Jump to content
edededi

[url]www.pc-dojo.ro[/url]

Recommended Posts

dupa parerea mea de NOOB afuristi sar putea sa cauti tu parola la primul level pana o sati creasca barba pana sub masa :@

Primul level e de departajare si daca nu te prinzi care e "parola" atuncea nu poti trece :D

deja tiam dat un indiciu foarte valoros ;)

ce indicui mi-ai dat :@ :@ :@

Link to comment
Share on other sites

moama frate eu ma duc la nebuni iau un borcan de distonicalm ! bah da voi sunteti ashea de nebuni ? va e greu sa ziceti daca tot aberati atat de mult ? mai mult aberati decat sa spuneti ceva concret.......:) ori spuneti ceva concret ori opritiva din aberat !! macar daca va cer si eu ajutor sa vad si eu bah ...ala eu ala eu .........! moama

Link to comment
Share on other sites

moama frate eu ma duc la nebuni iau un borcan de distonicalm ! bah da voi sunteti ashea de nebuni ? va e greu sa ziceti daca tot aberati atat de mult ? mai mult aberati decat sa spuneti ceva concret.......:) ori spuneti ceva concret ori opritiva din aberat !! macar daca va cer si eu ajutor sa vad si eu bah ...ala eu ala eu .........! moama

adik la pagina cu http://www.pc-dojo.ro/quest/level1.php la asta te refereai darkspider?

Link to comment
Share on other sites

te rogi degeaba.......numai pot frate.....:) parca sunt hiene......admini si moderatori......care na nu au nici un interes ne mai ajuta daca e ceva si bine inteles pace pentru kw3rln :) dar in rest.....hiene frate...... :P
nici nu-ti dai seama cata dreptate ai

re-edit am aflat codul sursa este ca un fel de problema de matematica var whatisthis = "var xorm = prompt('Enter the password:','');for (x=1; x<5; x++) {if (x != 4){interpret += (texts.indexOf(x));}else{interpret += 6;}}interpret += 7;if (xorm==interpret){interpret = interpret + '.html';location.href=interpret;}else{location.href='hahaha.html';}";

cine isi da seama de aici care este parola este tare

Link to comment
Share on other sites

@edededi

E un script java iti dai seama dupa asta </script>....</script>.

Daca vrei ca sa ai parola posteaza tot scriptul , cei ce ai postat tu aici este o parte din script cu care nu poti face decat sa intelegi algoritmul.

edit ;)

nu merge sa postez tot scriptul imi zice internal server error :(
Link to comment
Share on other sites

Deci da-ti: curl http://www.pc-dojo.ro/quest/level1.php

sa vedeti sursa.

Dupa aia faceti un nou html si scrieti in el:



<script>

var texts = "a968d312enh73n";

var interpret = "";

for (x=1; x<5; x++) {if (x != 4){interpret += (texts.indexOf(x));}else{interpret += 6;}}interpret += 7;

alert(interpret);

</script>

Si da alert la parola primului nivel.Mi-a trebuit 5 minute sa vad despre ce e vorba.

Dar nivelul doi e brutal ... lol

Totusi site ul e fain

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...