în situa?ii limit?, urm?rindu-le fiecare mi?care prin intermediul unor dispozitive care ast?zi, fac parte din cotidian ?i se g?sesc pân? ?i în supermaket-uri. Vine momentul în care situa?ia escaladeaz?, iar cei doi oameni absolut obi?nui?i devin cei mai c?uta?i oameni din ?ar?, care acum trebuie s? descopere împreun? ce se întâmpl? cu adev?rat, ce este în spatele acestui joc .

Luptându-se pentru via?a lor, cei doi devin pionii unui inamic f?r? chip ce pare s? dispun? de puteri nelimitate, ?i care manipuleaz? totul.

Film distribuit de Ro Image.

Data premierei: 24 octombrie 2008

Prima data am mers pe urmele unde a fost filmat acest film

Dupa doua zile m-am uitat la el in acelasi loc unde a fost facut

Il recomand, e de vazut

Mie personal mi-a placut deathnote foarte mult, mai ales la inceput. Please login or register to see this link.

Adica era foarte tare ideea asta ca se cauta unu pe altu, si fiecare incearca sa fie mai destept decat celalalt.Prima jucatate a anime-ului merita vazuta, cealalta e asa de umplutura, n-a fost cine stie ce.

Intrebarea mea e : Mai stiti careva filme, seriale, etc, de-astea asa, cumva psihologice, si in care unu incearca sa fie mai destept ca altu? (un tovaras mi-a recomantat dexter, da n-am avut timp sa ma uit pana acum... )

Sau daca nu, un serial, anime, ceva, in care personaju principal e programator, hecar, om de stiinta, ceva de genu... Mi se par foarte motivationale...

Film: The Legend of 1900

IMDB link: Please login or register to see this link.

Plot [Please login or register to see this link. ]:

Shortly after the Second World War, Max, a transplanted American, visits an English pawn shop to sell his trumpet. The shopkeeper recognizes the tune Max plays as one on a wax master of an unreleased recording, discovered and restored from shards found in a piano salvaged from a cruise ship turned hospital ship, now slated for demolition. This chance discovery prompts a story from Max, which he relates both to the shopkeeper and later to the official responsible for the doomed vessel, for Max is a born storyteller.
Un film exceptional, il recomand. Celor ce doresc sa-l descarce, este prezent pe filelist.

Sau daca nu, un serial, anime, ceva, in care personaju principal e programator, hecar, om de stiinta, ceva de genu... Mi se par foarte motivationale...

A beautiful mind - e cu un matematician.

Stiu ca sunt Spock si ca n-am sentimente, dar m-a rascolit de tot filmul.

Stranger Than Fiction

IMDB link: Please login or register to see this link.

Plot [Please login or register to see this link. ]:

An IRS auditor suddenly finds himself the subject of narration only he can hear: narration that begins to affect his entire life, from his work, to his love-interest, to his death.

Il gasiti si pe filelist.

Un film deosebit, ce are ceva special in scenariul developat (o idee superba, ceva nou si interesant, unic). Un singur cuvant: genial.

M-am uitat la mai multe filme, dau doar cateva exemple: Step up 1->3,Fast and Furious toate partile, Casa de ceara, Venom, Anaconda toate partile, filme cu vampiri cat cuprinde, filme horror enorm de multe, actiune doar de la tv, iar comedii nu prea imi plac.