Jump to content
NeoLithiculX

Sugestie telefon mobil

Recommended Posts

Buna seara. As dori sa va adresez o intrebare : Ce telefon mobil mi-ati recomanda, intr-un buget de 900-1000 RON ? Daca aveti 2-3 minute sa adaugati si niste argumente pentru alegerea voastra este super ok ! Multumesc si sper ca am postat unde trebuie ! P.S : Precizez, telefon nou, din magazin online !

Link to comment
Share on other sites

Philips 699 Dual SIM

Philips 699 Dual SIM - Full phone specifications

Eu de asta am, si sunt multumit, mai ales de viteza si baterie

hmm,numai cand spun philips (ca telefon) parca imi piere increderea.Intotdeauna se mi sa parut o alegere buna avand in vedere raportul pret/calitate,desi htc incepe sa castige teren.Oricum pentru cateva milioane in plus mi-as lua fara ezitare un din asta Sony Ericsson Satio (Idou) - Full phone specifications

Link to comment
Share on other sites

nu recomand nokia sau sony (firme proprietare) pentru ca 1. nu suport firmele proprietare, 2. pentru ca toate accesoriile sunt proprietare si costa mai mult decat echivalentul lor daca as fi luat un telefon neproprietar... (exemplu, vezi cat costa un cablu de date la sony/nokia si cat costa un cablu de date normal folosibil la orice alt telefon neproprietar... sau card - sony are proprietar, pe cand oricare altele au miniSD... si lista continua)

iar iphone (iar firma proprietara) e limitat la softurile (cu plata majoritatea) de la ei pe cand la htc aproape totul e free... (si unele modele de htc fac mai multe decat iphone (exemplu vezi htc cu gps care se poate folosi si cu google map si cu alte softuri de gps... arata tu un iphone care sa stie gps sau sa mearga cu altceva decat softurile lor proprietare pe bani...)

Edited by Birkoff
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

nu recomand nokia sau sony (firme proprietare) pentru ca 1. nu suport firmele proprietare, 2. pentru ca toate accesoriile sunt proprietare si costa mai mult decat echivalentul lor daca as fi luat un telefon neproprietar... (exemplu, vezi cat costa un cablu de date la sony/nokia si cat costa un cablu de date normal folosibil la orice alt telefon neproprietar... sau card - sony are proprietar, pe cand oricare altele au miniSD... si lista continua)

Tin sa te contrazic.

Eu am un Sony Ericsson Xperia X1i.

Citeste miniSD de pana la 32 GB

Iar cablul de date nu costa mai mult de 5 lei, deoarece este unul universal.

GPS-ul integrat poate fi folosit cu orice soft de Navigatie (TomTom, Garmin,iGO etc)

Trebuie precizat ca Xperia a fost conceput impreuna cu cei de la HTC,

iar lista cu utilitatile lui ar putea continua..

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand sa dai mai putin pentru un telefon. Eu am un Nokie 6303, nu e cine stie ce, dar sunt extrem de multumit. A, eu folosesc telefonul pentru a suna si a da mesaje, daca tu vrei sa te joci, sau sa faci cine stie ce pe el...

Deci iti recomand Nokia 6303 :)

Link to comment
Share on other sites

Iar eu fac pariu ca :

1. Nu ai avut ce face si te-ai gandit sa tragi o replica de inteligent in postul deschis de mine

2. Nu te priveste pe tine ce se discuta in acest topic, cum ceilalti au stiut sa raspunda frumos si sa-si dea cu parerea la fel ai putea face si tu.

Multumesc tuturor pentru pareri ! Am sa ma orientez !

P.S : 1000 RON este o suma cu care sa ma dau mare? :| inseamna ca esti calic tare fratele meu.

Link to comment
Share on other sites

Deci trei motive ca sa iti iei HTC Hero:

1. Multitudinea de aplicatii

2. Ram/Procesor ++ sitemul Android 1.5 in curand update la 2.1

3. Poti sa il schimbi si sa il customizezi cum ti se scoala tie

4. Ecran capacitiv (ia comenzile mult mai fin si usor)

Restul telefoanelor sunt niste cutii din care nu poti iesi deci caramizi fara rost.

Doar e71 sau e72 de la Nokia se merita in rest praf toate incusiv iPhoneul (alt jaf). Android OS-ul incepe sa capete teren. Unii zic ca este mai bun decat iPhone OS care este un mare cacat care costa mult. (scuze de exprimare)

Poti sa ii dai diferite comenzi din cmd via adb.

Eu l-am luat cu 13 milioane (varianta gri sobolan) de la un site (prima data credeam ca e fantoma) foarte serios.

Vreau +rep!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...