Jump to content
Xtasia

Why hello there... [Xtasia]

Recommended Posts

Hey dudes and dudettes,

Eu sunt Xtasia (Ramona - real name), am aprox. 22 de ani, sunt studenta in anul 3 si in acelasi timp lucrez full time ca Project Manager/Community Officer la un joc online (nu dau numele sa nu-i fac reclama).

Am auzit de voi de curand, citind hackersblog.org, vreau sa precizez ca de 5-7 ani de cand nu mai intru pe irc, cuvantul hack aproape ca nu exista pentru mine, fiind doar o scuza pentru userii din jocul la care lucrez, pentru a-si recupera iteme si bani pe care le-au pierdut din vina proprie (rar sunt si cazuri de cookie stealing, cand se face deploy si se uita anumite fixuri pe care le aveam, "not funny") .

Ieri cred, am inceput sa citesc noile articole aparute despre lemode.fr si despre telegraph si mi-am dat seama ca sunt foarte pasionata de aceste comunitati care ne apara intr-un fel sau altul tara, interesele.

Nu, nu confund RST cu RNS, e pur si simplu o introducere, pentru a va explica cum am ajuns aici :) ...

Am citit regulile (rar fac asta) si mi-am aruncat un ochi pe cateva threaduri si am inteles destul de repede ce fel de comunitate are ca target acest forum si ce fel de comunitate de fapt ajunge aici :).

Nu am dusmani. nu am planuri sa hackuiesc pe nimeni, dar mai multe cunostiinte in aceste domenii as vrea sa acumulez, dat fiind faptul ca inca am ramas pasionata de acest subiect de cand eram mai mica si ma uitam la filme cu hackeri (see Swordfish) sau de cand ma logam pe un SunOS (care cica avea filtre) si ziceam ca sunt cea mai smechera, cand eu de fapt nu aveam habar de nimic :).

PS: m-a atras IT-ul cand eram mica (la 8 ani faceam programe usoare de Pascal, dar pentru ca ai mei nu au vrut sa-mi ia un calculator decat foarte tarziu, cand aveam 12, am ratat sansa sa fiu o mica Mozart :( ...) si ma atrage si acum, mai ales ca lucrez intr-o firma in care majoritatea angajatilor sunt programatori :)

Am scris un tl;dr destul de boring dar prin asta am vrut doar sa subliniez ca ma bucur ca am ajuns pe aici...

All the best,

Xtasia

Link to comment
Share on other sites

Probabil nu o sa iti placa totul aici, dar daca esti fata cred ca se vor purta frumos cu tine. De obicei, sunt multi care injura pe cine apuca... Bine ai venit.

Eu zic ca o sa ma descurc:) si nu o sa ma afecteze deloc ofensele persoanelor care nu ma cunosc.

Edited by Xtasia
adding quote
Link to comment
Share on other sites

Sigur ?tie cum s? fie un bun cet??ean al Lumii Noi.

googled me a ?:)

Ideea e ca sunt fata si nu ma deranjeaza cei care nu sunt siguri de asta (perfect normal).

Dar, as vrea sa pun si eu o mica intrebare, care este media varstei pe aici ? :)

Link to comment
Share on other sites

Dar, as vrea sa pun si eu o mica intrebare, care este media varstei pe aici ? :)

http://rstcenter.com/forum/off-topic/20058-cati-ani-ai-9.html

Eu nu ma incadrez acolo ,eu sunt nemuritor !Asa ca ,daca ai imprumutat o suma de bani de la cineva si nu vrei sa o inapoiezi in viata asta ,mi-o poti da mie si-i voi inapoia eu intr-o viata viitoare.

Iban : RO77RZBR0000080004868987

Link to comment
Share on other sites

googled me a ?:)

Da, te cheam? Gheorghe Pop ?i te ocupi de Travian.

C? s? fie clar pentru toat? lumea care nu s-a prins.

Dar, as vrea sa pun si eu o mica intrebare, care este media varstei pe aici ? :)

Complet irelevant? pentru ce se întâmpl? pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Asta e metoda lu' kwe de a intra in pantalonii unei fete

Pacat, am trecut de varsta in care metoda aia ar fi mers :P.

uelcam.

.. or not

Mersi Mish pentru primire :)), cand citeam reply-ul tau imi imaginam ca vad o usa care se deschidea, respectiv inchidea. Nu am putut sa inteleg din asta decat ca ai o problema cu luarea deciziilor si esti cam nehotarat de felul tau :).

Oricum, presimt ca o sa ne intelegem bine :).

Edited by Xtasia
nada
Link to comment
Share on other sites

Pacat, am trecut de varsta in care metoda aia ar fi mers :P.

Mersi Mish pentru primire :)), cand citeam reply-ul tau imi imaginam ca vad o usa care se deschidea, respectiv inchidea. Nu am putut sa inteleg din asta decat ca ai o problema cu luarea deciziilor si esti cam nehotarat de felul tau :).

Oricum, presimt ca o sa ne intelegem bine :).

Cucoana , i'm a virgo :>

in fine , bun venit .. si cam atat, nu tu pupici nu tu id de la mine , nu tu nimic!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...