Jump to content
Rechinu

Urmarire...

Recommended Posts

scapa de sim si cu asta basta.

@Fitty asa e.

@Rechinu te poate gasi cel care a trimis sms-ul, doar cautand continutul sms-ului pe google. asa ca ar fi o idee sa editezi primul post, sau sa introduci niste caractere in plus, pentru a nu putea fi indexat de google.

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

hmm

schimba-ti mac-ul, cumpara-ti un router si lasa-l neprotejat ... poate ajuta. Desi e cam tarziu azi.

daca nu te-ai bagat in ilegalitati (doar fraude, tot ce se reduce la castigat bani din asta) ai putea sta linistit cred.

Poate te intreaba de vreunu din aia 30

Daca esti banuit de ceva e cam naspa ca a aparut legea aia prin care poate urmari telefonu, netu si ce ai facut in domeniu in ultimele 6 luni. Dar ar trebui sa se rezume strict la problema pentru care esti cautat.

Oricum o invitatie la politie nu reprezinta un mandat, te vor chestiona legat de altcineva, altfel te saltau de acasa. Intreaba-i din prima exact din ce motiv esti chestionat. Si e absurd mesajul pe care il primesti, dar gandindu-ma la "invitatia" de la ora 20 e posibil sa-l fi primit de la un prieten din domeniu (politie, sri) care stie ca vei fi urmarit si isi ascunde identitatea pentru a se proteja - nu de tine.

Tine legatura aici, m-ai facut curios.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Politia nu face invitatii la ora 20 , o sa te vad pe youtube ,probabil cineva iti va filma venirea la politie :))

intr-adevar e cam ciudat.

Am fost chemat la politie candva pentru o banuiala cu o declaratie, dar mi-a venit politaiul la usa. Nu m-au "invitat".

Ai dreptate, e posibil sa fie o farsa mai elaborata. Nu mi-a picat fisa in ideea asta.

Link to comment
Share on other sites

fratele meu, daca ai suspiciunea ca ai telefonul ascultat un sim nou nu e deajuns. tre' sa scapi si de IMEI. Arunca-l in Olanesti (cred ca e pe langa tine :)|) si i-ati altul (telefon) si-o alta cartela si evita sa folosesti cuvintele magice in convorbiri.

Asta daca te simti cu ceva in pericol :-"

Link to comment
Share on other sites

fratele meu, daca ai suspiciunea ca ai telefonul ascultat un sim nou nu e deajuns. tre' sa scapi si de IMEI. Arunca-l in Olanesti (cred ca e pe langa tine :)|) si i-ati altul (telefon) si-o alta cartela si evita sa folosesti cuvintele magice in convorbiri.

Asta daca te simti cu ceva in pericol :-"

nu stiu daca merita efortul. Nu ati auzit de legea prin care s-a aprobat inregistrarea convorbirilor si pastrarea timp de 6 luni? Daca au cu ce sa te salte, apeleaza la arhiva dinainte de a arunca telefonu.

@Rechinu: te cauta pentru cu totul altceva decat calculatoarele, sfat: daca ai tras vreo iarba evita-i pe aia care ti-au dat si evita sa mai iei vreuna. Doar un exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Nu arunca nici cartela nici telefonul, uita-l pe masa intr-un bar necunoscut sau in gara.Ai grija sa nu fie codat, sa il poata folosi cine il gaseste, daca e sa dai declaratii, e simplu, l-ai pierdut mai demult, nu mai stii cand.Cumpara-ti alt telefon, alta cartela si nu o utiliza pt convorbiri fierbinti.Este foarte simplu sa iei o cartela de public, si sa suni de pe un public.Monitorizarea telefonului este de 2 feluri, pasiva si activa.In cea pasiva cer listingul si convorbirile de la furnizorul de servicii (vodafone, cosmote etc).In cea activa, presupune o echipa dotata cu laboratorul de interceptie, da nu-s deaste prea multe in tara, care sta destul de aproape de tine.Deasemenea in acest caz esti interceptat si ambiental, adica daca esti cu prietenii la masa aia aud rezultatul meciului, iar daca ai scos iubita la suc, te aud cand ai povestesti moartea caprioarei, ba chiar va fac si poze.

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca sunt putin trotil si ca numele topicului e pus pentru a atrage cat mai multi "internauti":)) pentru o "chestie suspecta de tot"

In afara de faptul ca cunosc o groaza de "oameni buni si rai" si ca de o saptamana tot primesc cu numar ascuns SMS-uri si apeluri gen:"Ai grija cu cine mai vorbesti ca te saltam" si ..pac a inchis[cam la doua ore dupa ce am vorbit cu un "prieten"],acum mi s-a intamplat altceva

Ex:dau sms unei pizde si ca raspuns la o sec dupa ce am primit mesaj de comfirmare gen, "mesajul a fost trimis cu succes"..raspuns de la nr ei

SO...WTF IS THIS??

si nu e primul sms care il primesc asa...mentionez ca totul de cand a inceput cu acele apeluri...

Retea:COSM

vezi ca poti afla cine te suna cu numar ascuns ;)

Link to comment
Share on other sites

vezi ca poti afla cine te suna cu numar ascuns

CUM??

parca pe aici era un tutorial ... era vorba de un site voip din cate imi amintesc..cand te inregistrai primeai un numar de telefon ... la care daca sunam de pe telefon suna in calculator. acum vine partea cu telefonu. Din meniul telefonului redirectionezi toate apelurile sau cele respinse. In cazul de fatza le vei redirectiona spre numaru din calculator. Acea persoana cand te va suna logic ca nu va mai arata ascuns...va arata numaru de pe care suna. Nu mai stiu site`u... Cauta si u unu cu voip sau tutorialul . Din cate stiu pe aici era

Link to comment
Share on other sites

CUM??
parca pe aici era un tutorial ... era vorba de un site voip din cate imi amintesc..cand te inregistrai primeai un numar de telefon ... la care daca sunam de pe telefon suna in calculator. acum vine partea cu telefonu. Din meniul telefonului redirectionezi toate apelurile sau cele respinse. In cazul de fatza le vei redirectiona spre numaru din calculator. Acea persoana cand te va suna logic ca nu va mai arata ascuns...va arata numaru de pe care suna. Nu mai stiu site`u... Cauta si u unu cu voip sau tutorialul . Din cate stiu pe aici era

E veche treaba ,s-a dus ,nu mai merge .

Link to comment
Share on other sites

E veche treaba ,s-a dus ,nu mai merge .

poate nu site`u ala da cu altu poate reuseste..daca isi stoarce un pic creierii intro seara sa incerce mai multe site`uri de voip care ii genereaza un numar poate reuseste. sau ...eu am pe telefon un mic programel care anumite numere sau cele neafisate nu le lasa sa ma sune sau mesaje. suna ocupat sau cand da sa sune se inchide direct.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...