Jump to content
wildchild

Ce semnificatie are username-ul tau?

Recommended Posts

Haideti sa ne cunoastem mai bine si sa ne amuzam oleaca....

Ar fi tare ca in acest thread fiecare sa spuna ce inseamna porecla,cum i-a venit ideea pentru acest username.

I'll go first:

Cand eram mic asa ma zbenguiam si nu aveam efectiv stare,eram prototipul coptilului energetic.Pe la 4,5 ani,a venit o familie din USA la noi in vizita si dupa cateva zile petrecute cu noi,tipa zice catre mami:"Wow,your kid is a wild child!". Daca stau sa ma gandesc mai bine,exact la fel am ramas si nu-mi inchipui alt username care m-ar descrie mai bine.

Link to comment
Share on other sites

demult a fost un serial la protv (si apoi si pe alte canale) intitulat La Femme Nikita. Era vorba de o organizatie secreta in lupta impotriva terorismului dar care avea metode neconventionale de recrutare... Seimour Birkoff era micul geniu din spatele retelei de calculatoare a Sectiunii 1, fara cunostiintele lui toti operatorii si toate sectiunile puteau cadea in mainile inamicilor...

M-a impresionat filmul si ideea de baza din film, si cum pe vremea aia lucram cu armata, MI si alte unitati de acest fel mi-am luat acest nick pe care il folosesc si azi...

Intre timp am devenit freelancer, lucrez cu strainii mai mult, dar am deja o reputatie cu acest nick :D

Link to comment
Share on other sites

Nume: Cold

Prenume: Zero

So....my name is Cold, ZeroCold.

Mai e si faza ca is putin cam "rece", adica daca mi se pune pata cu adevarat pe cineva, persoana aia nu mai are ce discuta cu mine, din toate punctele si fac orice sa ma razbun, nu-mi pasa de mijloace, important e scopul.

Si mai era si ZeroCool din hackers 2, dar asta este o alta poveste...:)

Link to comment
Share on other sites

Nume: Cold

Prenume: Zero

So....my name is Cold, ZeroCold.

Mai e si faza ca is putin cam "rece", adica daca mi se pune pata cu adevarat pe cineva, persoana aia nu mai are ce discuta cu mine, din toate punctele si fac orice sa ma razbun, nu-mi pasa de mijloace, important e scopul.

Si mai era si ZeroCool din hackers 2, dar asta este o alta poveste...:)

raule, mananci pui cu tot cu pene

Link to comment
Share on other sites

demon_zone asta e pe RST.

Mad_eM asta e la Steam.

404LisT asta e la Filelist.

Manozaur asta e la WC3.

Pe scurt, un simplu ID, but unique in it's own way.

cu atatea nick-uri pari o persoana nehotarata... sau care inca nu si-a gasit scopul :P probabil ca mai incolo dupa ce te mai maturizezi o sa stii ce vrei si o sa iti alegi propriul nick :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...