Jump to content
wpanda

Cum scapam de tigani?

Recommended Posts

V'ati gandit sa ii facem sclavii nostri ?!

pai initial rromii din tara romaneasca si moldova au fost sclavi pt boierii romani pana la abolirea sclaviei,in 1856

Eu cred ca singura solutie e aplicarea legii,atat pt ei cat si pt ceilalti;cat timp au palate,dar nu platesc curentul electric,cat timp au nasi sefi de stat,judecatori,oameni publici,dar au sute de dosare,cat timp iau la bataie oameni cinstiti in plina strada,avand acoperire politia si administratia locala,lucrurile vor sta la fel.Obligati sa munceasca,obligati sa se duca la scoala,obligati sa se civilizeze prin forta

Link to comment
Share on other sites

Nu avem cum sa scapam de tigani atata timp cat noi nu facem nimic si nu ne impunem.La mine in oras de exemplu sunt in jur de 25.000 locuitori.Mai acum ceva vreme tiganii isi vedeau de treaba lor aveau cartierele lor , stateau in treaba lor acolo , acum au ajuns ca parcurile sa fie pline in fiecare seara de tigani , au ajuns sa vanda pepeni la scara blocului meu , iar nimeni nu ia nicio masura.Cum sa se ia vreo masura daca primarul le da locuri de casa , le plateste curentul electric si toate cele ? El cum sa mai iasa primar ? Cam asta este situatia cu tiganii nostrii.Sunt tigani dar sunt ai nostrii.

Link to comment
Share on other sites

Guvernu e de vina pentru ca nu ia masuri , ar putea sa-i oblige sa faca inchisoare daca nu isi gasesc de munca timp de 3 luni , ar putea sa oblige toti tigani sa faca scoala .

De ce nu fac asta? pentru ca nu le pasa.

Numai statul roman poate face ceva , un singur om nu poate schimba o tara .

Link to comment
Share on other sites

"ar putea sa-i oblige sa faca inchisoare daca nu isi gasesc de munca timp de 3 luni"

prietene tu realizezi ce zici?

eu am liceu terminat si nu mi'as gasi de munca in 3 luni. dar un tigan cu 2 clase si care mai e si tigan pe deasupra?

ce crezi ca obtii daca ii bagi in inchisoare? crezi ca aia traiesc pe aer acolo? statul pierde lunar aproximativ 20 de milioane pentru fiecare detinut. si ghici din banii cui? ;)

sa le dam foc nu putem ca am avea probleme cu uniunea europeana si cu drepturile omului, si in vremurile astea atat ne mai lipsea.

nu ma intelegi gresit, nu iau apararea tiganilor ... o mare parte din ei sunt exact asa cum ii descrieti voi, dar sunt de parere ca degeaba umplem 13 pagini de forum cu revolte si injuraturi cat timp nu vine cineva cu o solutie realista.

Link to comment
Share on other sites

Nimeni nu face nimic cand un papagal d'asta care nu sta singur in picioare vine cu 100 de papagali cu el pusi pe scandal, dar noi trebuie sa le dam donatii sa se adapteze in scoli? Sa ma suga !

Ce sa faceti ma cu tiganii? Sa fie tratati si ei ca noi, sa plateasca in pula mea facturi, daca au rupt botu' la vreun fraier sa-i bage in morti lor pe viata , ca asa ne baga pe noi. Sa ii futem in gura cand aplica legea aia a lor in tara asta de cacat a noastra. Daca refuza sa faca ce am enumerat? Le iei fortat casa da-i in morti lor de jegosi !

Sa vezi cum se potolesc

Edited by TestROOT.
Link to comment
Share on other sites

"ar putea sa-i oblige sa faca inchisoare daca nu isi gasesc de munca timp de 3 luni"

prietene tu realizezi ce zici?

eu am liceu terminat si nu mi'as gasi de munca in 3 luni. dar un tigan cu 2 clase si care mai e si tigan pe deasupra?

ce crezi ca obtii daca ii bagi in inchisoare? crezi ca aia traiesc pe aer acolo? statul pierde lunar aproximativ 20 de milioane pentru fiecare detinut. si ghici din banii cui? ;)

sa le dam foc nu putem ca am avea probleme cu uniunea europeana si cu drepturile omului, si in vremurile astea atat ne mai lipsea.

nu ma intelegi gresit, nu iau apararea tiganilor ... o mare parte din ei sunt exact asa cum ii descrieti voi, dar sunt de parere ca degeaba umplem 13 pagini de forum cu revolte si injuraturi cat timp nu vine cineva cu o solutie realista.

Solutie realista : Vadim presedinte :)))

Link to comment
Share on other sites

We exist without skin color, without nationality, without religious bias...

V?d c? RST are nevoie de o reâmprosp?tare a memoriei, urgent: Hacker's Manifesto(http://www.phrack.org/issues.html?issue=7&id=3&mode=txt)

Aceste topicuri ar trebui închise imediat ?i autorii bana?i, dealtfel se vor transforma treptat în "cr?p?turi" ale internetului pe care politicienii continu? s? le foloseasc? pentru a ne invada. S? le ar?t?m mai departe c? noi nu avem probleme ce pot fi rezolvate de ei!

Link to comment
Share on other sites

in 30-40 de ani ei vor fi majoritari iar noi romanii minoritari. este un lucru sigur.

se inmultesc ca iepurii ,toarna puradei doar pentru a lua ajutor de la stat, alocatie..mortii lor. va dati seama cum pot gandi ei?

noi romanii ne gandim de 10 ori inainte sa avem un copil, daca nu ne descurcam, daca nu avem ce-i da de mancare, daca aia , daca ailalta..pe cand ei nu.

sunt ca daunatorii aia din agricultura care distrug recoltele.asa ne distrug ei tara incet dar sigur. in maxim 50 de ani Romania va fi Tigania.

exceptii sunt , 1-5% dar doar atat, restul de cel putin 95% nu sunt cu nimic de folos tarii asteia, nici economic , nici cultural, nici plm...deloc.

singura solutie asa cum vad eu realistica, nu cu hitler inviat si cacaturi: un partid nationalist la guvernare si un presedinte nationalist gen Vadim, dar varianta mai soft, ca ala e prea tampit ....care sa confiste averile facute ilegal , sau averile care nu pot fi justificate, inasprirea pedepselor - rescrierea codului penal daca e nevoie, sa le taie ajutoarele sociale si sa-i trimta cu japca la scoala sau la munca...

si pana la urma, plm romanii sa fie mai uniti, sa ia atitudine cande vad o nedreptate, sa-i puna la punct uniti cand vad ciorile ca fac ce fac ei...

Edited by aussiecriminal
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am gandit ca toti tiganii care fac belele de genul:(violuri,crime,jafuri etc) sa fie castrati .

Bine te-ai mai gandit tu. Si cand cineva face un viol, i se verifica familia. Daca e tigan, ii taiem capul. Daca e roman pur, il lasam in libertate, ca doar ce a facut?

Trezeste-te ba!

Numai tiganii fura? Numai tiganii violeaza? Aici vorbim de o intreaga clasa sociala, nu doar de o speta.

Link to comment
Share on other sites

Bine te-ai mai gandit tu. Si cand cineva face un viol, i se verifica familia. Daca e tigan, ii taiem capul. Daca e roman pur, il lasam in libertate, ca doar ce a facut?

Trezeste-te ba!

Numai tiganii fura? Numai tiganii violeaza? Aici vorbim de o intreaga clasa sociala, nu doar de o speta.

Auzi, nenea, mamaia ta e tigan ? :))))))

- Cati Romani cu palate vezi ?

- Cum poti admite ca o cioara fara ocupatie si fara meserie, fost sclav la origine pe plantatiile de bumbac are PALAT si e plin de aur? E nevoie sa iti deseneze oamenii ca veniturile lui sunt ilicite?

- Cati tigani lautari contribuie la stat cu taxe si impozite ? Te-ai intrebat vreodata ca in urma neplatii impozitelor are de suferit un popor intreg ? (citeste despre inflatie si cauzele ei)

- Cati c?cati de tigani care nu stiu sa scrie sau sa citeasca au permis de conducere in Tara Româneasca ? Oare cum o fi luat proba de legislatie ?

- Cati tigani ai vazut sa se trezeasca la ora 6, sa bea o cafea infecta si slaba precum un ceai de sireturi si sa plece la serviciu pentru 130 de euro/lunar (600 roni) ?

- Cate corturi cu Români ai vazut in Franta, Belgia, Olanda, Germania, Danemarca ... ? Sau cati cersetori Români ?

- Nu te doare inima cand treci cu bicicleta pe langa o cioara semi-analfabeta care este la volanul unui Mercedes, timp in care tu ai stat 5 ani la facultate, cate 10-12 ore pe zi? (de multe ori nemancat si fara un leu nenorocit in buzunar)

- Arata-mi si mie o bâhnita de cioara cu masterat; Eu stiu Români care mergeau la facultate si nu aveau bani nici macar sa-si cumpere un covrig comunist. Oare ei de ce nu s-au apucat de furturi, talharii ? Iti spun eu: Ciorile au genetic asta si ar trebui deportate in Siberia sau batute in cuie pe gard si pârjonite de vii cu arzatorul.

- Unde sloboz sunt tiganii discriminati in Romania ? Nu cumva sunt discriminati Românii? Prima lege care s-a dat in România de catre Ion Iliescu, a fost "sa se dea aurul inapoi tiganilor". Cum inapoi ? De unde il aveau daca ei au fost sclavi pana in 1956?! Au spus ca aurul a fost mostenire; mostenire de la cine ? Tiganii erau Sclavi in Tara Româneasca inca din 1240!

"Elementele neromanesti sa-si dea seama ca aici nu este o tara oarecare, ci este mosia unui neam" - Nicolae Iorga.

Daca vrei, iti si desenez. Cel mai cinstit tigan, e tiganul mort. (ala cu toporul infipt in cap)

Edited by aelius
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc ca tiganii vor mai fi in minoritate pentru mult timp in Romania, va fi exact ca si in Kosovo, unde Albanezii (tot neam de tigani) fac 2-3-4 copii in timp ce sarbii fac 1 maxim 2 (si asta daca au cu sa ii hraneasca).

Este tara noastra vestita pentru munca depusa de un tigan? Nu

Au contribuit cu ceva tiganii la imaginea tarii? Nu, chiar in defavoarea ei.

Platesc taxe? Nu.

Au venituri ilegale din furt, talharii, amenzi si taxe de protectie, inselatorii si deduceri ilegale de tva.

Eu ii stiu prea bine pe tigani, cat timp le dai o singura sansa, cat timp nu esti o secunda atent vor incerca sa fure si vor argumenta mereu ca tu incerci sa ii furi pe ei si vor fi cu gura mare.

Cine sustine tiganii reprezinta un pericol pentru siguranta nationala si este o javra, un trantor, un inutil, o jigodie.

Daca tot este democratie iar majoritatea nu ii vrea, de ce mama dracu ne sunt bagati pe gat?

Iliescu este un criminal si o cioara infecta ca si prietenul lui Petre Roman, ca si Antena3 si "domnul cu barba" ca si restul celor ce sustin cuvantul "ROM". Tiganii nu sunt romi, sunt CIORI, SUNT TIGANII, SUNT PLEBEA SOCIETATII!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...